úterý 19. března, 12:16 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status:
Klikni pro filtrování

Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

Datum: 16.02.2009 15:27
 

Kniphofia - " Kleopatřina jehla"Kdo by neznal tuhle nádheru . Jak správní zahradní nadšenci ji samozřejmě máme a zkoušíme co ji nejvíce vyhovuje. Zajímaly by mě vaše zkušenosti.

Popis původu a pěstování:[skalnickar.blog.cz]

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil petrli (16.02.2009 15:28)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234567 | další
    Aktuální stránka: 1 z 7
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

    Datum: 16.02.2009 15:31
     

    Myslím, že minimálně Missi, Mona a já jsme nadšenými vlastníky této krasavice winking smiley

    [www.week.cz]

     

    Ale loni byl divný rok, všem nám u nich zasychaly konce angry smiley thumbs up

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

     
     
  • Status:

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

    Datum: 16.02.2009 15:37
     

    Mě překvpailo, jak bohaté porosty v našich podmínkách vytvořila.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

    Datum: 16.02.2009 15:40
     

    Letos mám tedy trochu problém. Téměř každý rok jí zůstaly listy krásně zelené a vzpřímené i přes zimu. Letos jsou některé zaschlé a hlavně lehlé!!! Co s tím? Ostříhat všechny? Nebo doufat, že se nějak postupně srovnají?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

    Datum: 16.02.2009 15:42
     

    Dášo, potřebuje tahle nádhera v zimě nějaký krytí?

    U mě má jen sněhovou peřinu, jinak nic. Se pak nemůžu divit, že mi nekvete, co?eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

    Datum: 16.02.2009 15:48
     

    gabco, nezakrývám ani náhodou nono smiley, učím se od holek: přežijí jen ti nejsilnější! Co nepřežije, nemá nárok u mě být grinning smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

    Datum: 16.02.2009 15:48
     

    Mám ji taky už letos čtvrtým rokem. Koupila jsem si podisazeničku na trhu a rozrostla se mi do nádherného keře a kvetla jako blázen. Květy byly skoro 1,5 m vysoké. Loni ale zachutnala slimákům a dost mi ji ožrali. Ale chutnaly ji m jenom květy. Nic moc s ní nedělám.jen na zimu trochu svážu dohromady listy.Jestli někde najdu fotku tak ukážu

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

    Datum: 16.02.2009 15:51
     

    Aha sad smiley, tak já nesvázala, to jsem asi měla... proto mi ležej angry smiley

     
  • Status:

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

    Datum: 16.02.2009 15:53
     

    Anavi: podle zkušeností bych ji nechala tak jak je. LIsty určitě nechat až do jara, až začně růst, obrat zaschlé nebo ostřihnout zavadlé. určitě několik cm nad zemí, aby mohly zaschout a pak oddělit. Jinak by mohly způsobit zahnívání. Vlastně všechny kytky, kterým se stříhají listy by se měly stříhat výš. Oni pak uschnou a dají se jednoduše sebrat. Když se střihnou nízko, tak můžou chytit hilobu, která dojde až dolů ke hlíze , nebo cibuli.

    Gabco souhlasím s Anavi, určitě nezakrývat. Já nezakrývám nic. Vždycky si koupím minimálně dvě sazenice edevšeho a dělám pokusy, co zvládnou. Vždycky je zasadím na rozdílná místa a sleduju jak reagují. POslední zimy jsou hodně teplé a mokré , tu letošní nepočítám, ta byla vyjímečná , a většinou zakrytí způsobí zahnití. Maximálně přihrnout zeminu ke krčku .

     
  • Status:

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

    Datum: 16.02.2009 15:55
     

    Vladka foto please smiley please smiley please smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

    Datum: 16.02.2009 16:01
     

    petrli, aha, tak to už jsem asi "zvrzla" u kosatců, ostříhala jsem je cca 5 cm nad zemí, měla jsem to nechat asi víc!!!

     
  • Status:

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

    Datum: 16.02.2009 16:08
     

    uvidíš, ono je to o zkušenosti. Je lepší sleodvat různé reakce rosltin na naši odbornou péči grinning smiley. Já tvrdím, že přílišná péče škodí. Čím míň je otravuju, tím víc jim to vyhovuje grinning smiley. Kosatce jsou odolné, ty to zvládnou thumbs down

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

    Datum: 16.02.2009 16:10
     
    Další fotografie:

    No něco jsem našla, ale žádná sláva. Moc jsem ji nefotila celou. To je fotka z r.07. Loni jsem ji nefotila. Měla asi dvacet květů.

     
  • Status:

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

    Datum: 16.02.2009 16:13
     

    Nádhera thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down. Vladko mohla bych si tu horní fotku stáhnout a použít ji do článku? please smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Kniphofia - " Kleopatřina jehla"

    Datum: 16.02.2009 16:15
     

    Klidně. Zkusím ještě pohledat,jestli nemám trochu lepší

     
Stránky:  1234567 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.