pátek 26. dubna, 16:30 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Rady a porady tety Zlaty
hodnocení: 5.00
Diskutujte! V tomto blogu bych chtěla, aby se každý kdo má nějakou bolístku, nebo problém v řešení jaké koliv situace vyjádřil. A my všichni se snažili poradit jak a v čem postupovat. Jsou tyto otázky řešeny na určitých blogů, ale musím listovat abych,postupně došla k nějaké informaci,toho kterého blogu. Tak například.:jak postupovat při jakékoliv nehodě -skvrna,rozbití-čehokoliv,samostatné umělecké práce(kreslení,modelování,hrnčířství,kameni)co použít v té které situaci neb jinou věcí lze zaměnit.Tyto všeobecné informace potřebné pro domácnost,zahradu,školku,školu,rodinu-takové= pel mel.
 
 
 
 
Autor: balanclady
Status:

Oprsklá mádež

Datum: 19.05.2008 21:33
 
Dnes jsem jela v přeplněné tramvaji s tříletou vnučkou.Nemohu za to ,že vypadám jako mladá mamina. BYL TAM DĚDA O HOLI A TOHO TAKY NIKDO NEPUSTIL. Tak se mu hodilo ,aby neustále mluvil o tom proč mladou pani s malým dítětem ,mladík okolo 28 let nepustí sednout. ,,Prosím Vás nepustil by jste tu paní sednout s dítětem? " mladík klidně seděl dál a odpověděl :,,nechtěl, vždy když pustím sednout maminku ,tak si sedne a dítě nechá stát" Stála jsem za ním a to už jsem navydržela ,abych neodpověděla tomu mladíkovi,že dnešní mládež je čím dál tím oprsklejší.Seděl a slyšel mě ani nehles. A to, když vystupoval ,předním na sedadla seděla jeho mamka v mém věku . A ta dělal taky kamenou tvář. Prostě co vychováváme tak to si asi zasloužíme. LIDI - dělejte něco ! thumbs up
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 4 z 8
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 10.06.2008 10:52
     

    Ivulko, přiznám se, že jsem to nepročítala do detailů - našla by sis něco pro sebe třeba tady?

    [www.palecek.nebesa.cz]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Oprsklá mádež

     
     
  • Autor: Ivulka
    Status: začátečník

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 10.06.2008 22:31
     
    Anavi děkuji mocflower smiley .Pročetla jsem to celé.Je to sice úplně jiné onemocnění,ale taky stojí pěkně za houby.thumbs up
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 10.06.2008 23:14
     
    Tak za vše určitě nemůže výchova ,ale davová psychoza a ta je jak každý tvrdíte úplně bezbřehá. Dostane se do party a nechce být ten v zadu tak se přidá. Řekla bych že naše společnost tomu dost napomáhá vším kolem nás. A co s tím máme všichni dělat co co,co, ? sad smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 11.06.2008 07:34
     
    Ivulko, byly tam tuším i kontakty na nějakou organizaci rodičů, tak mě napadlo, že kdybys tam někoho oslovila, našel by se třeba i někdo s podobným "problémem" jako máte vy. Jestli jsem to v té rychlosti, jak jsem to prolítla, zaregistrovala, jezdí i na různá společná setkání. Jen je fakt, že tvůj syn je dost velký, to už by asi v tomto věku neocenil, co? winking smiley
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 12.06.2008 22:20
     
    Ivulko vůbec nás nebudeš otravovat s tím jak si kde pochodila nebo uspěla. Budu ráda ,když se dozvím ,že se ti něco podařilo v léčení tvého syna. Hodně síly a odvahy do dalších pátracích akcí. thumbs down flower smiley
     
  • Autor: Ivulka
    Status: začátečník

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 13.06.2008 18:56
     
    Tento týden jsem se dělila o net se svým pubertálním synem.Můžu vám říct,že to bylo děs.Vlastně ještě je.V neděli odjíždí na intr.Pátrat se proto chystám po jeho odjezdui.Potřebuji na to klid.Začínám být alergická na ty jeho řeči,že on potřebuje na ICQ,protože má důležité psaní a to co píšu já není určitě důležitý.Jsem z něho už tak nervozní,že až ho v neděli doprovodím ke vchodovým dveřím,všichni uslyšíte ohromnou ránu.Spadne mi totiž kámen ze srdce.Je to hrozný,že matka takhle píše o svém dítěti,ale já už z něho fakt nemůžu.thumbs up angry smiley
     
  • Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 13.06.2008 20:29
     
    Ivulko a predstav si že ja to mám doma to samé,ale s pubertálnou dcerou a tá na intrák "nechodí"winking smiley
     
  • Autor: Ivulka
    Status: začátečník

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 13.06.2008 21:25
     
    Chudáčku jeden.I týden je pro mě krátká doba na rekonvalescenci,než zase přijede na víkend domů.Ovšem ani přes týden nemám klid.Jelikož jsem v neustálém kontaktu s intrem a se školou,slyším jen samé katastrofy.Nebylo by lepší držet se rčení.Co oči nevidí,to srdce nebolí.angry smiley angry smiley angry smiley angry smiley confused smiley confused smiley confused smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 13.06.2008 22:51
     
    Ivulko, ty mě fakt občas děsíš!!!sad smiley Se bojím, co budu mít jednou doma confused smiley Teď jsou ještě docela malí, a i tak mám někdy pocit, že mě zaplavuje pocit štěstí, když si je na pár hodin odveze babička s dědou. Co až budou mít ten "vlastní názor" ?winking smiley eye rolling smiley
     
  • Autor: Ivulka
    Status: začátečník

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 14.06.2008 09:22
     
    Nejsou všechny puberťáci stejný,neboj Anavinono smiley .Když byl starší syn miminko,byl to hrozný ubulenec.Nechtěl jíst,nechtěl si hrát,málo spal přes den a v noci skoro vůbec.Byla jsem z něho strašně vyčerpaná no a teď jsem taky.Myslím,že se s tím mě deptat prostě už narodil.Už se těší až mu bude za rok a půl osmnáct a bude prý konečně volný a nebude mě muset poslouchat.Já mu na to jen odpovídám,že se na to taky moc těším až mu dá konečně život na frak a on vůbec zjistí o čem,že to ten život je.thumbs up
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 14.06.2008 11:25
     
    Jednu dceru jsem měla o které mohu říci,že nevím co je to puberta.Ovšem ta druhá tak ta mi to opravdu dala znát dost výrazně.Jsem ráda ,že jsem se nesetkal z drogama nebo něčím jiným.Vždy jsem je dost doma strašila co se všechno můža stát,když se člověk zaplete do takových věcí jako drogy ,kouření marianky , šlehu atd....Myslým si ,že to u nás dost zabíralo. Vím z pozdějšího vyprávění mladší dcery ,že něco málo zkusila ,ale dál to nedošlo ,po mých hororových výkladech se toho opravdu vzdala. Jsem moc ráda ,že to vše máme za sebou a na každý pád ,obě mé dcery jsou tak opatrné na vše.Obě mají děti a teď si myslým ,že to s tou výchovou až moc přehání. Nebo jsem někde udělala chybu ? Děti vedou až moc k dokonalé výchově : tohle nesmíš ,tohle se nedělá, tohle nemůžeš papat , tohle je nebezpečný ,tohle ale vůbec nejde .....Doufám ,že se to změní! nono smiley
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Andulka

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 25.02.2009 14:36
     

    Anavi, to zase můj patnáctiletý vnuk by pracoval pořád- na brigádu chtěl, ale nevzali ho- byl z toho celý nešťastný. Tak mi alespoň pomáhá v práci s úklidem, doma s vařením, uklízením, praním a podobně. Je velmi slušný, v tramvaji nebo autobuse pustí sednout každýho, kdo to potřebuje. Tak bych zase tu mládež nestrkala do jednoho pytle- ačkoli to co občas vidim, z toho mi jde hlava kolem. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 26.02.2009 17:29
     

    Ono je něco jiného vidět ho když je ve vaší přítomnosti a nebo mezi kamarády. U nás na patře se přistěhovala matka s náctiletým a ,když je s mámou tak to ho člověk až nepozná.A pak máma odejde do práce a už se u něj v bytě scházejí každé ráno vrstevníci.Za dveřmi se linou pachy slámy a různého kuřiva.V ranních hodinách klucí pískaj na sebe a bouchají se vším co jim příjde do ruky.No tak bych tu mládež ,až zas tak nechválila.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 05.03.2009 14:56
     

    A co s nima člověk má udělat.Každý se v baráku bojí jim něco říci.Už se stalo ,že šla stará paní o holi a oni před ní něčím bouchli o zem.Je to opravdu pro lidi stresující. Jeden nájemník jim něco vytkl a už na něho hodili vajíčko. Matku neustále nevidím ,abych ji to už konečně mohla říct. Jemu jsem už jednou řekla ,že takhle na sebe neustále více upozorňují. A mladej se omlouval málem by se klanil a pak druhý den opět to samé.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Oprsklá mádež

    Datum: 07.04.2009 22:51
     

    Pěkné téma. Něco málo také přispěju. Stala jsem se matkou. Trochu šok, ač věk už na to hooodně dlouho mám. Najednou se musim starat o ten malý bezbranný uzlíček. V porodnici k tomu manuál nedají. Žádná varovná světýlka, co a kde se porouchává, to taky nemá. Prostě NIC. Huláká to. Stylem "pokus-omyl" se dopátrat po příčině. V noci vyskakovat s postele při každém zamrnění. Všechno beru asi moc vážně. Tak si říkám, že je to hra. Začátečník (level 0) má na starost jen pár úkolů - přebalit, nakrmit, uspat a udržet pohodu kolem mimina. Pak se nároky zvyšují. Obtížnost "hry" stoupá. Rodičové s pubertálními potomky jsou už ve stádiu Expert a nad hlavou jim raši svatozář smiling smiley

    A ještě malý dodatek k výchově. Stávám se vzorem pro toho svého prďolu. Už teď si musím dávat pozor na pusu a používat co nejméně vulgárních výrazů. Lidi, kteří chodí na červenou před dětmi, vyhazují papírky na ulici, nesbírají po svých psích miláčcích hovínka, apod., nebudu titulovat slovy blbec, debil, kretén a jiným nevhodným výrazivem, ale slušným výrazem - NEVYCHOVANÍ. Tož mi držte palce grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Rady a porady tety Zlaty (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.