pátek 26. dubna, 14:35 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 17.08.2022 23:30
     



    alenak napsal(a):

    Irisko, kedlubny v červnu je dlouho, to mě učil soused od našich, ten je pěstoval na kšeft. Tak koncem srpna koupit sadbu a zasadit, to by mohlo vyjít do zimy. Přes léto nic neudělají, i když to je už prošlechtěné, ale každý rok je jinak, nemají rádi hicy.

    Já to zkusila prvně, když měli sadičky v obchodě. Už to nekoupím.

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 19.08.2022 08:53
     

    Já tu druhou podzimní vysejvám, rovnou do řádku na záhon, nechám ji dost narůst, vyberu nejsilnějšía rovnou zasadím.tak aby to vyšlo na konec srpna. Letos nemám, něco mi to spáslo. Na salát je čas a hrášek pomalu tačne kvést.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 19.08.2022 09:14
     
    img_20220819_084846.jpg

    Dnes tu bílou obludu rozkrojím. Listy má jak patizon vedle.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 19.08.2022 12:40
     

    Laduš si fakt neskutečná thumbs down. Dnes jsem vyplela jahody, tak jsem pár sadiček dala na prázdný záhon. Ve skleníku už mám jenom papriky. A bez mšic. Ten postřik Mšice a molice je fakt thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 20.08.2022 21:20
     
    297813738_114073591389211_5483451675653312154_n.jpg
    Další fotografie:

    Manco, to mi tu taky samo od sebe narostlo. Myslím, že se zkřížil patizon s nějakou dýní. Jedna rostlina má i tvar patizonu, druhá tyhle podlouhlé šišky. Už jsme asi 2 snědli (upravenné jako patizon), ale další 4 mám ve sklípku, asi 5 jich je na rostlině. eye rolling smiley

     

    Dnes jsme vydolovali tuhle zpotvořenou mrkev.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 20.08.2022 22:27
     

    Já jsem si na tebe Spike hned vzpomněla. Ale tvůj je hezčí, žebernatý. Dnes jsme dojedli první, je to obrovská rostlina, ale ve stinném koutě násadu s květy hodně žerou slimáci. Myslím patizon s cuketou, po rozkrojení bílý pevný spíš k patizonu. Dobře se loupe, jak je hladký.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 23.08.2022 11:00
     

    Taku, rajčata-nedostatek vápníku. Doporučuji Wuxal.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 29.11.2022 21:41
     
    img_20221128_185522.jpg

    Dojídáme poslední rajčata ze zahrádky. Jak červenají. Jsou jak z obchodu, ale jeden druh je sladký, taková kulatější. Moc jich letos nebylo, takový průměr. Na zobání dětem. Dva kyblíky jsem dostala od švagra a zavařila přesně do dvou menších skleniček - protlak příště už jenom kupuju.

     
  • Autor: hyal
    Status: nováček

    Re: zelenina.

    Datum: 05.04.2023 10:07
     

    Nezkoušeli jste někdo Japonský lopuch Gobo?

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 26.04.2023 12:43
     
    dsc05220.jpg

    dnes první uřízlý salát, nejsou tak veliké, ale čekat nemá cenu....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 27.04.2023 08:09
     

    Alenko, to je teda nádhera, i ty kedluby. thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 27.04.2023 09:23
     
    342971912_1276643769915280_4579242974734169522_n.jpg
    Další fotografie:

    Alenko, tak to se salátem i kedlubnami za tebou hodně pokulháváme.

    Ty dva malé vpředu okousali slimáci. Naštěstí jsem si toho všimla včas a ty další saláty jsem zachránila.

     

    Brambory už hromadně lezou ze země ven.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (27.04.2023 09:24)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 27.04.2023 09:51
     

    Věrko, budiž ti útěchou, že proti nám jste naopak hodně napřed. winking smiley grinning smiley

    Ale letos jsem se rozhodla vzhledem k okolnostem trochu přibrzdit. Obhospodařovat tři zahrady už třetím rokem po sobě se jeví nad síly člověka, který k tomu na plný úvazek pracuje a ještě se snaží v rámci možností pečovat o 2-4 děti. Takže ač nerada, prostě musím ubrat na zahradničení, abych se nesesypala. confused smiley sad smiley

    Zjistili jsme s chlapem, že my dva nemáme vůbec žádný volný čas. Jen nás pořád někdo úkoluje a očekává od nás, že to vše vyřešíme, zařídíme a jestli třeba už taky nemůžeme nebo se nám nechce, to moc nikoho nezajímá. Ale takhle to člověk zvládne chvíli, ale ne celé roky. Ostatní klídek, pohoda... oni to přece vyřeší za nás. Jsem si tady v zelenině musela trochu ulevit. winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (27.04.2023 09:54)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 27.04.2023 13:18
     

    Anavi, máš pravdu, dlouhodobě to nejde. Když jseš v důchodu, je to jiné. Proti dříve jsme taky hodně omezili.Moje tchýně vždy říkala, raději méně a v pořádku, stále si ji připomínám. smiling smiley

    Sadba byla moc pěkná, mají to semena z Nl, je to znát. Chodila jsem dříve pro sadbu k zahradníkovi, mj. spolužák, ale ten semena svoje a je to vidět. Dnes jsem pálila ve skleníku pro jistotu svíčky, nakonec mráz nebyl. Mám tam sadbu rajčat, celeru - ten je obzvlášť háklivý.

    Vůbec nechápu, jak si lidi kupují celer, květák do výsadby ven. Pak si stěžují že to neroste a vybíhá. Předkové nebyli blbí, ale nějak se na ty pravidla zapomnělo. Koukala jsem ve Světí do košíků a kroutila hlavou, jakou zeleninu sadbu kupovali, bez komentáře. winking smiley Je fakt, že nejlíp se učí chybama. grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 27.04.2023 20:00
     

    Anavi, zatím máme zahradu novou, tak pořád přidáváme. Taky péče o rodiče nám nedovoluje nějak cestovat, takže jsme doma nebo v blízkém okolí, tudíž se zahradě můžeme věnovat. Ale taky cítím, že mě to zmáhá. Nejspíš se v brzké době přehoupneme přes vrchol a začneme zase ubírat.

    Jsem nadšená z kakostů, které se rozrůstají. Myslím, že je brzy nechám prorůst všude a z nich budou čouhat jen keře. Tím by mi ubylo pletí i celkově údržba okrasných záhonků.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.