sobota 27. dubna, 00:25 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 19
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 17.11.2021 21:16
     



    bosk napsal(a):

    Fuchsie mám už konečně uklizený,mám na ně nový regál,vyrobil je manžel ...

    Manželův (váš) regál je profesionálně vyrobený thumbs down. Ty police z pletiva je dobrý nápad.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2021 09:36
     

    Včera mi uklidil vnuk fuchsie do sklepa, možná je to nejpozději, co je mám winking smiley. Poslední ,co mě čeká, je zasadit česnek.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2021 09:40
     

    česnek muž zasázel v pondělí, jenom pár, sázíme hlavně jarní. Nebyla Sulka, tak se mořilo v nálevu skořice a hřebíčku, nechala jsem to do rána, jestli to pomůže.....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2021 09:41
     

    Loni jsem nemořila ničím a vše v pohodě.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2021 11:49
     

    Taky nemořim, někdy 2-3 palice plesnive, tak to nestojí za to.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2021 12:22
     

    Tak jak u nás - koupila jsem sadbu, rozdělila, namořila 2 x (Sulka - pauza - Rovral) ... zasázel dědek do míst, kde ani tráva neroste ... ON si chce zasázet. Opravdu, už je mi to tak nějak jedno ......... a podzimní práce, kdy asi - včera odpo jsem řešila jakési nedokončené příklady matemaické olympiády - z 60 min času "on lajn" se 20 min nedařilo na tabletech ve škole připojit ... zkouška ohněm, neeším, beru jako +, děti se musí naučit žít i ve stresu, nedostatku času, nepohodlí ... jen mně to nějak ubírá čas na jiné pracovní aktivity. Asi to tak má být ....

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2021 13:07
     

    grinning smileyno dnes jsem vylezla na zahradu pro porek, ptám kde je česnek, dávala jsem si ruku na čelo....vždyť jsem zasadil eye rolling smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2021 14:48
     

    Alenko, právě jsi mne vrátila cca 25 let zpět, díky za to love smiley flower smiley . Můj táta byl sedlák tělem a duší, po kolektivizaci sice člen JZD, ale doma zahrádkář, ale pořád měl pocit (díky nooo, tam, nějak, asi, velké zahradě 1400 m čtver.), že musí mít "velké šíré rodné lány" ... ptal se mamky, kam rajčata - tady - kolik - 60 - bylo jich 120 a úúúúúplně někde jinde ... mamku moc zahrada nebrala, i práce na poli byla utrpení, ale dala to ... tady je to spíš na román ve stylu "Vejce a já" ... pslední rok, kdy táta byl ještě schopen chtěl (ta chuť ho poslední roky opustila, škoda, že jsem ho nějak nebyla schopna, díky svým neduhům, popostrčit) něco sázet. sít - vysázeli jsme podimní česnek, na jaře poté jsme do těch samých řádků zaseli černý kořen -on si nepamatoval, já nevěděla, mámě to bylo u zádele, můj chlap řešil úplně jiné věci - v rámci kriminality (ne státní, spíš hospodářské a obecné - taky toho neměl málo) + ............... opět na román. Kdysi v dávnu pradávnu moje učitelka češtiny mi předpověděla sqělou spisovaelskou budoucnost .. asi se budu muset pochlapit.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 24.11.2021 16:30
     

    Česnek mi tu nejde, mám zahrádku v místě, kde je snad sto let, spíš víc. Pěkná hlína, trochu přistíněná. Cibuloviny nejdou a ostatní sežerou slimáci. Našim jde, zakládali na slunci, světlá hnusná hlína. Tak beru od nich. Aspoň jsem vytrhala část pórku a dala do mrazáku, na slaný koláč, polívku, zbytek dočistím snad dnes a budu moct kousek zrýt.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 25.11.2021 09:20
     

    Na česnek se chystám teprve, vysazuji mezi sazenice jahod, jinde nemám místo. Loni jsem mezi jahody šoupla červenou cibuli, nevěnovala tomu zvláštní péči a úroda byla uspokojivá, ještě minulý týden jsem z ní vařila, a to máme cibule spotřebu. Potřebovala bych pole grinning smiley, my dáváme cibuli snad i do marmelády. winking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     

    Letos mám zásobu jehličí a hoblin, tak zkusím ten česnek touto kombinací zamulčovat, prý mu to prospívá. A jahodám kyselé taky přijde vhod. winking smiley U mě to jsou všechno spíš takové experimenty, se zeleninou a ovocem vlastně stále začínám od začátku, vždy jsem měla dostatek od našich, tak mě to nenutilo se nic učit. Ted si hledám vlastní cesty... winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (25.11.2021 09:21)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.11.2021 16:25
     

    Vyprázdnila jsem 4 sudy, spálila ohromnou kupu bordelu ,co jsem nestačila uklidit před C19. Nasypala sykorkam a přišla domů mokrá, zachumelená , ušla jsem 7,5 km.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.11.2021 21:46
     

    teda Kordul a to po nemoci eye popping smiley

    odploledne jsem taky vyrazila do zahrady, hlavně nastříhat zeleň na zdobení, ještě pár větví smrku na choulostivé růže a zbytek na borůvky, tím zahrada zazimována winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 26.11.2021 23:05
     

    Kordulko, ty jsi šílenec eye popping smiley

    O zazimování zahrady a nějakém zdobení se mi opravdu může jen zdát.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 27.11.2021 08:44
     

    Bab ,ale rašelinu k hortenziim jsme nenasypala sad smiley růže nepřikryty.To zase někdy jindy

    A na chatu jsem jela autem, vzal mě tam soused po noční, byla jsem tam v 8 hod ...grinning smiley, je to mimo jiné, jeden z těch co na Covid nevěří. Jinak pěkný a šikovný chlap, je starý jak náš Tomáš,....

    Jo a spálila jsem ty " fuchsiové " štafle,

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (27.11.2021 09:12)
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 27.11.2021 10:16
     

    Kordul,aspoň ses ohřála grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.