pátek 26. dubna, 20:09 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Nápoje
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Nápoje
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Pálenka

Datum: 24.07.2009 18:12
 

Aktuální téma - chceme nechat vypálit meruňkovici...bo meruněk hafo. Našla jsem tyto stránky s recepty:

[www.slivovice.kvalitne.cz]

[www.ireceptar.cz]

Jenže my potřebujeme postup pro méně chápavé, pro začátečníky - kolik, do čeho, kde nechat kvasit atd atd...Necháváte někdo pálit? Máte zkušenosti, recepty?

Díky. winking smiley drinking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Pálenka

    Datum: 05.10.2009 16:14
     

    lostris...nejen na Moravě...tady taky nestíhají. eye rolling smiley Ale pán tvrdil, že to ty meruňky vydrží...tak nevím.

    Jabraka... grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pálenka

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pálenka

    Datum: 10.10.2009 09:48
     

    Ja myslim, ze momentalne nestihaji palenky vubec nikde grinning smiley

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Pálenka

    Datum: 10.10.2009 11:35
     

    Já snad ještě zřídím pálenici!!Alůe v paneláku je to těžké.mohu doporučit postup domácího pálení,používaného na severní Moravě a na Slovensku.

    Lavorovica.

    Vezme se hrnec na prádlo a lavor,neboli plechové umyvadlo.Obě musí pasovat do sebe.Pak ještě potřebujeme plechovou misku,tak,aby se vešla do hrnce a byla asi o 5 cm menší a výška misky asi 8 cm.Miska musí mít na obou stranách ouška.Do hrnce se naleje vykvašená kejda a nad ní se zavěsí za ouška miska,aby se nedotýkala hladiny kejdy.nakonec se kolem okraje hrnce natočí vlhká utěrka,tvořící těsnění.Do lavoru se naleje studená voda.může se pak přidat i led.Pak se pod hrncem zatopí a čeká,až začne destilace.Na lavoru se studenou vodou kondenzuje alkohol a stéká do misky.Po vyzkoušené době se zvedne lavor a destilát se z misky vyleje.Jde to celkem rychle a je potřeba vyzkoušet potřebnou dávku kejdy na naplnění misky.Pokud se voda v lavoru ohřeje,postupně se vyměňuje.V zimě se dá doplnit sněhem nebo ledem-

    JABRAKA

     
  • Autor: kaing
    Status: nováček

    Re: Pálenka

    Datum: 12.10.2009 12:43
     

    Zaregistroval jsem se jako kaing a chtěl poslat příspěvek k tematu, ale nelze to odeslat , nevím proč.

     
  • Status: expert

    Re: Pálenka

    Datum: 12.10.2009 12:45
     

    Vždyť Ti to odešlo????

     
  • Autor: kaing
    Status: nováček

    Re: Pálenka

    Datum: 12.10.2009 13:05
     

    Ale jenom tento můj povzdech. Vlastní příspěvek neodešel, musím ho zítra napsat znovu.

     
  • Autor: kaing
    Status: nováček

    Re: Pálenka

    Datum: 14.10.2009 11:37
    Hodnocení fotografie "Pálenka": 5
     

    To je tak: Jsem už starší důchodce. Celé léto jsem na chalupě, mám tam několik jabloní, ale vzhledem k věku už ovoce česat nemohu. Tak mi padá. Žena přišla s nápadem ho moštovat. Tak jsme koupili moštovač. Ale mošt nikdo nepil a tak se zkazil. Náhodou jsem objevil Vaši diskuzi a tak mně napadlo kvas vypálit. Ale jak a čím ? Nikdy jsem to nedělal a nemám k tomu nic. Kdyby někdo mněl nepoužívaný přístroj asi tak na 100 litrů kvasu, nebo ho dovedl přes zimu vyrobit, tomu bych protihodnotou věnoval skoro nový, 1x použitý elekrický moštovač, stál asi tisíc Kč. Takový dobrý člověk by se mohl ozvat v rámci dizkuze - a já mu dám telefonní číslo a domluvíme se. Děkuji za pochopení. Kaing.

     
  • Autor: kaing
    Status: nováček

    Re: Pálenka

    Datum: 15.10.2009 11:12
     

    Doplňuji:

    Nepřesně jsem uvedl, že kvasu bych mohl mít celkem asi 100 litrů, ale rozdělil bych to na deset várek, takže kotlik by byl jen asi na 10 litrů.

    Ten mošťovač se správně jmenuje Odšťavňovač.

    Děkuji.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Pálenka

    Datum: 13.11.2009 22:14
     

    Tak to máme pod střechou 121 litrů pravé trnkové slivovice. Jen mi není jasné, kdo to vypijenono smiley drinking smiley

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Pálenka

    Datum: 13.11.2009 22:21
     

    Kaing:

    přečti si návod na lavórovicu,můj příspěvek výše.Vyrobíš předpal,který můžeš vylepšit.

    Pokud mošt dáš do sklenic na zavařování,můžeš ho uchovat jak dlouho je libo.

    JABRAKA

     
  • Autor: beruska007
    Status:
    www.jarcinystra..

    Re: Pálenka

    Datum: 14.11.2009 14:39
     


    lostris napsal(a):

    ... Jen mi není jasné, kdo to vypijenono smiley drinking smiley


    Manžel by prý věděl co s tím drinking smiley drinking smiley drinking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Pálenka

    Datum: 14.11.2009 16:30
     

    Los,vyhlaš sraz a nezbyde vám ani kapkadrinking smiley winking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Pálenka

    Datum: 18.11.2009 21:53
     

    Evčo, víš jak by bylo v okolních alejích nablito? winking smiley drinking smiley

     
  • Autor: beruska007
    Status:
    www.jarcinystra..

    Re: Pálenka

    Datum: 19.11.2009 11:08
     

    Lotris, to by nám nevadilo grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Pálenka

    Datum: 20.11.2009 08:20
     

    Beruš, vám ne! Ale na mě by místní plátek nenechal nit suchou.grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Nápoje (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.