pátek 26. dubna, 12:36 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vřesoviště

Datum: 18.04.2007 14:17
 
p1010693.jpg

Máte některá?

Dám sem foto nově založeného z loňska a pak přidám letošní fotky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 20
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 10.09.2018 08:31
     
    img_2087.jpg
    Další fotografie:

    Chtela jsem udelat srovnavaci fotky toho zalostneho stavu po odtani snehu v dubnu a nyni. Zdalky to docela jde, ale kere jsou ponicene, proridle. Vyhodila jsem nakonec celkem asi pet kusu, zbytek ostrihala. Nektere vresovce se az zazracne vzpamatovaly, jine ne. Kazdopadne vresovce regeneruji mnohem lepe a ochotneji, nez vresy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vřesoviště

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 10.09.2018 08:56
     

    Betas, to je bomba! Příroda má neuvěřitelnou schopnost regenerace thumbs down thumbs down thumbs down love smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 10.09.2018 09:58
     



    Anavi napsal(a):

    Betas, to je bomba! Příroda má neuvěřitelnou schopnost regenerace thumbs down thumbs down thumbs down love smiley

    Vid, taky jsem z toho nadsena smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 10.09.2018 10:49
     

    Jsem měla vydržet a ne to všechno vyházet! grinning smiley Když já prostě neumím koukat denně na ošklivé věci na zahradě smiling smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 10.09.2018 14:42
     
    img_6942.jpg
    Další fotografie:

    No jo, ja tam nejsem denne! winking smiley Ale jak rikam, z blizka to az takova parada neni... obzvlast treba ty sloupove jalovce sad smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 10.09.2018 16:36
     

    Betas, je to k nevíře, co dokáže příroda za zázraky. eye popping smiley thumbs down

    Bych nikdy nevěřila, že se ti to takovým způsobem zvetí. To já teda dopadla skoro hůř. Dva vřesy jsem vyhodila, dabécii ostříhala ( stejně asi PŮJDE ) a mladej mi při vykopávání toho cypřišku poničil dost vřesovců. Ale ty zatím nechávám, občas vytáhnu uschlou větev. Ale když koukám na tu vaši a naši " zelenou " trávu, větší sucho u nás nezapřu.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 10.09.2018 19:03
     
    dsc00368 (4).jpg
    Další fotografie:

    Vždycky jsem tvrdila, že vřesovce jsou větší držáci. Přestože mi vzadu na jaře nekvetly ( květy omrzly ), ostříhala jsem je, a zase vypadají dobře. thumbs down Vřesy, když omrznou, většinou obrazí jen vršky. Udělala jsem pokus, ostříhala, zakopala hlouběji, ale nevypadá to ani tak o nic líp. Asi nahradím vřesama z truhlíku, až udělám zimní.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 10.09.2018 19:56
     

    Mas to krasne, Gabi! flower smiley

    Chtela bych jim nejak prilepsit, nejak je nachystat a posilit na zimu, ale nevim jak.. Kdo vi, jaka zas bude zima a jak zas dostanou zabrat, jestli by to vubec uz po druhe za sebou daly...

    Premyslim o tom pripravku proti vymrzani rostlin, nebo ten kysely humat, ale nevim...

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 10.09.2018 19:59
     



    Betas napsal(a):

    Mas to krasne, Gabi! flower smiley

    Chtela bych jim nejak prilepsit, nejak je nachystat a posilit na zimu, ale nevim jak.. Kdo vi, jaka zas bude zima a jak zas dostanou zabrat, jestli by to vubec uz po druhe za sebou daly...

    Premyslim o tom pripravku proti vymrzani rostlin, nebo ten kysely humat, ale nevim...

    Já vím, že kdysi radila Hanela ( měla výstavní nejen vřesoviště ), že na zimu zasypává vřesy rašelinou ( nebo přihrnuje ), na jaře ji rozhrne okolo.

    Taky jsem to kdysi praktikovala, ale to jsem měla pár kyti....

    A vůbec to nemám krásné. Líbí se mi to, jak to máš ty. thumbs down winking smiley To je úplně jiná liga. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 10.09.2018 20:10
     

    Mně se to líbí u obou moc, tak se nehádejte😉

     
  • Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 10.09.2018 21:04
     

    Mate to hezký obě. Jak se rostliny vzpamatovaly u Betas, to je skutečně obdivuhodné.Nevěřila bych tomu i když jsem zahradní optimista. Mají tam zřejmě enormně dobré podmínky a dost vody. Určitě by jim nezaškodilo nějaké podzimní hnojivo, aby nově narostlé výhony víc vyzrály.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Vřesoviště

    Datum: 10.09.2018 21:27
     

    Tak my tedy s Gabi moc dekujeme grinning smiley

    Nevim, jestli Hanela spis nepotrebovala dodrzovat a obnovovat vresovistni podminky tou raselinou, nez jen zimni prikryvku, kdo vi... Ja mam kyselo az az, a potrebovala bych ochranu pred dlouhym tezkym snehem, coz nejde..., a ostrym slunickem. Podzimni hnojivo ale urcite dam thumbs down

    Ja jsem zas spis naturou pesimista, ale tentokrat jsem byla nejak nadprirozene klidna, neplasila jsem a spis jsem to pojala jako test a vedecky pokus, jak to vsechno dopadne a jak v dalsich letech pokracovat.. Uvidime, co s tim udela dalsi zima. Mokro ale u nas rozhodne nemame. Kdyz zalivam, tak prednostne hortenzie a nove kere, vresarium malo kdy. A navic posledni tyden v nem zase zacly rejdit hrabosi o 106, uz nevim, co s nima angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 11.09.2018 13:34
     

    Popravdě - vřesy nezalévám už několik let vůbec.

     
  • Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 18.09.2018 17:19
     
    wp_20181004_09_06_15_pro.jpg

    Vřesoviště, zdevastované, ale konečně trochu upravené. Aspoň provizorně, než bude čas na předělání grinning smiley

    Foceno přes upatlané okno winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ivik11 (07.10.2018 20:04)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vřesoviště

    Datum: 18.10.2018 17:13
     
    dsc00389 (2).jpg
    Další fotografie:

    Vřesy už mám dávno odkvetlé, mohla bych je klidně ostříhat už teď, ale asi se mají až na jaře, že ?

    Krásně se vybarvil cornus a javory. Vřesovce vypadají celkem k světu, snad trochu víc zaprší.

    A potřebuju poradit. please smiley V létě mi téměř uschla jedna mini azalka, celá opadala, pak začla obrážet ( viz včerejší foto ). Ale mám strach, že až přijdou mrazíky, že mi ty mladý výhony zmrznou. Myslíte, že bude stačit ji přikrýt nebo ji mám radši vyrýt a dát přes zimu do květníku? please smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.