sobota 27. dubna, 02:56 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Basska
Status: nováček

Láčkovka

Datum: 08.01.2008 21:49
 

A když už jsem se tak rozepsala, máte někdo zkučšenosti co a jak s láčkovkou, hledala jsem tady nějaké info ale nenašla jsem vůbec nic.

 

Ta moje mi sice roste, a to krásně, ale netvoří se jí láčky....a nevím jak ji k tvorbě mám donutit. Nátlak nepomohl, moc vody ani sucho ji taky nepomohlo.

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Basska
    Status: nováček

    Re: Láčkovka

    Datum: 10.01.2008 21:28
     
    To nikdo nepestuje tento typ kviti?? Prosim pekne o radu, jinak z lackovky vypestuju mutanta.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Láčkovka

     
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Láčkovka

    Datum: 10.01.2008 21:47
     

    Predvlani som kupila mladym jednu rastlinku...ale sa mezditym stahovali, takze pochybujem, ze este zije..

    V jednej knihe mam napisane, ze potrebuje 80-90% vzdusnu vlhkost, inak sice rastie, ale netvori krciazky..( mladi si kupili pre nu sklenene akvarko..)

     
  • Autor: Basska
    Status: nováček

    Re: Láčkovka

    Datum: 14.01.2008 14:21
     
    To: Keria: nevim jak ty ,ale ja to co je napsno v knihach beru s velmi velkou rezervou (zlikvidovala jsem si podle nich pred dvema roky uplne vsechny kvetinky vcetne kaktusu - hnojila jsem podle navodu az jsem se vsechny spalila) takze .........ja mam v byte, tam kde je toto kviti stale 68% vlhkost, stale ji k tomu i rosim a kviti je stale ve vlhku - mam ji v druhem kvetnaci naplnenem keramzitem........az budu doma prilozim foto, ale misto lacku se konce divne krouti.
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Láčkovka

    Datum: 14.01.2008 15:00
     

    Baska...nooo...pokial sa tyka izbovych rastlin, tak tu svojim kniham dost "verim".. ..na rozdiel od zahradnickych, kde ide casto o preklad napr. anglickych knih , kde pestovatelske postupy su tazko aplikovatelne na nase klimaticke podmienky...

    Toto som ti citovala z dost starej knihy ...nadhernej- dokonca s kreslenymi obarazkami coffe smiley a nie fotografiami!!....A ako mlada studentka som viackrat praxovala v nasej botanickej zahrade ...a veru si mnohe masozrave rastliny spajam dokonca aj tam prave s tymi minisklenickami...Vlhky keramzit, ani pravidelne rosenie v takom byte s ustrednym kurenim sotva vytvoria prostredie s pozadovanou vlhkostou..

    ..co tak len napr. pokusne nad kvetinac umiestni obycajnu velku sklenenu flasu..alebo opacne, maly kvetinac vopchat do flase......zase to nie je az taky velky problem to vyskusat...Tak zvaz..smiling smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Láčkovka

    Datum: 14.01.2008 20:09
     
    Hledej chybu někde jinde. Nemáš náhodou v oknech sítě proti mouchám? Máš? No tak vidíš. K čemu se má chudák láčkovka snažit tvořit láčky, aby měla hlad??? grinning smiley
     
  • Autor: Basska
    Status: nováček

    Re: Láčkovka

    Datum: 15.01.2008 08:12
     
    Diky za radu, strcim ji do sklinky (skleniku) a uvidime jestli ji pomuzu, co se much tyce - ma na vyber z nescetneho mnozstvi hmyzu - site neaplikuji (teda zatim)
     
  • Autor: Bohus_L
    Status: začátečník

    Re: Láčkovka

    Datum: 22.02.2008 12:27
     

    Ahojte ak sa môžem pripojiť. Tak poradím.

    Láčkovky alebo Krčiažniky (Nepenthes) tvora láčky naozaj len pri zvýšenej vlhkosti. Pestujem ich niekoľko rokov. Na to aby láčka narástla stačí ak ju zavrieš do igelitového sáčka. Tá vlhkosť je dôležitá len pri vytváraní láčky. Ked je láčka už veľká a vyzretá tak môže zo sáčka von. A pozor tvoria sa len na nových mladých listoch. Na starých zaschnutých koncoch už láčka nenarastie.
    A ešte jedna rada. je to rastlina močiarna a preto musí stále byť v miske voda a nikdy nesmie vyschnúť. Inak cez leto ich vonku letním.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Nepenthes

    Re: Láčkovka

    Datum: 23.03.2008 20:10
     
    Ahojky, pěstuju láčkovky již nějaký týden a přesto nemůžu říct že vím vše, ale mám již nějaké zkušenosti, takže jestli potřebujete poradit tak mrkněte na moje stranky [www.nepenthes.blog.cz] thumbs down
     
  • Autor: Basska
    Status: nováček

    Re: Láčkovka

    Datum: 07.05.2008 09:15
     
    obraz034.jpg
    Další fotografie:

    Ahojky tak jsem ji zavrela podle navodu do sacku a ....uz mam dve lacky (jedna se mi vcera vecer otevrela ) posilam fotocoloro - snad tam neco pujde videtsmiling smiley

    Potrebuju radu, muzu ji nchat v tom sacku i kdyz uz ma otevrenou lacku nebo ...ji mam nechat venku?? Diky za info

     

    obraz034.jpg obraz035.jpg

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Marek

    Re: Láčkovka

    Datum: 31.08.2008 10:46
     

    Dobrý Den chtěl bych se poradit ohledně Láčkovky nepenthes jak jsem jí dostal tak v žádné konvici neměla tu svojí vodu. Prosím vás bude tam ještě někdy nějaká voda Předem děkuji za odpověd. Napište mi na Zogata.M@seznam.cz

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Láčkovka

    Datum: 02.09.2009 23:02
     

    Láčkovku jsem pěstovala a vydržela mi několik let. Teď jsem ji dostala znovu, tak ji mám zatím venku ve skleníku. Na zimu půjde k bazénu. I té první se tam dařilo dobře. Věra

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Láčkovka

    Datum: 03.09.2009 10:29
     
    p6180002.jpg
    Další fotografie:

    Darovaná láčkovka visí ve skleníku mezi okurkami. Docela se jí tam líbí, jen ji nesmím zapomenout denně pokropit. Věra

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.