sobota 27. dubna, 21:50 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 21
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 06.06.2015 16:01
     

    Holky, to je všelijakých rad, už jsem taky zkoušela ledacos, ale letos nic nefunguje. Nejvíc kočičí hajzlíky, to sypp těm škodičům rovnou do děr, teď zas lógr a ještě jsem letos neparfémovala, ale dnes to udělám

    Míšo, Jihlavanka ve slevě stojí kilo trochu pod stovku

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 10.06.2015 12:25
     
    p6100066.jpg

    a jeden smuteční flower smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 10.06.2015 16:34
     

    Chudnka malej v krásném sametovém kožíšku! sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 10.06.2015 17:01
     

    babčo, je fakt, že tohle měli naši kdysi po zahradě všude, kam oko dohlédlo a fungovalo to prý thumbs down Ale pak to jeden rok zmizlo a konec. confused smiley (to víš, moje maminka poctivě pleje a jak to nemělo šanci se vysemenit, tak... eye rolling smiley )

    babkaela napsal(a):

    Holky, kdysi jsem už psala, údajně na krtky a hryzce (je to bez záruky) působí jako odpuzovač tahle červená lebeda zahradní - nevypadá jako soliter na záhonu nejhůř, vždycky pár jich nechávám, narostou u nás klidně i 2 m. Poslala bych sazenici, zatím jich mám na dosud neosázenýc záhonech mraky, ale nesnáší přesazování, kdo bude chtít pošlu na podzim semena. Já neseju, přesévá se v pohodě sama.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.08.2015 22:29
     

    Takze - asi tak 1,5 mesice sypu podle vasich rad kvanta logru do zahonu i do ziveho plotu, zkratka vsude tam, kde se objevovali hryzci...

    A dnes prijedu na zahradu a mam tam 4 cerstve diry od krtka, ktereho jsem tam do te doby NIKDY nemela!!! Jajo, to mi vysvetlis jak jako???? grinning smiley grinning smiley grinning smiley angry smiley angry smiley eye popping smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.08.2015 22:50
     

    Holky, budete chtít některá semena červené zahradní lebedy, která údajně krtky a hraboše odpuzuje ? Abych věděla, zda mám hlídat zralost a sbírat ... zítra nafotím jaké jsou to i v tomhle suchu obludy.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 06.08.2015 17:34
     

    kup si to chlorový vápno a nasyp do děr.

    Betas napsal(a):

    Takze - asi tak 1,5 mesice sypu podle vasich rad kvanta logru do zahonu i do ziveho plotu, zkratka vsude tam, kde se objevovali hryzci...

    A dnes prijedu na zahradu a mam tam 4 cerstve diry od krtka, ktereho jsem tam do te doby NIKDY nemela!!! Jajo, to mi vysvetlis jak jako???? grinning smiley grinning smiley grinning smiley angry smiley angry smiley eye popping smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 06.08.2015 18:41
     



    babkaela napsal(a):

    Holky, budete chtít některá semena červené zahradní lebedy, která údajně krtky a hraboše odpuzuje ? Abych věděla, zda mám hlídat zralost a sbírat ... zítra nafotím jaké jsou to i v tomhle suchu obludy.

    Já se prosím hlásím please smiley .

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 06.08.2015 18:53
     

    Tak koupila jsem chlorový vápno, nasypala ....a krtek si udělal chodbičku 7 cm vedle angry smiley . Pak jsem koupila BROS tekutý prostředek na odpuzování krtků - též na nic. Takže záhony mi smrděj a krtek s hryzcem řádí dál.

    Mám pocit, že jsou to mladí krtci, kteří sie učí dělat cestičky a hledaj nová teritoria. angry smiley Mám rozrytej už i trávník, vlezl i do borůvkoviště, po trávníku mám ďoury jak se snažil dostat dovnitř angry smiley angry smiley .

    Přes noc se jeden chytil do pasti, velikost tak 10 cm. Ovšem na dalších 5 místech je pohroma thumbs up . Už nevím co na ně, sedíme na terase a on si klidně reje 3 metry bokem....no ten mi stihnul utýct. Běhá relativně rychle po trávníku.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 06.08.2015 21:44
     

    Udělej frončaft s nějakou kavárnou a zahrň je kafem. To mi na zahradě zabralo a zároveň pohnojilo winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 06.08.2015 21:49
     

    tak u nás vápno zabralo. To Ti teda nezávidím. thumbs up

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 06.08.2015 22:07
     

    Missi, zkus ten karbid vápníku. Prý se to nasype do děr a zalije vodou a zahrne. mělo by ho to vyčudit.

    Já hojně používám logr a musím říct, že je to mnohem lepší. thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 06.08.2015 22:31
     

    Missi, pofotit jsem sice nestihla stydlin smiley , ale budu se semínkama na tebe pamatovat .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 07.08.2015 08:30
     

    Hele, s tím karbitem velkého bacha. Když začne reagovat brzy, vypálí oči, jedna dvě! Lepší si o něm načíst a hodně načíst. Jinak je neštěstí jedna dvě! thumbs up

    Mně zabral lógr z kafe. Vystěhoval se ob zahradu, kde ho pak ulovil kocourek winking smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 07.08.2015 09:36
     

    Ten karbid vápníku je v tom přípravku BROS v tekutém stavu. Hrudky na vyčouzení se nyní nedají použít, ty chodby jsou děrovaný, vedou po povrchu angry smiley .

    Dnes do rána - na trávníku asi na 60 místech ďourky, jak se tam snažil zahrabat angry smiley , prorytej celej záhon pod kuchyňským oknem (Jája ví) takže cibule na povrchu, kytky některý ležely na zemině vyrytý angry smiley . Ve skalce opět tunely....... chce se mi brečet.

    To není jeden zmetek, těch tu musí být čerstvě aspoň 8-10 mladejch. Asi se sem stáhli protože přeci jenom zaléváme a zemina je měkčí než na sousedních polích confused smiley .

    Takže místo abych něco dělala novýho či co je potřeba, tak denně 2-3 hodiny likviduju po nich škody - no a druhý den to samé angry smiley angry smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.