pátek 26. dubna, 09:32 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Narcisy

Datum: 19.04.2009 22:22
 
01.jpg
Další fotografie:

V Lysé na výstavě bylo takových druhů a takové množství...Proto jsem se rozhodla, že založím samostatnou diskuzi. Snažila jsem se nafotit všechny druhy, tak vám je sem postupně dám. Nestihnu to najednou, ale mám nafocené i skupinky s popiskama, jaký je to druh..Tak pro začátek tady máte zatím zlomek té nádhery..



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 19
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Narcisy

    Datum: 08.04.2019 20:20
     

    Děkuji smiling smiley mám to nafoceno všechno v jednom mobilu. Takových fotek by se našlo víc...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Narcisy

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 08.04.2019 20:30
     



    jaja99 napsal(a):

    To máš krásnou dokumentaci thumbs down a krásně množivý narcis.

    U mě by ta fotodokumentace byla obráceně, teda foto 3, 1, 2 spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Narcisy

    Datum: 08.04.2019 20:41
     

    Gabčo, nedivila bych se kdyby příští rok tam nebyl žádný smiling smiley Jinak Pink Charm jsou jedny z nejhezčích narcisů, loni hezky kvetly, letos mám pouze dva. Klasika.

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 08.04.2019 20:45
     

    Hezká dokumentace. thumbs down To se mi v životě asi nezadaří. eye rolling smiley

    Jajo, početla jsem a zmiňují tam právě ta Gerania. Zdá se, že ne všechny půjdou. Takže na ně zapomenu. I když by se mi líbily.

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 08.04.2019 20:47
     

    Líbí se mi tam, že hodnotí i pevnost stopek:-), to je u nás na větrné hůrce důležité.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 08.04.2019 20:47
     
    dsc00041.jpg
    Další fotografie:

    Třeba úžasná byla tahle kolekce narcisů, předloni, druhá fotka vloni.

    Letos? 9 květů. eye rolling smiley Nevím, proč mi mizí. Závidím všem, komu se zdárně množí.

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 08.04.2019 20:55
     

    Nejsou hustě? Možná mají málo místa.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 08.04.2019 21:07
     



    jaja99 napsal(a):

    Nejsou hustě? Možná mají málo místa.

    A myslíš, že bych je mohla nasadit zase na stejný místo?

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 08.04.2019 21:11
     
    dsc00095.jpg

    Byla jsem dnes u švagrové, má tak krásný narcisy, trs menších žlutých květů, kvetou ji každoročně bohatě, budu škemrat ocibulky. Dnes plně rozkvetl nákup z podzima - Lidl. Uvědomila jsem si, že kdyby pršelo, tak se válejí po zemi, jak jsou velké a těžké. Už takový nákup nebudu opakovat. grinning smiley

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Narcisy

    Datum: 08.04.2019 21:14
     

    Já myslím ze ano. Na podzim jsem vykopala jedny narcisy které nekvetly, posunu jsem je asi o 10 cm a letos vykvetly krásné 3 květy. Zkus smíchat s jinou zeminou. Ale jsem zahradník začátečník....

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 08.04.2019 22:07
     

    Dej jim do země hnojivo a uvidíš.

    Plnokvěté nikdy nekupuju, u nas je větrno.

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 09.04.2019 07:10
     



    alenak napsal(a):

    Byla jsem dnes u švagrové, má tak krásný narcisy, trs menších žlutých květů, kvetou ji každoročně bohatě, budu škemrat ocibulky. Dnes plně rozkvetl nákup z podzima - Lidl. Uvědomila jsem si, že kdyby pršelo, tak se válejí po zemi, jak jsou velké a těžké. Už takový nákup nebudu opakovat. grinning smiley

    Aleno, na všechny tyhle trpí dcera. Taky jsem jich dostala požehnaně v podzimním nákupu. eye rolling smiley Ale nějak úplně s tím ležením nevím. Objednala jsem je krátce po listopadu z nějakého inzerátu v novinách. Tenkrát tu skoro nebyly k vidění. Avizovali je jako orchidejokvěté a chtěli za ně tenkrát nekřesťanské peníze. Snad 50Kč za cibulku.. Dneska to zní směšně ale vezmi cemy z roku dejme tomu devadesát. Objednala jsem je po jednom kousku. Asi pět druhů a dala do zahrádky, kterou jsme mívali. Asi to byly kvalitní cibule, během pár let udělaly krásné trsy. Kdekdo se u nich zastavil. A nepamatuju, že by nějak extrémně poléhaly a to tenkrát ještě pršívalo. Zahrádku jsme stěhovali v srpnu. Bylo to ve spěchu celkem a nechtěla jsem trsy zničit, tak tam zůstaly. Kvetly ještě dlouhá léta, jak mi hlásili bývalí sousedé. Pak zahrádka změnila majitele znovu, ti další to úplně překopali a narcisky zmizely.

    Nějaké jsem tu měla ještě před nákupem. Ležení nemůžu tak úplně posoudit, poslední roky skoro neprší.Ale jsou celkem množivé a kvetou mi i staré trsíky.Já víc trpím na jednoduché, takže většina dalších byla jednoduchých buď s trubkami nebo kolárky. Tak zase tak úplně nezoufej. smiling smiley A jak to vypadá, pršet nebude. sad smiley Spíš je otázka, jak se popasují s případnými mrazíky. Vykvétá všchno rok od roku dřív. Včera to konstatoval dědek podle třešní. Aby byly 8. dubna třešně v plném květu, to je dost neobvyklý stav.A asi to není moc dobře. nono smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Narcisy

    Datum: 09.04.2019 08:56
     
    20190409_063342.jpg
    Další fotografie:

    U mne stejne jako vloni jsou nejlepsi Tahiti. A pak jedny NN. Ostatni letos bida, ale na druhou stranu byly dost dlouho pod stavebni suti nez se mi je podarilo osvobodit .

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 09.04.2019 10:45
     
    dscn1827.jpg
    Další fotografie:

    plnokvěté jsou dvojí - s bílým a nebo žlutým vnitřkem . pak jsou poloplnokvěté . poslední fotka je záhon , co bývá plný květů . letos bída. sad smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 09.04.2019 13:58
     

    Regino, je prča, že skoro všechno kupuju obyčejný, jednoduchý, vč. růží, plnokvětý moc ne. Vím, že je to přešlechtěný, někdy s malou výdrží. Asi jsem měla "úlet", to se mi občas stává. grinning smiley

    Kájo, vždyť kvetou krásně, pamatuju, jaké trsy jsi dávala, listí máš, tak budou příští rok, teď si odpočinou. Ale koukám, jaký máš krásný narašený růže. Jak mám zahradu otevřenou od severu, tak některé teprve pučí. Ono to zabarvené listí taky dělá parádu. flower smiley Letos zase jsou krásný tulipány, ty starý mám obalený, to je asi kompenzace. grinning smiley

    Kiko, máš je krásný. flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.