pondělí 29. dubna, 16:03 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

Datum: 14.12.2007 22:14
 

Chtěla bych vás poprosit o tip na rostliny, které nevyžadují přílišnou péči (sestřihávání, vyštipování květů, hnojení apod.) a vydrží mráz a nánosy sněhu, a které se případně množí rychle samovýsevem nebo jsou půdopokryvné.

Potřebovala bych stvořit jednu zídku ve "vyšších polohách" - představovala bych si tam třeba rožec, poléhavé floxy, kapradí, bergenie. Z těch vyšších potom třeba lupinus - ten se myslím dobře množí a mě by vyhovoval takový "divoký" vzhled, jen nevím, jak se třeba ten lupinus jeví na jaře - jestli je třeba ho nějak krátit u země nebo co s ním confused smiley .

Poradíte? Potřebovala bych prostě vytvořit takovou venkovskou zahradu. Fotky uvítám.

Ta zahrada bude mít zásah zahradníka tak třikrát do roka, to je potřeba hodně zohlednit, takže fakt hlavně to, co roste samo... ještě mě napadá třeba kontryhel, heuchery, co třeba udatna????

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 3 z 7
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Daniela

    mám zájem o kameny na svah

    Datum: 09.11.2008 21:16
     

    smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    mám zájem o kameny na svah

     
     
  • Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 27.12.2008 10:05
     

    Rostliny které Vás zajímají, těch je skutečně mnoho. Ideální jsou rostliny rodu Sedum, sukulentní, odolné, plazivé nebo popínavé, kvetoucí během léta i v pozdním podzimu. Nevyžadují žádnou péči .

    Skalniček je také mnho, některé popínavé, jiné plyzivé nebo přepadavě druhy, vhodné na zídky a zvýšené záhony.

     

     

    nd.blog.cz]" border="0" alt="Veronica prostrata" width="300" height="192" />

    POkud budete mít zájem sestavím Vám kolekci rostlin vhodných pro Váš záměr.

     

     

     

    Phlox

    Zde je dokaz na naše webové stránky, kde se o těchto rostlinách dočtete. POdmínky a nároky na pěstování atd.

    nd.blog.cz]" border="0" alt="Hylotelephium spectabile" width="340" height="425" />

    [www.krasa-netresku.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 27.12.2008 10:42
     

    Nádherný modrý flox thumbs down

     
  • Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 27.12.2008 22:26
     

    Na tomto odkazuje vše o těchto rostlinách

    [skalnickar.blog.cz]

    [rozchodniky.blog.cz]

    Květ rozchodníku

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 28.12.2008 02:43
     

    Perli, dívala jsem se na tvé stránky ( skalničkář.blog ). Máš tam snímek Fritillaria persica.

    Teď jsem si pořídila F.p. Adiyaman´.

    Máš ho ? jaké jsou tvé zkušenosti s ním ?

    Přikrýváš ho na zimu ? množí se ti ? kvete pravidelně ? ( četla jsem na nějakém foru stížnosti - snad Anglánů -, že z cibule jim vykvete pouze prvním rokem a pak už ani ťuk... )

    Ď. za odpověďi.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kveta (28.12.2008 02:45)
     
  • Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 28.12.2008 03:30
     

    Díky za návštěvu stránek. flower smiley

    Bohužel, F. persica nám zašla. Po zasazení cibule nádherně vykvetla a víc jsme ji už neviděli. jenže já mám dojem, že to byla naše chyba. Zasadili jsme ji k vodárně, kde nemáme na střeše okap.... cibule s největší pravděpodobností uhnila. Fritilarky se mi moc líbí, letos jsem získala několik nových druhů , dost mě potěšil michailovskyi , který jsem hrnkovala i na jarní prodej. Všechny jsou prozatím zasazeny v miskách, skalku na polostinném místě teprve dokončujeme, pak půjdou cibule do země.

    Takže jsem ti asi moc neporadila.

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 30.12.2008 20:48
     

    Dášo, onlouvám se za zkomolení ( vynechání písmenka v nicku ) v předchozím příspěvku.

     

    Škoda. Holt si musím počkat až na své osobní zkušenosti,no.

    Hyn sa hukáže, zasazeného ho mám ( věřím ) správně.

     

    jj, tebou zmiňovaná F. mich. je krásná. Mám tmavé barvy ráda.

     
  • Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 31.12.2008 10:02
     

    Květo, nic se neděje. Když jsem se přihlašovala, netušila jsem, že se to bude zobrazovat jako nick.

    No já jsem taky zvědavá na ty potvůrky jak porostou. Přeji hodně úspěchů do nového roku 2009 a

    A ať nám rostou flower smiley thumbs down

    Delosperma davey

     
  • Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 11.01.2009 20:02
     

    nenáročná a krásná je čemeřice

     
  • Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 18.01.2009 17:31
     


    1954 napsal(a):

    nenáročná a krásná je čemeřice

    Nezbývá než souhlasit. Čemeřice jsou nádherné. Nám se vloni povedlou koupit hlízku, ale nevěděli jsem co to je za rostlinu. Ani zahradník nevěděl. ( nechápu). Zasadili jsme a čekali. Připadalo mi to jako od Karla Čapka v Zahradníkově roce. Původně jsme to tipovali na brambořík, mělo to hlízku k našemu překvapení z toho vyrostla nádherná čemeřice. Nízká jen 10 cm a kvetla od února do května.!!! Potom zašla. Zničeho nic, asi se vyčerpala tím kvetením. Zbyly mi jen fotky eye rolling smiley

    Tak tady jedna je .

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 19.01.2009 16:49
     
    Petrli, fuuuuuu...fakt to bol nadherny trsik..To co si opisovala - cakanie na prekvapko - som v uplnom zaciatku mojho zahradnicenia zazila tiez- a nikdy na to nezabudnem!
    Ked mi moja svokra odovzdala zezlo nad zahradkou pri dome v podstate som o vonkajsom pestovani rastlin nevedela takmer nic ( s izbovymi som si vsak celkom dobre rozumela winking smiley)..A tak som zbierala informacie, ale hlavne rozsirovala sortiment ( povodny bol znacne jednostranny - par stromov, par clematisov...a potom kriky, kriky... napr.30 ruzi, 10 obrovskych hortenzii......
    A tak som "nazbierala" od znamych, susedov kopec skalniciek, trvaliek...A medzi nimi aj jeden "vyhonok" so semenikom, kde prave dozrievali nejake semienka - o ktorych som nemala tusenia , co to moze byt...Nooooo...a z toho mi po rokoch nakoniec vykvitla lalia regale, ktoru opatrujem dodnes....
    Toto su fakt spomienky, okamziky na ktore sa nikdy nezabuda... flower
     
  • Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 19.01.2009 17:24
     

    No my jsme pěstovali na sklace jednu kytku kvůli jejímu jménu. Byl to takový plevel který jsme donesli ze Středohoří, ale jmenoval se Zlatovlásek, no přeci to nevyhodíme grinning smiley grinning smiley. Vydrželi jsme to dva roky a pak šla z domu, rostlo to všude grinning smiley, ale můžeme říci , že jsme měli na zahradě Zlatovláska flower smiley

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 19.01.2009 21:41
     

    Petrli, na tvém obrázku je Helleborus lividus. Proč ti odešla během vegetace netuším ( možná moc mokro, tudíž rozvoj houbových onemocnění ).

    Jejím přirozeným místem výskytu jsou Kanárské ostrovy ( Majorka ). Není u nás dostatečně schopná přezimovat ( Zona 8+9 ).

     

    Mám ji zatím zasypanou sněhem, pochybuji, že letošní mrazy vydržela.

     

    Ahoj Kérijko.

     
  • Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 19.01.2009 23:00
     


    Kveta napsal(a):

    Petrli, na tvém obrázku je Helleborus lividus. Proč ti odešla během vegetace netuším ( možná moc mokro, tudíž rozvoj houbových onemocnění ).

    Jejím přirozeným místem výskytu jsou Kanárské ostrovy ( Majorka ). Není u nás dostatečně schopná přezimovat ( Zona 8+9 ).

     

    Mám ji zatím zasypanou sněhem, pochybuji, že letošní mrazy vydržela.

     

    Ahoj Kérijko.

    Květa: díky za určení. Mysleli jsme že to je corsica, ale když to porovnám, jednozančně to je lividus. Teď, když vím jak se jmenuje, tak se ji budu snažit znova získat, je fantastická. Na zimu ji budu dávat ke kaktusům a je to. Díky thumbs down flower smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 22.01.2009 09:45
     
    p1220008.jpg
    Další fotografie:
    Neviete si rady co vysadit na blbe miesto - napr. pod strom, k domu ... kde nesvieti poriadne slnko,neprsi... kde sa vam nechce polievat ... a chcete aby sa to tam pokrylo zelenou, o ktoru sa netreba takmer ani starat...???grinning smiley
    Poradim bergeniu...vlastne nielen ja, ale prave je o nej clanok vo februarovom Zahradkarovi /Flore...Je o nej napisane, ze keby sa udelovala cena za nenarocnost, tak by medzi trvalkami mala len malu konkurenciu...a ja to dtto potvrdim aj z vlastnych skusenosti.. winking smiley
    Je celorocne zelena, na jar krasne kvitne, ukaze pekne ako solo trs, ale da sa pouzit aj na lemy..
    Vlani som si k tej klasickej dokupila este jednu, ktorej sa chladom sfarbuju listy do cervena..
    Dnesny snimok tej cervenej ... a vlanajsi rozkvitnuty jarny tej "obycajnej" zelenej
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (22.01.2009 09:47)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.