pátek 26. dubna, 16:50 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: remoska

Používáte remosku?

Datum: 16.08.2007 16:49
 

Používate na něco remosku? Já se přiznám, že by mi dost chyběla. Dělám v ní pravidelně žemlovku, zapečené těstoviny, francouzské brambory. Mamka v ní peče třeba kuřecí stehna nebo dokonce některé buchty.

 

Pokud máte recept na nějaké rychlé "remoskové" jídlo, sem s ním. Děkuji.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 9
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 22.02.2013 19:06
     

    Já mám taky takovou, jako v odkazu od Anavi. Jenom né tak zablafanou ... grinning smiley a vůbec jí nepoužívám winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Používáte remosku?

     
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 22.02.2013 23:11
     

    V remosce peču zemlbábu,bábovku a dělám v ní taková jednoduchá jídla jako je hop do trouby. Je to prostě vinikající.Neustále vlatním starou s průhledným sklem a odkládání na hlinik.podstavec.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 23.02.2013 12:19
     

    Dnes jsem ji opět využila na maso. Bývá v ní moc dobře upečené. Nepřichytává se. Maso mohu obracet a převracet, u buchty to nejde.

    Balanclady, co je to hop do trouby?

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 27.02.2013 14:57
     

    Prosím vás, děvčata, co používáte remosku i na pečení sladkého, mám dotaz. Vím, že se v tom rejpu. To jsem celá já. To nandáte, popřípadě vlejete, do remosky a následně zapnete? Veškeré recepty na sladké obsahují toto: ... a vložíme do rozehřáté trouby." confused smiley 

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 27.02.2013 15:32
     

    slunino, vymažu, vysypu moukou a vleju. Pak teprve zapnu, jinak to prostě nejde. Ale nikdy žádný problém. Mamka v tom svého času pekla opravdu hodně. Ono se to asi zase mnohem rychleji rozehřeje, než trouba.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 27.02.2013 21:44
     

    Hop do trouby

    syrové brambory na plátky podlij olejem navh kuře {prsa}lečo a opět brambory . Nezapomeň sůl pečeš a koukneš po 30 minutách jak vypadá maso .je to rychlovkaMůžeš dát i jiné koření podle sebe. Trocha vody. Záleží kolik, je v leču.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 26.04.2016 08:34
     

    Na chatce máme elektrickou troubu a zabírá dost místa. Uvažuji o pořízení remosky. Zjšťovala jsem rozměry remosky - vím, že dělají menší ale i na 4 l (tu bych asi zvolila). Jenže v průměru má mísa cca 30 cm a já mám obavy, jestli se v ní dá upéct maso - 5 porcí. Taky jsem nikde nenašla remosku, u které by se dala nastavovat požadovaná teplota. Jaké máte zkušenosti?

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 26.04.2016 08:42
     

    Remoska je supr,mám starou mini po mamce a pro mě na upečení masa, nebo buchty tak akorát winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 26.04.2016 09:07
     

    Mini - to je ta 2 litrová? Kolik porcí masa se tam vejde?

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 26.04.2016 12:48
     

    ta je jen 1,2 l, ale už se snad ani nevyrábí. Když si upeču maso, tak ho mám na 3 x.

     
  • Status:

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 26.04.2016 14:19
     

    Helenko, v remosce se upeče dobré maso, není vysušené. Regulaci teploty nemá žádná, alespoń ty kulaté. Nyní jsem viděla něco podobného jako remoska a je hranatá. I cenově je stejná, tedy neúměrně drahá. S její trvanlivostí je to taky složité. Já jsem měla jednu snad 20 let a když odešla, zakoupila jsem novou a ta odešla za 3 roky. Další už jsem nekupovala, ale pořídila jem si v Lidlu malou troubu, stála tisíc Kč, má grill a minutku a jsem s ní spokojená. Tím tě nechci od remosky zrazovat. Když se povede, slouží dobře, ale poznej, která je dobrá a která ne. eye popping smiley

     
  • Autor: tynny
    Status: začátečník

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 26.04.2016 18:54
     

    Tak ja jsem si jednu remosku poridila, myslim primo znacku remoska, to je ceska kvalita do jine bych asi ani nesla (jezis, to asi delam reklamu, ze stydlin smiley )No a o vikendu planuji vyzkouset, tak uvidime, jak dopadnou prvni pokusy :-) Snad to bude mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 26.04.2016 19:16
     

    Tvoje zkušenosti s konkrétní remoskou nejsou reklama. thumbs down

    Nevhodná reklama je ta, kterou sem někdo (zejména nějaký úplný nováček) cpe pod tlakem do všeho.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (26.04.2016 19:16)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 26.04.2016 20:18
     

    sakra, zase jsem se zapomněla na chatě podívat na tu šnůru od remosky angry smiley někde jsem dávala mikrovlnku, co jsem dostala, asi je taky dost chytrá, možná umí i péct stydlin smiley confused smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Používáte remosku?

    Datum: 26.04.2016 21:07
     

    Helenko, mám remosky dvě, letité - jedna má 40 (ta menší) a druhá cca 25 let. Peču v nich jakékoliv maso, ve velké i pro 8 lidí, taky šunkofleky, fr. brambory, nákypy, žemlovku ... Jaká je kvalita dnešních netuším.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.