pátek 26. dubna, 11:20 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Sušení prádla v zimě

Datum: 21.01.2012 18:46
 

Máte na to nějaké prostory, nebo jak to řešíte?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345
    Aktuální stránka: 5 z 5
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 26.01.2012 11:34
     


    slunino napsal(a):

    Carlosi, u nás doma je to všechno na dlouho. A myslíš, že by pomohla digestoř bez odtahu? Pokud ne, tak to "visí" na přemístění kotle (průtokového ohřívače) do sklepa.

    To bohužel asi nepůjde, protože se ti bude vracet sice přefiltrovaný vzduch, ale vhlkosti tě nijak nezbaví. Ve filtru něco zůstane, ale je to zanedbatelné procento. Je to samozřejmě můj názor, protože se nikde ve specifikacích recirkulačních digestořích o tomto nepíše. Ale zadal jsem dotaz jak je to s vlhkostí. Tak uvidíme ......

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sušení prádla v zimě

     
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 26.01.2012 11:44
     

    Zapojení digestoře pouze na recirkulaci je skutečně jen pro boj s pachy (musí obsahovat nějaký ten uhlíkový filtr), kde není odtah, tam vlhkost nemá, kudyma by byla odváděna. flower smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 26.01.2012 12:10
     

    Ještě jdu dopsat, ledaže by vývoj pokročil a vynalezli by digestoře kondenzační (které by určitě nepatřily do kategorie těch levnějších eye rolling smiley). Jak by se takový vzduch zároveň sušil a zkondenzovaná tekutina jímala, to si můj technicky jen spoře vybavený mozek vůbec představit neumí..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (26.01.2012 12:11)
     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 26.01.2012 20:44
     

    Majka
    napsal(a):

    Peefko, to máte plastový okna? Jak dlouho? Buď jsou to nějaká podřadná a skla neizolují v principu, nebo z meziskelního prostoru vyprchal plyn (pravděpodobně argon). Pokud jsou okna nová a deklarují nějaké vlastnosti, je to na reklamaci.

    Taky jde o to, kde se ti rosí, pokud jen kolem rámu, zřejmě za to může distanční rámeček, provděpodobně bude hliníkový, tudíž tam dochází k přenosu chladu na vnitřní sklo, a to se v těch místech rosí. Pokud je orošené dole, tak do 5 cm je to tuším v normě, i když ta naměřená vlhkost tomu neodpovídá. Pokud v ploše, platí ten chybějící plyn mezi skly.

    Okna máme plastová, část byla měněná hromadně družstvem asi před 7 lety, část jsme dodělávali asi 2 roky poté. Ale jaká to je kvalita oken, toť otázka confused smiley. Dům není zateplený, v budoucnu se zateplení plánuje. Rosí se nám to jenom dole kolem rámu, že by to tedy bylo normální, v normě? Zkusím se někdy poptat sousedů, jestli jim to taky dělá.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 26.01.2012 20:52
     

    Děkuji vám všem za informace. Je to tu běh na dlouhou trať. Zatím budu muset investovat do toho Ceresitu.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 26.01.2012 22:19
     


    Anavi napsal(a):

     

    Skokanka napsal(a):

    Taky o tý sušičce přemejšlím..jen přes tu zimu...protože si musím koupit už novou pračku taky....jelikož bydlíme va starým baráku,tak se bojuje s plísní občas...a není to prádlo z ní moc zmačkaný ??

    Skokanko, právě naopak - ale musíš mít sušku zvlášť,nikoli v pračce, aby měla dostatečně velký buben. Pokud vyndáš usušené prádlo ještě teplé, tak jen poskládáš, vyrovnáš a na žehlení můžeš zapomenout. Třeba ponožky mě fascinují - ty vypadají jako z obchodu - krásně narovnané smiling smiley.

    Ivanko, zlatíčko moje, nepraštila ses nám do hlavičky. grinning smiley Ty a zapomenou na žehlení grinning smileygrinning smiley

    Anavi napsal: Já nejčastěji Mix sušení. Ještě to zůstane občas trochu vlhké, ale stačí to na chvilku rozložit a můžu uhlazovat a uklízet smiling smiley

    Nebo můžeme začít slavit, že jsi dostala rozum tongue sticking out smiley grinning smiley love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 05.02.2012 18:38
     

    Amélko, tak to víš, že trošku kecám smiling smiley, jsou věci -jako například utěrky, které vyžehlit prostě musím. To bych nespala klidně grinning smiley. Ale už jsem se od vás naučila dost. Třeba flanelové povlečení UŽ nežehlím. Ale výčitky mám jako prase grinning smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 05.02.2012 18:39
     

    Ze zarosených oken už se rosím na čele, ale už nevím, co s tím. Pomůže jen kvalitní vyvětrání, jenže nemůžu v -17 na deset minut otevřít okna v pokojích, kde si hrajou děti. V cukuletu je to tam vymražené tak, že se tam nedá vydržet sad smiley. Takže využívám toho, když nejsou doma a pak to je o.k. ale jak pár dní nevyvětrám takhle naplno, tak nejen, že okna jsou orosená, ale ta voda z nich regulerně stéká a na podlaze jsou kaluže eye rolling smiley angry smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 05.02.2012 18:49
     

    Ivanko, v tomhle počasí větrám tak dvě minuty, víc ne, okna také ručně stírám, když jdu kolem, ráno a večer. Myslím, že při tomto teplotním rozdílu je to jinak bez šance, rozhodně u nás a za našich podmínek. Neříkám, že mám okna perfektně seřízená, to aktuálně určitě ne. Ale i tak..

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 05.02.2012 19:12
     

    Dneska jsem přemýšlela, jak ostatní větrají, když jsou ty mrazy eye rolling smiley Otevřete okno a jak se vyměňuje vzduch, tak namrznou rámy a těsnění. Snažila jsem se to oškrábnout, ale nemá to cenu. Zavřu, ono to roztaje a odteče eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 05.02.2012 19:13
     

    Tak namrzání rámů jsem nepozorovala, přiznám se. Dneska jsem větrala poměrně intenzivně. Nejdřív nahoře, potom dole, různě jsem při tom poponášela kytky, aby neodešly do věčných lovišť a okna jsou... suchá!!!!

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 05.02.2012 19:27
     

    na chodbě je docela zima a okno u vchodových dveří má zamrzlý spodní rám a zrovna tak jsou balkonové dveře nad schodištěm....samý led namrzlý. A to máme plastový prosímsad smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 05.02.2012 20:52
     

    Ivčo, víš, co, viď? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Sušení prádla v zimě

    Datum: 09.02.2012 20:44
     

    Doma jsem vypozorovala, že zatažené žaluzie mají na rosení plasťáků taky vliv. Nestahuju je úplně dolů a večer, když už není po domě pohyb žaluzie vytahuju úplně nahoru. Mám pocit, že to nějak brání sklu, aby luftovalo. Tam, kde spíme, máme zataženo, ale žaluzie nejsou až dolů. To rosení je teď nepatrný.

    O plastových oknech jsem přečetla hodně diskuzí a myslím, že se od nich očekává absolutní dokonalost. Měla by být dobrá firma, výroba v česku, kvalitní kování a kvalitní skla. Jenže vždycky je nějaké kdyby. Máte všechno drahé a kvalitní a pak přijdou fušeři, kteří to zkriplí. Nebo máte levná okna, kvalitní, sice polská, ale dobrá. A montáž je v pořádku. Protože jsme dělali okna na etapy, tak můžu říct, že v přízemí jsou 3 roky okna polská a NIKDY se nerosily, protože v patře zůstaly staré, dřevěné, které profukovaly. Teď jsou plasťáky i nahoře a kupodivu se začaly rosit okna dole. Myslím, že proto, že těsní winking smiley Stěžovat si nebudu, protože vím moc dobře v jakým stavu byly staré dřevěné stydlin smiley

    Anavi, v sobotu jsem měla návštěvu, plný dům lidí, všude vlhko a já se úplně třepala, až budu moc vyvětrat winking smiley 

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.