sobota 27. dubna, 01:25 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

Datum: 17.04.2008 16:04
 

[www.garten.cz]

Pro ty, co mají rádi trochu divočinu winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.04.2009 15:21)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 03.01.2013 15:41
     

    moc děkuju, projela jsem to. na tom břehu mám lajnu všech možných keřů, sazených hlavně podzim 2012, takže na jaře se ukáže pravda :-D.

    Mám neomezený přístup k řízkům japonského topolu, kdyby měl někdo zájem. Dělala jsem z nich jednu stranu pozemku - potřebovali jsme rychlou hlavně odhlučňující bariéru (sousedka je sice dost daleko, ale jak tam má občas sešlost, láme se zvuk zrovna v naší ložnici), letos budu dělat fotoreportáž rychlosti růstu.

    Sice není cottage, ale byl holt zadarmo a rychle roste

     
  • Autor: Reklama

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 05.01.2013 13:30
     

    [www.ehow.com] je to sice v angličtině - ale jména květin jsou srozumitelná a vpravo jsou i nějaká videa .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (05.01.2013 13:43)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 05.01.2013 14:44
     

    moc děkuju, už se kochám. S English neválčím, takže si i počtu, krásné zahrádky

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 05.01.2013 14:51
     

    [url]

    [/url] a další čumenda .. krásná , co?? no až v dalším životě . winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (05.01.2013 14:53)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 26.01.2013 09:42
     

    ahoj holky, tak jsem si snad už vyčerpala letošní internetové objednávky - na vaši radu jsem vzala Eden Rose od Starkla (a přihodila pnoucí hortenzku, tu jsem jinde neviděla), včera dorazil balík od Sema za 700 (!!!). Hlavně letničky k přímému výsevu, všecko povíjivivé, co jen měli, tady neseženu ani Povíjnici nachovou. Nepočítám to vysét všechno letos, myslím, že od druhu bude stačit po semínku, dvou. Máte zkušenosti třeba s tou povíjnici? Jak daleko od sebe semena k plotu dávat?

     

    A můžu začít dělat výsevní plán a prznit látku na polstry pod pergolu. Nebo to dám spíš ušít prababi...

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 26.01.2013 09:53
     

    ahoj -jsem se dívala na Starkla- má tam tuším taky modrou povíjnici . a podívej se do trvalkových záhonů - dala jsem tam obrázek letních floxů . koupila jsem v Albertu na stojanu . už jsem je měla - jsou moc hezké , kvítka stejné velikosti jako jiné floxy , ale jsou nízké . mají hezké barvy .

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 26.01.2013 09:58
     



    kaaj napsal(a):

    ahoj -jsem se dívala na Starkla- má tam tuším taky modrou povíjnici . a podívej se do trvalkových záhonů - dala jsem tam obrázek letních floxů . koupila jsem v Albertu na stojanu . už jsem je měla - jsou moc hezké , kvítka stejné velikosti jako jiné floxy , ale jsou nízké . mají hezké barvy .

    díky moc, hezky si vás tady očíhnu na všech diskuzích - celý týden ležím jak zdechlina, tak vymýšlím jaro. Povíjnice už mám od Sema 4 druhy, otázka je, jestli vyklíčí. Doma už ale předpěstovávat nebudu, gazánii jsem přepíchla z celého sáčku jenom jednu a asi jsem jí u toho urvala kořínek stydlin smiley . Co nezplesnilo, to jsem dorazila ručně.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 26.01.2013 10:08
     
    p7020133.jpg
    Další fotografie:

    taky nerada přepichuju - už mám ty pracky chramlavé .. ale něco se musí - letos asi šalvěj pomoučenou- jinak kvete pozdě a nevím co ještě . koupila jsem s těmi floxy taky chrpy - i když jsem posbírala na podzim semena. ty ovšem vyseju přímo .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (26.01.2013 10:21)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 26.01.2013 10:18
     



    kaaj napsal(a):

    taky nerada přepichuju - už mám ty pracky chramlavé .. ale něco se musí - letos asi šalvěj pomoučenou- jinak kvete pozdě a nevím co ještě . koupila jsem s těmi foxy taky chrpy - i když jsem posbírala na podzim semena. ty ovšem vyseju přímo .

    bylinky jsem už jeden rok ze semen totálně projela, letos už jsem bez ambicí - šalvěj vezmu od Mrvy drinking smiley . A přiberu i nějaké levandule, loni jsem sadila až někde v září a vypadají hodně schopné, akorát už měl jenom jeden druh. Ty chrpy jsou nádherné, jestli to tedy jsou na obrázku chrpy

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 26.01.2013 10:22
     

    jo - chrpy , astry , flox šalvěj pomoučená

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 26.01.2013 10:25
     

    krásné love smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 26.01.2013 10:35
     
    p8250217 astry.jpg
    Další fotografie:

    astry se taky vysévají do truhlíku dost brzy- modré chrpy měli taky v Albertu . jinak mohou být ve směsi - dokonce bílé i růžové .. stejně tak zvonky,-krásné jsou trvalkové irisy

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (26.01.2013 13:15)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 26.01.2013 10:49
     



    kaaj napsal(a):

    astry se taky vysévají do truhlíku dost brzy

    tohle bych na astru nikdy netipla! Strašně se těším na jaro, nebudu vědět, co dřív. A holky, nenapadá vás, jak si mám udělat nebo aspoň naznačit cestičku v prudším svahu s kytkama? Kamenné nášlapy nemám a mít nebudu, ale mám cihly a mám polínka s kůrou - vydržela by aspoň pár let?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 26.01.2013 10:51
     

    volila bych asi ty cihly . dřevo může plesnivět -

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (26.01.2013 10:52)
     
  • Status: expert

    Re: Venkovská zahrada aneb Cottage Garden

    Datum: 26.01.2013 11:12
     
    p8280097.jpg
    Další fotografie:

    Trochu divočiny, semínka jsem bohužel nesbírala, jen jsem všechno vydrolila do záhonů, snad to vyleze :-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.