pátek 26. dubna, 17:08 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Ty jsi má, levandulová...

Datum: 25.06.2008 22:08
 

Protože jsem se momentálně zamilovala do levandulewinking smiley love smiley , dovoluji si založit diskuzi speciálně o této rostlině.

Kdy stříhat, jak přezimovat, jaké existují barevné kultivary atd.

[botanika.wendys.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 15
  • Autor: atekram
    Status: nováček

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.09.2012 17:58
     
    img_1753.jpg
    Další fotografie:

    Jsem tady nová a jsem nadšená z vašich fotek. Tady je moje levandule. Mám ji 3 roky.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ty jsi má, levandulová...

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.09.2012 19:45
     

    Copak levandule, ta je taky krásná, ale ty karafiátky love smiley thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.09.2012 19:54
     

    ... copak levandule a karafiáty, ale ten modřín love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: atekram
    Status: nováček

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.09.2012 20:40
     

    Je to předzahrádka, pejskaři mi tam vodí venčit pejsky. Karafiát mi jeden uschnul. Nekdo mi radil, tam nasypat pepř.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.09.2012 20:44
     

    ... Anav , podle Receptáře, teď je ta vhodná doba, tak jsem ji ostříhala sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.09.2012 20:52
     

    Ze zkušenosti musím říct, že pepř nepomůže. Mám taky neoplocený záhon před domem a taky zírám, jak tam pejskaři klidně nechaj psa vykonat potřebu, když si myslej, že je nikdo nevidí... eye rolling smiley

     
  • Autor: atekram
    Status: nováček

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.09.2012 21:11
     

    Ještě, když tam pes zahrabe nohama angry smiley Ale musím s tím počítat, když tam není polotek.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.09.2012 21:21
     

    Většina lidí má ráda kočky a psy. Občas nám ale můžou naši vlastní mazlíčci, nebo cizí, které si majitelé dostatečně nehlídají znepříjemňovat život na zahradě nebo kolem domu znečišťováním, nebo rozhrabáváním. Bránit se tomu jde dost těžko, ale může nám v tom pomoci přírodní repelentní přípravek STOP PES, který odpuzuje nejen psy, jak název napovídá, ale velmi účinně funguje i proti kočkám. Přípravek není nebezpečný nebo toxický. Je složen výhradně z přírodních účinných látek, které mají výrazný odpudivý vliv na čich koček a psů. Přípravek STOP PES se vyrábí ve formě granulí určených k posypu například trávníku, nebo záhonů, nebo ve formě postřiku, který je ideální všude tam, kde nelze použít posyp. Postříkat lze například pergola, roh domu, kolo automobilu, nebo jiné objekty, u kterých je nežádoucí aby jim psi a kočky věnovali svou pozornost a znečišťovali je. Účinnost repelentů je v závislosti na počasí 1-2 měsíce.

     
  • Autor: atekram
    Status: nováček

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 12.09.2012 22:02
     

    Moc děkuju za info. I zvířátka jsou živí tvorové a musíme se k nim chovat ohleduplně. Co teprve s mojím synkem, který "pomáhá" a přinese mi kytičku s kořínkem až do kuchyně smiling smiley asi vysvětlovat, nadávat,... já vím časem se tomu zasměju.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 13.09.2012 14:40
     
    atekram napsal(a):

    Jsem tady nová a jsem nadšená z vašich fotek. Tady je moje levandule. Mám ji 3 roky.

    Moc pěkný záhonek thumbs down.

     
  • Status:

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 13.09.2012 14:57
     

    smiling smileyTak tedy ahoj Markéto , máš to okolo domečku i s ním moc krásné thumbs down love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: atekram
    Status: nováček

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 20.10.2012 16:32
     

    Dnes jsem pořádně ostřihala svoje levandulky. Jsem zvědavá jestli můj řez přežijí. Jak moc je střiháte?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 21.10.2012 00:08
     

    Nechávala bych to spíš na jaro. Teď jen odkvetlá květenství, pokud nechceš, aby se vysemenily.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 21.10.2012 09:07
     

    Vítej etekram flower smiley . Levandule by se neměly stříhat do starého dřeva.

     
  • Autor: atekram
    Status: nováček

    Re: Ty jsi má, levandulová...

    Datum: 21.10.2012 09:24
     

    sad smiley Myslím, že jsem je ostříhala až do toho dřeva

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.