pátek 26. dubna, 09:34 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

Datum: 14.12.2007 22:14
 

Chtěla bych vás poprosit o tip na rostliny, které nevyžadují přílišnou péči (sestřihávání, vyštipování květů, hnojení apod.) a vydrží mráz a nánosy sněhu, a které se případně množí rychle samovýsevem nebo jsou půdopokryvné.

Potřebovala bych stvořit jednu zídku ve "vyšších polohách" - představovala bych si tam třeba rožec, poléhavé floxy, kapradí, bergenie. Z těch vyšších potom třeba lupinus - ten se myslím dobře množí a mě by vyhovoval takový "divoký" vzhled, jen nevím, jak se třeba ten lupinus jeví na jaře - jestli je třeba ho nějak krátit u země nebo co s ním confused smiley .

Poradíte? Potřebovala bych prostě vytvořit takovou venkovskou zahradu. Fotky uvítám.

Ta zahrada bude mít zásah zahradníka tak třikrát do roka, to je potřeba hodně zohlednit, takže fakt hlavně to, co roste samo... ještě mě napadá třeba kontryhel, heuchery, co třeba udatna????

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 5 z 7
  • Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 29.01.2009 08:26
     

    Záleží jaké měly kořeny, pokud byly i pod sněhem , tak by to měly přežít. Ještě je nech a uvidíš. Na jaře bych je sestřihla buďto obrazí nebo ne. Já takhle nechala venku mladé řízky hebe a světe div, díky tomu ža byly zasněžené, tak jsou na živu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

     
     
  • Autor: gasha
    Status: začátečník

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 23.01.2010 09:52
     

    Blíží se jaro a s ním i čas bergenií. Věděli jste, že na to, aby bergenie hodně kvetly potřebují mrazivou zimu?

     

    Přikládám odkaz na článeček o těchto znovuobjevených trvalkách. Ve článku je fotka panašovaného druhu. Má někdu tuhle fantastickou kytku na zahradě? Ta by se mi totiž moc líbila, fotka ve článku je pouze ilustrační z databáze free fotografií.

     

    Čas bergenií se blíží

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 23.01.2010 11:07
     

    Dášo, moc pěknej článek. Konečně jsem se dozvěděla něco o bergeniích. Dívám se totiž na webové stránky zahradnictvích u nás v okolí, ale všude nabízejí jen ten základní druh. Měla bych zájem o purpureu a také o ten druh s karmínovými květy. Tak začnu otravovat v zahradnictvích už teď. Třeba je přiměju k aktivitě, aby je někde sehnaly zahrnuly do nabídkywinking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 23.01.2010 13:26
     

    555: zatím jsem viděla v zahradnictvích jen bergéniovou "klasiku" , tak případně dej vědět, jak jsi uspěla.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 23.01.2010 13:41
     
    Ta bordovolista bergenia vas az tak zase mrziet nemusi...lebo takto je vyfarbena len ked pride zima, v lete je zase "obycajne" zelena...ale je pravda, ze ma i krajsiu- sytejsiu farbu kvetu. Ja som tu moju "stretla" raz nahodou u nas na trhu grinning smiley...( foto mojich bergenii je na predch.stranach..)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 23.01.2010 15:53
     

    Keria, máš moc pěkné bergenie, ale........ty máš kompletně krásnou celou zahradu , tak není co se divit, že i baegenie jsou pěknéflower smiley

    ANAVi, já jsem jak buldok, tak po těch bergeniích "vyjedu" a když něco zjistím, dám vědět.

     

    JÄ UŽ CHCI JAROOOOO !!!!!!!!!flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: gasha
    Status: začátečník

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 23.01.2010 19:02
     

    No já jsem vloni prodávala tu drobnolistou, ale musela bych se podívat do faktur, co to bylo za druh, byla hned pryč. Teď mám v korytě jednu minaturní bergenii, je vysoká jenom 10 cm!!!!!!! Dostala jsem ji na jaře. Až se rozroste, určitě ji namnožím.

    Bohužel naše zahradnické firmy opět zaspaly, POkud chcete, dám Vám seznam kultivarům které jsou na zahraničních trzích, třeba se u nás taky něco objeví.

    Určitě budu taky pátrat, protože bych chtěla alespoň 4 druhy do nabídky.

    Kultivary:

    Bergenia 'Abendglocken'
    Bergenia 'Abendglut'
    Bergenia 'Admiral'
    Bergenia 'Bach'
    Bergenia 'Baby Doll'
    Bergenia 'Ballawley'
    Bergenia 'Beethoven'
    Bergenia 'Biedermeier'
    Bergenia 'Blickfang'
    Bergenia 'Brahms'
    Bergenia 'Bressingham Beauty'
    Bergenia 'Bressingham Bountiful'
    Bergenia 'Bressingham Ruby'
    Bergenia 'Bressingham Salmon'
    Bergenia 'Bressingham White'
    Bergenia 'Britten'
    Bergenia 'David'
    Bergenia 'Doppelgänger'
    Bergenia 'Eric Smith'
    Bergenia 'Eroica'
    Bergenia 'Glockenturm'
    Bergenia 'Goldfisch'
    Bergenia 'Herbstblüte'
    Bergenia 'Illusion'
    Bergenia 'Margery Fish'
    Bergenia 'Morgenröte'
    Bergenia 'Oeschberg'
    Bergenia 'Ouverture'
    Bergenia 'Perfect'
    Bergenia 'Pink Dragonfly'
    Bergenia 'Pinneberg'
    Bergenia 'Profusion'
    Bergenia 'Purpurglocken'
    Bergenia 'Purpurkönigin'
    Bergenia 'Red Star'
    Bergenia 'Rosa Zeiten'
    Bergenia 'Rosette'
    Bergenia 'Rosi Klose'
    Bergenia 'Rotblum'
    Bergenia 'Rote Schwester'
    Bergenia 'Schneeglocke'
    Bergenia 'Schneekönigin'
    Bergenia 'Silberlicht'
    Bergenia 'Summer Mountain'
    Bergenia 'Sunningdale'
    Bergenia 'Walter Kienli'
    Bergenia 'Wintergold'
    Bergenia 'Wintermärchen'
    Bergenia 'Winterzauber'
    Bergenia 'Yellow Medley'

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 23.01.2010 20:06
     
    ... pridavam odkaz na par obrazkov bergenii - su zaujimave prave tym porovnanim letneho a zimneho vyfarbenia..
    ...sice neviem zarucenee urcit tu moju bordovu, ale asi najviac je podobna Bergenii 'Bressingham Ruby'grinning smiley
    [www.bethchatto.co.uk]
     
  • Autor: gasha
    Status: začátečník

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 23.01.2010 23:05
     

    Keria tak to je thumbs down pěkné. Angláni jsou v tom prostě jediněšní, to se musí nechat. Mají pro rostliny cit.

    Schválně zítra kouknu do těch faktur, jaký jsem to měla vlastně kultivar. Taky byla zelená a na podzim se zbarvovala. Byla ale menší , tak do 20 cm. max.

    Nechápu, proč se u nás vůbec nanbízejí, jsou to moc pěkné kytky.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 24.01.2010 00:25
     
    Gashi, tu Chatto som mala moznost zahliadnut prave pred par dnami na TV Deko - davaju serial o historii angl. zahradnictva ..grinning smiley
    (hm....ale zial som to nevidela cele...prvy ma vyrusila navsteva...a pri opakovani zase dhlyyyyy telefon eye rolling smiley)
     
  • Autor: gasha
    Status: začátečník

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 24.01.2010 10:57
     

    Štve mě, že ten tvůj Tv kanál nechytáme, to je asi jediný kanál na TV, kde je něco o rostlinách.

    Jinak furt dávají jen samá zvířátka, už mě to nebaví. angry smiley že života želv toho vím už maximum nono smiley

    A loskut nebo recept jsou o ničem, thumbs up

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 24.01.2010 12:58
     

    Dášo, ty jsi si snad zbláznila!!!!! smoking smiley Ty si ty druhy bergenií po večerech vymýšlíš, to jinak není možný!!!!!grinning smiley

    Každopádně, jestli si pamatuješ nějaký super druh s velkými zajímavými listy a tušíš, že by se v česku dal sehnat, tak ho sem prosím napiš. Než bych celý ten tvůj seznam bergenií prohnala přes web, abych zjistila který¨kultivar jak vypadá, narostly by mi vousy, protože doma připojení na net nemám a tak to honím po chvilkách od různých počítačů,......... Díky.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 24.01.2010 13:02
     

    Keria, na tom odkaze na bergenie - to jsou tedy nádherné barvy květů. Takhle tmavé jsem ještě nikde nevidělamls smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 555 (24.01.2010 13:02)
     
  • Autor: gasha
    Status: začátečník

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 24.01.2010 13:59
     

    No tu velkolistou mám na zahradě, je to botanický druh Bergenia cordifolia, s těmi sladce růžovými květy. V kvetu dorůstá tak do 40 cm výšky.

    Bergenia cordifolia

    555 napsal(a):

    Dášo, ty jsi si snad zbláznila!!!!! smoking smiley Ty si ty druhy bergenií po večerech vymýšlíš, to jinak není možný!!!!!grinning smiley

    Každopádně, jestli si pamatuješ nějaký super druh s velkými zajímavými listy a tušíš, že by se v česku dal sehnat, tak ho sem prosím napiš. Než bych celý ten tvůj seznam bergenií prohnala přes web, abych zjistila který¨kultivar jak vypadá, narostly by mi vousy, protože doma připojení na net nemám a tak to honím po chvilkách od různých počítačů,......... Díky.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 24.01.2010 14:04
     
    Gashi...este k tym kvetom bergenie zopakujem - uz som to sice na predchadzajucich strankach napisala...ze je lepsie ich sadit nie na celodenne slnko, lebo cim viac na slnku, tym kvety skor stratia sytu farbu a vybelednu ....inak je sanca, ze dlhsie vydrzia aspon ciastocne sytoruzovejsie...
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.