pátek 26. dubna, 15:13 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 01.07.2022 07:40
     

    Lado thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 01.07.2022 10:14
     

    Ale to nééé, se s tím necrcám, neoblejzám zahradu stále s motykou, nebo konvema. Nasázím a nechám to žít svým životem. grinning smiley

    Ivi, já tak mám navrtané i drahé zavlažovací truhlíky. Když do nich napršelo, se nedaly nijak vylejt a kytky by uhnily. Má.m je dodnes a stále sloužej.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 01.07.2022 11:53
     

    Tak až to vše v tom odplodí, prozkoumám, jestli tam není nějaký předvrtaný odtok od výrobce a případně do toho půjdu.

    je fakt, že zboku je to lepší, nevím, proč to pořád dělají jen na spodu. To pak ve vedrech zase vše odteče. Těmi otvory na boku se tam udrží ideální množství vlhkosti. thumbs down

    LadaB napsal(a):

     

    Ivi, já tak mám navrtané i drahé zavlažovací truhlíky. Když do nich napršelo, se nedaly nijak vylejt a kytky by uhnily. Má.m je dodnes a stále sloužej.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 17.07.2022 17:36
     
    294450944_10218787857881742_9176677412656419659_n.jpg
    Další fotografie:

    Mám co zpracovávat.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 20.07.2022 20:52
     
    img_20220720_205403.jpg
    Další fotografie:

    winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 21.07.2022 07:47
     

    S rajčaty jsem začala někdy loni, ale stále jsou pro mě záhadou. Mám keřík, kde je v každém patře trs rajčat a pak takové, které mají snad metr a půl a po květu ani památky. confused smiley Tak asi hnojit, hnojit, hnojit? Je fakt,že ty co "jedou" mají pod sebou nasekané kopřivy, ty "nijaké" jsou v kupovaném substrátu. A to v sobě nemá asi nic, jen taková suchá hmota... kdo ví, co do toho dávají. Ale už jsem neměla jinou možnost.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 21.07.2022 09:53
     

    Anavi a to jsou kupované sazenice? Já se přiznám, že moc nehnojím, ani nemám ve skleníku i na záhoně žádný kvalitní substrát. Před výsadbou přidám trochu kompostu a když mám, tak trochu kupované zeminy. Během růstu pak snad 3-4x zaliju Kristalon kvet a plod a to je vše. Ve třech kbelících jsou v troše hlíny, nejsem schopná tam přisypat a přitom jsou v pohodě, jak ostatní. Ale že by někdy nekvetly to se mi ještě nestalo. Ty vysoké jsou asi tyčkové, ne?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 21.07.2022 10:00
     

    Vypěstovala jsem si vlastní, ze semínek. Ty, pod kterými je kompost a jsou v samozavlažováku, jsou nádherné. Ty ostatní mají menší nádoby a dala jsem tam 2, a asi to nebyl dobrý nápad. Hnojila jsem jen jednou, koupeným vermikompostem. Jak to člověk asi nekrmí hnojivem, tak z toho v květináči nic není... nemají si tu výživu odkud vzít. confused smiley

    Teď na týden jedu pryč a zalévání bude na synech, tak to už se děsím dopředu, jaká spoušť mě po návratu čeká... oni to moje dvouhodinové chození s konvemi moc nechápou a obávám se, že to nebudou chtít v tom vedru rozhodně provozovat. Jenže má zrovna být teplo a to jsou rostliny v nádobách na to zalévání náročnější. Tam holt, co nedáš, to nemají... v zemi si ještě nějak dokáží poradit.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (21.07.2022 10:02)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 21.07.2022 21:00
     
    img_20220721_205238.jpg

    Holky SOS.....v čem dělám chybu? Ve skleniku mi nejdou okurky. Čím hnojíte?

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 21.07.2022 21:48
     
    img_20220721_192543.jpg
    Další fotografie:

    Jedna dýně přežila řádění slimáků

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (21.07.2022 21:49)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 22.07.2022 10:10
     

    Máme Hokaido jak liánu, pne se po žebříku, a pouhé dva plody. confused smiley Mamka neobsypala, tak si ti hajzli pochutnali.

    Aspoň ,že máme ty cukety. winking smiley

    Nakladaček mám asi 3 sazenice, ale z úrody mám radost. Někdy mi připadá, že ty okurky snad narostou přes noc!!! eye popping smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 22.07.2022 12:43
     

    Já vysadila okrasné dýně a jednu halloween a jen samé plané květy angry smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 27.07.2022 23:28
     
    dsc03769.jpg

    já se dnes musím pochválit, udělala jsem pořádek v melounech.... dojela na drcenou slámu,- no málem sebou na kole sekla...ale převezla jsem pytel grinning smiley , neboť tráva není, a melounky zaopatřila, tak teď aby taky něco vody přišlo z hora, nejen z hadice...

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 30.07.2022 08:53
     

    Aleno, máš kráásný melouny thumbs down eye popping smiley . Ty naše mají zatím velikost pinpongového míčku. Nějak se neadří.

     
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 30.07.2022 09:07
     

    Aleno, to je krása nesmírná. A na slámě vypadaj jak v postýlce. thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.