středa 24. dubna, 18:40 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Příprava na zimu - podzimní práce

Datum: 02.10.2006 11:47
 

Tak nastal čas podzimních prací,.... .

Co vše nyní děláte? Do kdy je třeba zasadit cibuloviny?

 

Já s tím musím počkat a nevím do kdy. Mám na záhoně letničky, stále kvetou a je mi líto je vyhodit. Tak budu vše dělat na poslední chvíli.sad smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 19
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 05.11.2022 19:55
     

    Dnes jsem konečně přesadila tu svou dřevitou pivoňku, ale dobrý pocit z toho nemám. Má takové dužnaté kořeny, snadno se zlomí. Samozřejmě hned u rostliny. Nějaké jí zbyly no, tak snad to nevzdá. Jinak ji koupím znovu, líbí se mi.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

     
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 05.11.2022 21:53
     

    Taky jsem nedávno přesazovala pivoňky, teda bylinné, ale nebylo zbytí, tak jsem zvědavá, jak to dají.

    Dnes jsem zase pokračovala na zahradě a pořád mi zbývají ještě nějaké kytky zasadit/přesadit. Už bych to měla ráda hotové a zazimovala zahradu.

    Kordulo, aspoň budeš vědět na jaře, kam strčit nějaký nákup, kterému se nedalo odolat. grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 05.11.2022 22:23
     

    Bylinným u mě přesazení nevadilo, šly do lepšího. Akorát na původním místě asi po dvou letech ještě něco vyrašilo, budu muset zas rýpat, byla blízko růže. Taky nemám čas na to, co bych chtěla. Co už vypadalo jakž takž, v tom se hrabu, nedá se nic dělat. Bude plot a příchod trochu jinde, kvůli sousedům. Aspoň to nenosím daleko. I narcisy jsem dnes našla, na druhé kopnutí a nezničila, to mám radost. Podle fotky té pivoňky, vykukovaly za ní. Myslela jsem, že je na fotce nemám a že překážet nebudou...

     
  • Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 06.11.2022 07:55
     

    Manco, dřevité pivoňky vydrží docela dost. Jestli zůstal aspoň jeden kořen s kouskem stonku, tak vyroste.

    Taky nemám některé věci hotové. Říjen jsem měla v práci na zbláznění, takže jsem si ani nemohla pomoct dovolenou.

    Kordulko, svým způsobem máš pravdu a roste ti to i pod textilkou. Plít se blbě stíhá ve větších prostorách. Už jsem se zařekla,že vezmu na pomoc chemii a jak někde mezi rostlinami vyleze plevel, sáhnu po chemii. Ale hned, dokud je maličký. Vždycky čekám, že to okopnu a pak je z toho spoušť.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 08.11.2022 17:03
     

    Tak ja jsem dnes zasazela posledni cibuloviny (letos nekolik set, rozhodne nejvic, co kdy 🙄winking smiley a prehazel se kompost s pridanim konskeho hnoje 💪 Tim jsem pro letosek definitivne dokoncila spinavou praci a ted uz jen strihani, hrabani, zazimovavani, natrit kmeny, vypustit sudy, uklid nabytku, atd... 😅

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 08.11.2022 18:12
     

    to se na jaře těším na fotky- tolik cibulek thumbs downkompost u mně nehnutý , ale voda z nádrží vypuštěná - aspoń myslím .. ?? ze sudu určitě a z kubiteru byla hadice v kanálu -takže asi taky.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 08.11.2022 19:20
     

    Dnes mě zradilo auto. Sem byla nasratá, v autě pytel s rašelinou a pytel s kůrou.Nebyla jsem

    tam týden.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 08.11.2022 21:10
     

    Ja v aute tri pytle s cerstvym konskym hnojem, to by bylo horsi!!! grinning smiley grinning smiley

    kordula napsal(a):

    Dnes mě zradilo auto. Sem byla nasratá, v autě pytel s rašelinou a pytel s kůrou.Nebyla jsem

    tam týden.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 08.11.2022 22:42
     

    Taky jsem hýbala s kompostem. Dělám to příležitostně, ale ke konci se neblížím ani zdaleka. Mám tak necelou půlku. Prokládám posekanou trávou, tu hrabu taky postupně, a starou slámou, co strašila na půdě stodoly. Občas nějakou pěknou hlínu odvezu mezi růže. Takže tímhle tempem tak do jara, všechno rozvrtané, hotové nic.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 09.11.2022 08:00
     

    To ja nemuzu. Mne to za chvili vsechno zapadne snehem az do dubna 😅 Proto je vzdy u nas ten podzim spis jak sprint do cile...

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 11.11.2022 09:29
     

    Též mám téměř hotovo. Včera jsem zdrhla domů v 11 grinning smiley, abych dodělala zbytky. Bylo krásně celé odpoledne opalovačka v tílku při práci. Posekáno, vyhrabáno, už jsem sežala denivky a odkvetlé trvalky. Sudy jsem uložila na zimu, vylila z podokapu, na okap nainstalovala husí krk obych odvedla vodu z něj k plotu. Postříkala jsem všechny stromy a keře mospilanem. Vykydala foliák teda kromě paprik, ty zlikviduju o víkendu, uděláme poslední lečo. Šoupla jsem si do něj rovnou dvě kolečka hnoje, abych měla nachystáno. Uklidila provizorní ohradu novejm slípkám, už se naučily na povely, tak je můžu bez obav vypustit. Mám usnadněnou práci..vyčistěj pod keřema a v trvalkách grinning smiley grinning smiley grinning smiley Poklidila jsem vše co nebude potřeba, ještě udělat pořádek v zahradním domku a pak zasadit česnek. No ono se to překulí a zachvilku začnem vysejvat grinning smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 11.11.2022 09:51
     

    Lado,no to sis teda mákla.Šikula thumbs down

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 11.11.2022 10:23
     

    To se jen zdá,mám kousek proti mnohým tady, tak to odsejpá. To jsem si ještě dala dvakrát kafe a pokec se sousedkou.. grinning smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 11.11.2022 17:05
     

    Teda Lado, to sis pracla! thumbs down Prosim te, proc ted strikas mospilanem? Copak tam ted neco je?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Příprava na zimu - podzimní práce

    Datum: 11.11.2022 17:14
     

    dnes dorazila vnučka-něco jsme stříkly ne Mospilanem, ale Rondupem . hlavně na hranici se sousedem trávu u plotu . taky se některé růže zastřihly- ale jen částečně, byl toho koš a druhý s ostříhanými chrymkami . přišla před třetí - a ve čtyři skoro tma.. eye popping smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.