středa 11. prosince, 01:05 Svátek má Dana
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..

Autor: Papinka
Status: expert
Klikni pro filtrování

Kávovar a vše kolem něj

Datum: 26.05.2009 13:55

Ahojte všichni smiling smiley coffe smiley

Jelikož jsem tohle téma ještě nikde nenašla, ráda bych se vás zeptala, jestli používáte doma kávovar. Nemyslím jen na překapávanou kávu, ale mám namysli i automaty na capuccino, latte apod. Pokud bych po něm opravdu hodně toužila, rodinka je ochotná mi na něj nějakou částkou přispět na mé narozeniny. Tak zvažuji, sama nevím, jestli elvnější nebo dražší... Poradíte, s čím máte dobrou zkušenost a co třeba naopak už nikdy? smiling smiley flower smiley Moc děkuji.

P.S. Prozatím si vařím kafe klasicky do hrníčku, ale když je moc lidí, občas by se nějaký kávovar hodil smiling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: drahus

Re: Kávovar a vše kolem něj

Datum: 26.05.2009 14:24

Ahojky, jestli můžu...

Nekupuj si, pokud máte v rodině různé chutě na různé kávičky, dolce gusto, protože je sice mašina poměrně levná, ale provoz je drahý a nemůžeš si vybrat druh kávy, protože patrony se prodávají od jedné nebo dvou firem a víc ani "Ň"

Pokud chceš mašinu na presso, zase odrazuji od německých mašin (Krups, AEG apod,) , protože němci nikdy kafe dobře neuměli a bohužel jejich mašiny mají problémy s teplotou páry, či vody . A tlak musí být od 9.Barů, aby se jednalo o espresso.

Já mám druhou mašinku a druhou italskou. První byla De Longhi, pákový pressovač levné provenience (kolem čtyř tisíc), který dělal dobře, ale bylo docela umění napěnit mléko na kapučíno nebo laté. Musela jsem na toto kupovat mléko plnotučné a i z nich jsem vybírala...

Záleží, co chceš. Jestli plnoautomat nebo pákový? Mám nyní automat, kam pouze naliji vodu, dám zrnkouvou kávu a zadám si, jaké presso chci. Mašina sama semele a sama udělá kafe a já si pak následně dodělám tryskou mléčnou pěnu na kapůčo nebo laté. Tady je opravdu silný tlak a pěna jde lehce a ihned. Můžu používat i polotučné mléko. Mašinku mám také italskou a

je od firmy Saeco.

Prý je dobrý presovač: Saeco, DeLonghi, Ariete, Gaggia, La Pavoni, Jura.....

Možná je dobrý, podívat se na stránky: [www.primacafe.cz]

winking smiley

• Autor: Reklama

• Autor: Papinka

Datum: 26.05.2009 14:56

Drahuš, moc děkuju za Tvoje informace... A poslala bys mi ten typ, co máš ty doma? flower smiley

Datum: 26.05.2009 16:31

product_343809.jpg

Jasně. Mám SAECO Talea Touch

Pokud bys ho chtěla, musíš hódně na netu hledat, abys ho neměla moc drahý, ale taky hlídat, jestli prodejce zajišťuje servis, protože pak by mohl být problém, kdyby náhodou. Počti si o tom všem na Primacafe, jak jsem ti dala odkaz

• Autor: Anavi

Datum: 26.05.2009 22:21

Papinko, drahuška je přímo expert na vaření kávy všeho druhu love smiley thumbs down thumbs down thumbs down , takže se ptej, co se do drahuš vejde grinning smiley winking smiley

Datum: 27.05.2009 06:31

Drahuško, moc díky, ten vypadá suprově, ale ta cena opravdu převyuje moje možnosti. I když možná by byl levnější v zahraničí, známý by se mi mohl podívat v Anglii, tam je totiž všechno levnější... smiling smiley

Datum: 27.05.2009 07:05

Papinko, koukni sem: [www.h-centrum.cz]

Zjisti, jak jsou na tom se servisem (když řeknou, že servis zajišťuje síť záručních servisů, je dotažený zvenku a náš servis na ně nejde!!!) Pokud servisujou sami, teoreticky by problém být neměl....

Datum: 27.05.2009 07:12

Aha, děkuji za info... smiling smiley Zkusím mu to poslat, jestli na to natrefí nebo ne. Prosím Tě, pokud by mi tahle varianta neprošla, myslím tato dražší, nemohla bys mi doporučit něco levnějšího?

Nechtěla jsem, jak jsi psala třeba Dolce Gusto, protože je na kapsle a já jsem chtěla na normální kávu. Jako abych mohla udělat latte, capuccino nebo obyčejnou kávu. eye rolling smiley

Datum: 27.05.2009 13:35

Saeco dělá i levnější varianty. Hele: [www.kasa.cz]

Z této firmy mám ten svůj. Jsou v pohodě a mají kamenný obchod v Praze. Už jsem od nich kupovala víc věcí

Taky jsem kupovala kávovar ve slevě winking smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (27.05.2009 14:19)

Datum: 28.05.2009 08:55

Ještě pro vysvětlení:

Víš, ono se to kafe nedá srovnat s kafem z těch úplně levných strojů, fakt ne. Má daleko výraznější chuť. A je dost dobré mít v přístroji dva bojlery, protože se ti ohřeje voda jak na kávu samotnou , tak voda na páru pro mléčnou pěnu. Jinak je to trochu problematický, protože pěna se hůř vytváří - není dost vroucí vody na výrobu páry nebo musíš čekat, ale většinou nevíš, jak dlouho, protože ti to nikde neukáže teplotu vody a pěna je potvora.

Mám s tím osobní zkušenost, protože jsem si levným strojem taky prošla. Dáš vědět, jak jsi uspěla? please smiley

A taky je hodně důležité, jakou kávu dáš.

Dlouho jsem hledala dobré kafe, jak na internetu, tak ve speciálkách... Zavrhla jsem kávy typu Tchibo a podobně, protože to je škoda si mašinu na tohle kupovat....

Výbornou kávu mají na tom odkazu výše, kde jsou i velmi dobré a fundované rady. Ale já nakonec kupuji kávu v Makru a je to portugalská Rioba platinum, protože mám ráda čistou arabiku, nemám ráda nakyslou příchuť... Rioba je skvělá. Nedám na ní dopustit. Jenže co se týká chuti kávy, je na každém, aby posoudil, co mu chutná. Já hledala to pravé skoro dva roky winking smiley

• Autor: SPIKE

Datum: 28.05.2009 10:39

To je úžasné, jak fundovaně se tu bavíte o kávě!thumbs down Já jsem kafový barbar, když si chci na kafi pochutnat, tak si musím udělat obyčejného turka. Presíčko piju jen tam, kde mi turka neudělají. Nebo jako odlehčení si dávám latté. Ale na tom ocením hlavně kvalitní pěnu, to kafe pod ní moc neřeším. Já jsem dostala kávovar ke kulatinám, ovšem to byl velký omyl - snacha to poradila mému manželovi, ale drahý přístroj zůstal v krabici. Bylo to opravdu nedorozumnění, protože věděla, že mám ráda např. eiskafé v Chorvatsku, ale nějak nepochopila, že mi na tom hlavně "chutná" ta atmosféra přímořských kaváren. Ale vám všem přeji bezva výkonné přístroje, z nichž vám kafíčko bude chutnat. Věra

• Autor: Janina44

Datum: 28.05.2009 10:58

Mně strašně chutná frapé v Řecku, ale nikdy jsem nebyla schopná doma udělat tu deseticentimetrovou hustou pěnu. Ví někdo, jak na to? please smiley please smiley please smiley

Datum: 28.05.2009 11:38

To není žádný problém Janino winking smiley

Potřebuješ k tomu jen ten maličký mixérek, co prodávají i vietnamci za čtyřicet korun. Sice nemá sílu, ale když vyzkoušíš a nebude to, to pravé ořechové, určitě se poohlédneš po lepším v "normálním" obchodě winking smiley

Když chvilku vydržíš, dám sem přesný postup i s fotografiemi. Jdu ho udělat a nafotit smiling smiley

• Autor: Janina44

Datum: 28.05.2009 11:52

Drahuš, to bude skvělý, děkuju!!! flower smiley

• Status: expert

Datum: 28.05.2009 12:19

Drahuško, jsi zlatá. flower smiley To mě taky zajímá. Mixérek mám. Ale mám pocit, že mi namixuje jen část a zbytek zůstává tekutý. sad smiley Někde dělám chybu. smiling smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Jak jste objevili Week? Nepečené letní dorty Stoleček pro dělenky

Abychom si udělali představu, kdo odkud přichází :), tak navrhuji tuhle malou anketu - kdo vás sem poprvé nasměroval. Mě jedna z vás, livingářek, ale

Autor: Anavi - 26.02.2007 09:09
Rubrika: Internet a PC - Komentářů: 543

Poslední dny u nás jednoznačně vede Letní nepečený dort, který mnozí jistě znáte, pro ty, co neznají, sem dám jednoduchý recept: 2 malé nebo 1 ve

Autor: Anavi - 09.06.2007 12:33
Rubrika: Moučníky - Komentářů: 102

Stoleček je určený pro "pokec" - diskuse, která nesouvisí přímo s dělením stravy. Prosím vstupte!!!!   [url=http://www.celysvet.cz/smajlici-k

Autor: Inava - 13.05.2009 12:53
Rubrika: Dělená strava - Komentářů: 6452
Blog: UGANDA 2012 - moje cesta za .. VIETNAM 2017 - Nha Trang  

Den první - neděle   Výlet do Ugandy pro mě začal v sobotu 1.12. 2012 ráno v 6, kdy nás vyzvedlo auto v hotelu v Brně a odjížděli jsme směr Víd

Autor: SPIKE - 13.02.2015 00:41
Rubrika: Afrika - Komentářů: 1

VIETNAM 2017 - Nha Trang 3.pokračování   Pokračujeme v cestě podél pobřeží k severu Vietnamu. Cílem naší cesty je město

Autor: SPIKE - 09.02.2018 10:04
Rubrika: Vietnam - Komentářů: 1

Galerie: Jak vychází slunce na D1 Konec zimy Saigon - Ho Chi Minh City
  Jak vychází slunce  na D1
Autor: Soutěž - 06.03.2009 21:36
Rubrika: Cesta - Komentářů: 38
Konec zimy
Autor: Dasa - 14.04.2014 11:41
Rubrika: Prckové - Komentářů: 9
Saigon - Ho Chi Minh City
Autor: SPIKE - 11.04.2017 18:09
Rubrika: Vietnam - Komentářů: 9
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.