pátek 26. dubna, 05:31 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Růže Tantau

Datum: 05.03.2012 09:35
 

[www.rosen-tantau.com]

[fotki.yandex.ru]

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (08.03.2012 16:06)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 13
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 22.03.2012 19:19
     

    jestli budou takhle pokračovat zimy - budeme muset chránit -- dostane koupit netkanou textilku - bílá je tenčí , snad prý i hrubší .. já měla černou nachystanou na zem pod kůru . když bylo zle , tak jsem ji použila na zabalení dvou růží. ovšem všech 200 kusů jsem zabalit nemohla a nebylo do čeho . Elfe jsem dokonce nahastrošila do cíchy po tchyni .. grinning smiley měla jsem to ale udělat dřív - není v moc dobrém stavu .. nono smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže Tantau

     
     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 22.03.2012 22:10
     

    jj, to je jediné z čeho mám obavy - že si poskládám záhony obslužně mizerně a budu tam pak poskakovat ze strany na stranu, abych se dostala ke keřům a zabalila je grinning smiley

    Bábinka vždycky svým "cíťám" (pár jejich oblíbených růžiček) na zimu házela slámu - přitáhla si do zahrády vždycky tak dvě otýpky a poházela to po nich, na jaře vyhrábla, tatík vede farmu, tak bych měla kde fasovat smoking smiley , zkusím asi oprášit staré technologie grinning smiley ...jak jsem totiž dneska stihla prolustrovat, tak ty růže malířů jsou dost náchylné na vymrzání eye rolling smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 25.03.2012 19:29
     
    p6230051.jpg

    ahoj --- oh , oh - to jsem ještě nezkoušela a neumím si představit , že při mé nemohoucnosti vybírám na zahradě slámu . už tak jsou všude pořád nějaké kolky a binec .. - stáří je neradostné nono smiley winking smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 25.03.2012 19:45
     

    Kájo thumbs down dneska mám pro výraznou nechuť se ohýbat v zádech zvláštní pochopení, před chvílí jsem přitáhla ze zahrady, kde jsem celé odpoledne trávila dodatečným výchovným střihem ovocných křoví - rybízy, angrešty, josta, maliny, ostružiny, amelanchiery, borůvky, brusinky - a pár ozdobných "křáčí" včetně růží, syřanů, azalek ad., čistila jsem taky bylinkové záhony ...a jsem popíchaná a padám únavou grinning smiley Jako nejhorší plevelné rostliny na světě dneska vyhlašuju mátu a schizandru grinning smiley

    Budu si muset vzpomenout, jak to dělala ta moje babi, že vydržela s ohnutými zády celý den a večer svižně běžela obhospodařit králíky, slípky ad. grinning smiley

    Myslím, že dneska budu uléhat s myšlenkou, že sláma asi dobrá, ale bílá netkaná textilie určitě lepší thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 25.03.2012 19:52
     

    tak já na zahradě tolika druhů nemám - to jsem už všechno odbourala tongue sticking out smiley ale stejně -- růže stříhám až k zemi , a sedím u toho na plastové židli .. a to mám asi polovinu . není to kam dávat - kontejnery trčí na technických službách a já nosím binec pálit do krbu v obýváku . jinak by mně sousedé roznesli na kopytech . smoking smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 26.03.2012 20:16
     

    grinning smiley My budeme mít i u Prahy dobré sousedy - lufťandy, prázdný pozemek na kšeft a dvě rodinky, co pálí větve v sudu za zahradě stejně jako my grinning smiley , takže zpracování materiálu bude snad OK, spíš budu muset brzdit se snahou zásobovat svoje tři pidipotomky kvantem ovoce z vlastní zahrady, chtěla jsem tam kromě růžových záhonů udělat mírně vyvýšené kombivřesoviště s azalkami, borůvkami, brusinkami, ostružiníkem ad., ale budu ho muset vymyslet hodně dobře nebo se půjdu časem při střihu a údržbě radši zastřelit za keř smoking smiley

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Růže Tantau

    Datum: 09.04.2012 16:25
     

    Verunko, máš ale kuráž a krásné plány, hodně zdaru přeju, určitě to budeš mít krásné a zahrada ti bude dělat radost. Jestli to zmákneš zrealizovat na podzim nebo i pak na jaře, tak všechna čest.

    Ale musím napsat, co se stalo mně, když jsem začínala tak nějak podzim 2008. Byla jsem u paní Urbanové, což je manželka potomka českého šlechtitele Urbana, no a ta mi říkala, a´t nedělám všechno najednou, že zahrada musí dospět a já taky. No a myslím, že měla kus pravdy. my co už se známe dýl, taky pořád přesazujeme a vymýšlíme, protože najednou to sice jde, ale pak přijde další a lepší nápad a stejně se musí předělávat, dodělávat, rozšiřovat atd. ten základ, rozvahu, už máš, to je moc dobře, takže s růžemi bych řekla, že tak nějak postupně.

    Snad to nevyznělo, jako že tě odrazuju, to ne, jen si myslím, že by bylo dobré nakoupit základní růže a květiny a pak dokupuj a dosazuj. Co myslíte, holky, Vláďo, napsala jsem to dobře? Nebo jak jste to dělali vy?

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 09.04.2012 18:00
     

    jj, děkuji za apel grinning smiley, budu si dávat pozor, abych na to nešla moc houfně smoking smiley Už nejsem takový střelec, jak to možná vyznělo grinning smiley Mám za pár čtyřicítku, takže je mi jasné, že půjdu tradiční cestou - metodou pokus - omyl grinning smiley a piánko a postupně coffe smiley Jeden odrůdový Amelanchier jsem přemísťovala třikrát, než jsem mu našla to správné místo, kde je spokojený, přemísťuju a přesazuju často, takže to beru spíš tak, že na podzim se pokusím v nové zahradě o základ, pak bude následovat fáze přemísťování a doplňování, takže je to plán zhruba na pětiletku grinning smiley ...a pak můžu vesele pokračovat až do smrti smrťoucí winking smiley

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Růže Tantau

    Datum: 09.04.2012 19:13
     

    No, Verunko, zvládneš to jistě v normálu, ale do smrti smrťoucí, to je pravda, to tak máme všichni smiling smiley smiling smiley smiling smiley flower smiley

    A ne, nevyznělo to tak, v pohodě, já jen, co jsem dostala za radu a že měla paní Urbanová pravdu. Těším se moc a moc a jistě i ostatní, až nám dáš fotky a pak další a další.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 09.04.2012 19:16
     

    ahoj - no tak já skoro nepřesazuju , ale vysazovala jsem a budovala zahradu dost roků .. fakt to najednou nejde a ani z toho není to potěšení . nejdřive jsem sadila kolem plotů a pak jsem udělala záhon kolem chodníku . další rok jsem začala sázet angličanky - dnes je jich 28 , ale každý rok něco . tam pozor na jejich různé výšky - dozadu nejvyšší druhy .. - dále přišel na řadu velký půlkruhový záhon na plachtě s kůrou - to už jsem věděla , že to nebudu zvládat kopat .. - je jich tam prozatím kolem 40 kusů . vzadu u plotu jsou vyšší historické - víc vpředu růže od firmy Tantau-- vesměs čajovky , taky keřové .....nemalou roli hrají finance -- není to levná záležitost , zvláště když člověk chce růže co tady nejsou k sehnání nebo od značkových firem .. no - růžím zdar a zahradníkům taky ... grinning smiley grinning smiley grinning smiley flower smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 13.04.2012 16:22
     

    jj, Kájo, jsem na to připravená grinning smiley S mužíkem jsme před týdnem znovu osídlili domácí pidiposilovnu, abychom měli kondičku na budování grinning smiley pak mám v plánu přiškrtit finanční toky do tropických ibišků a plumerií a dalšího domácího rostlinstva a bude i na růže winking smiley 

    Ženy, jste zlaté, díky thumbs down

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Růže Tantau

    Datum: 07.06.2012 18:15
     
    artemis.jpg

    jarní úlovek z HB, Artemis, rozkvetla, je to nádhera, smetanové já můžu. Má menší květy. mrkněte na ni [www.helpmefind.com]

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Růže Tantau

    Datum: 07.06.2012 18:21
     
    Další fotografie:

    první letošní květ překrásné Aphrodité [www.helpmefind.com]

    Augusta Luise taky nádherná [www.helpmefind.com], příští květy budou víc do oranž

    Edit 11.6. na třetí fotce už je opravdu typická barva Augusty L.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil danypv (11.06.2012 18:26)
     
  • Autor: Jevgenija
    Status: začátečník

    Re: Růže Tantau

    Datum: 09.06.2012 11:44
     

    Belvedere momentálně naprosto překrásná ani každodenní dešt ji neubliži. Kdy jsem ji kupovala četla jsem na ni samou chválu a fotky taky nádherné. Ale nevšimla jsem poznámku že je citlivá na černou skvrnitost, a jak se ukázalo hodně citlíva bohužel. A ještě moje dvouleta Belvedere je stejně velka jako vloni tak 50 cm nevím kdy bude mit slibenych 150 cm.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 09.06.2012 12:03
     

    nádherná -- nemusí být vysoká ...koupila jsem taky Belvedere - ale jenom štítek a růže byla druhý Barock . sad smiley - záměna .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.