středa 19. prosince, 10:49 Svátek má Ester
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40

Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 21 z 22
  • Autor: kordula
    Status: expert

Re: Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 17.12.2017 17:24

dsc_2499[2].jpg

... ani jeden krtičinec thumbs down

• Autor: Reklama

• Autor: Betas

Datum: 15.04.2018 21:17

Holky, letos to s mysima zkusim jinak! thumbs down Mam znameho v ZOO a naserviruju jim trus tygra a rysa!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley

Mate nekdo zkusenosti?? Mam ho zahrabat do nor? Ale kdyz je to hned v okoli kytek? Vadi to, spali to neco? Proste kam to mam narvat?? grinning smiley grinning smiley

Zitra si pro to jedu eye popping smiley

• Autor: babkaela

Datum: 15.04.2018 22:02

Betas, na zahradě zkušenost nemám - dávali jsme ho do kyblíku s pootevřeným víkem na okno v kurníku, proti potkanům a kunám, od těch opravdu byl pokoj, kočky neměly problém, ale ty jsme vyhnat stejně nechtěli, jsou naše a cizí tam nechodí.

• Autor: Betas

Datum: 16.04.2018 07:43

Babkoelo, tak to je fajn. A co to bylo presne za trus?

Datum: 16.04.2018 11:16

Betas, tygří .

• Autor: 1romca11

Datum: 16.04.2018 19:42

Holky jako nápad to zní skvěle smiling smiley . Nevím tedy, kde bych tygří trus sháněla, ale ségra bojuje s kunou dlouhodobě a nemůže se té potvory zbavit. Tak jí dám tip... smiling smiley

• Autor: drahus

Datum: 09.12.2018 07:31

S naším problémem jsem začala ve špatné diskuzi (CHoroby a škůdci na rostlinách), ale patří to sem. Něco mi vyhrabává a přenáší hlínu, dělá velké hromady, ale asi to hryzec není.

Včera večer jsme u TV loupali ořechy od ségry, ale nevím , kde je vyhrabala, byly plné pavučin a červíků, tak jsme je jen nakřápli a asi půl kila dali do krmítka pro ptáky. Krmítko je na lakované trubce, síly lešenářské, ale bílé a hladké. výřka asi 130 - 140 cm nad zemí. Na ní je přišroubovaná upravená přepravka od coca coly a má to udělanou střechu šindelovou, či co to je. Včera jsme znova nalíčili pasti na krysy a jednu myší s tím, že opálený chleba jsem přitavila tavnou pistolí, aby nešel lehce stáhnout z hrotu a past zaklapla. Ještě, kdyby to přece jen byl hryzec, jsme tam nasypali zrní. Teď ráno je krmítko naprosto vymetené, pasti vyžrané a NEZAKLAPLÉ, jen malá myší ano, ale je prázdná a jinde, asi se to možná chytlo tlapkou a odtáhlo jí dál, než se vyvlíklo.

Večer pes naprosto bláznil a nechtěl se ani vyčůrat, jak lítal okolo terásky. Asi to tam bylo. Teď ráno už ne. Njn, je to nažrané, tak to někde v bezpečí chrápe. Od sousedů, pod jejich terasou je také smerem k nám díra, jak hrom a spoustu hlíny venku.

To jsou asi všechny indicie, co mám.

CO JE TO? A jak se toho zbavit? Už přemýšlíme, zda to není kuna? A jak na ní? Krmítko samozřejmě zrušíme, ale co dál?

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (09.12.2018 07:41)

Datum: 09.12.2018 07:49

Drahuško, na 99 % potkan [www.youtube.com]

Datum: 09.12.2018 08:03

Takže oprava. Ráno jsem byla s baterkou, teď, za světla - chleba zůstal, zrní a slunečnice z pastí pryč a krmítko od ořechů i zrní vybílené..

• Autor: kordula

Datum: 09.12.2018 08:26

Drahuš to tam máte fakt nějakého šikulu winking smiley

Datum: 09.12.2018 09:00

Drahuško, potkani jsou vysoce inteligentní, mám s nimi bohaté zkušenosti, oni jsou schopni odtahat neskutečné množství žrádla a udělat si skládku kousek jinde - třeba pod sousedovou terasou. Jedy a různé pasty jsem právě kvůli zvířatům nezkoušela. Chytit do pasti se mi podařilo asi 3 x na mnohačetný pokus, a to spíš nějaké mládě. Kvůli potkanům nemáme prasata, nemíním těch potvor mít zase plný dvůr a chlívky. Už jsem psala několikrát ... Koře s Chipsi se jeden rok od podzimu do jara jich podařilo ulovit 170.

Datum: 09.12.2018 09:19

Tam nemá pes šanci. Musel by se jít napít do jezírka, což nemají potřebu, když prší. Slyšela jsem večer něco, stejně, jako dobrman, na skalce, jenže tam můžou mít pod každým kamenem díru a metr, dva do úkrytu pod terasou a k sousedům půl metru. Jedu se bojím i proto, že pak zdechne jinde a pes ho bude brát do huby... Pasti mám dané tak, aby se k nim psi nedostali a cizím kočkám chutnat zrní nebude, kdyby k nám vlezly a ty by jistě nešly až těsně k domu, když tu jsou psi. Já bych těm krávám, co krmí toulavé kočky nebo, jak lidi, jako ve středověku, vyhazují z oken zbytky jídla, jen tak, všem bych je nastěhovala do bytů! Idioti. co si myslí? Jo, nažerou se dvě kočky, ale s nimi celá skupina potkanů, kteří se pak vesele množí ostošest! Roznášejí nemoci

Datum: 09.12.2018 09:59

3. jednání, zatím 2:0 pro potkany angry smiley

Zjistili jsme, že si potkánci mohli hodovat na pastech, protože pastičky Made in China jsou konstruované na jejich, asi pětikilové potkany, takže ti naši si klidně mohli na pastech zatancovat kankán a ani by se nehly.

Manžel upravil podmínky pro evropské, sice vypasené, ale přece jen ne pětikilové potkany a já jim vyrobyla ňamky. Protože na chleba sejří, vzala jsem hrudku pravého másla (sama si mažu margarinem), udělala kuličku, obalila v kokosu a napíchla na jednu past. Na druhou jsem do ťuplíku z lepící pistole narafičila krásné, zdravé kusy vlašského ořechu a třetí past se pyšní Jedním, pěkným burákem ve slupce na stojáka, také přikurtovaným lepící pistolí.

Potkánci, či co to je, se pastí už nebojí, protože se na nich mohli v klidu a nerušeně nažrat, tak doufám, že se nepřežrali a půjdou na véču i dnes. Uvidíme. eye rolling smiley

• Status: expert

Datum: 09.12.2018 10:54

Drahuško, doufám, že pracuješ v rukavicích aby Tě necítili. Já praxi nemám, ale tatínek to tak dělával.

Datum: 09.12.2018 11:24

A to víš, že ne, ale když sežrali zatím, kromě chleba všechno, je to těsně vedle vchodu do bytu a psi tam taky rajzují, tak jim to asi nevadí. Uvidíme. Já si jen pak (i JS) umyji ruce v sanytolu - dezinfekci.

Mám hrůzu z blech a čůránek (leptospiróza a jiné děsivé choroby)

Podobné příspěvky
Diskuze: Toulání přírodou co to je, poradte Balkon-moje jediná zahrada...

Při toulání venku se někdy zadaří ulovit objektivem i něco živého

Autor: LadaB - 28.12.2006 15:53
Rubrika: Z volné přírody - Komentářů: 117

Dobrý den, koupila jsem tuhle kytku s tím, že se jedná o trvalku, která může být v létě venku a na podzim ji mám prý dát domů. S tím, že může být celý

Autor: situma - 30.04.2007 09:48
Rubrika: Dotazy a rady - Komentářů: 251

Vím,že nejsem sama,kdo má jen balkon na uskutečnění své "zelené oázy"...někteří jsou na tom ještě hůř,a mají jen parapety...ale jaké balkony! a jaké p

Autor: BEATRIX - 01.07.2007 20:50
Rubrika: Balkonové květiny - Komentářů: 43
Blog: Biodiverzita, biodiverzanti ..   

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 18:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Adresář: http://www.koureni.biz/ http://navylet.net  

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

www.navylet.net- Cíl výletu najdeš hned.... Stránky věnované tipům na výlet po Česku a blízkém zahraničí. Informace u každého tipu na výlet - lokali

Autor: Navylet - 20.07.2012 23:26
Rubrika: Tipy na výlety - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.