pátek 26. dubna, 08:02 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co dům dal
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Co dům dal
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Jídla pro "chudé"

Datum: 27.07.2007 16:33
 

Čína chudých

2 osoby

 

2 páry silných párků

2 velké cibule

4 stroužky česneku

2 káv. lžičky Kari koření

1/2 káv. lžičky worchesteru

1 polév. lžíce sojové omáčky

1 káv. lžička solamylu

špetka pepře, sůl, ale opatrně! buřty jsou slané!!! Nebo nesolit.

1 žloutek

Trošku oleje na smažení

Buřty nakrájíme na půl kolečka a cibuli na kolečka., česnek na slabé plátky. Do misky dáme žloutek a všechny ostatní ingredience a metlou dobře rozmícháme a vložíme nakrájené buřty. Rozpálíme olej, buřty s veškerou omáčkou dáme na olej (opatrně) , mícháme a když se vše zahřeje, přidáme cibuli s česnekem, necháme jí pouze změknout a hotovo. Podáváme s čerstvým chlebem.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 11.02.2008 21:27
     
    Holky, my měli jako jídlo "pro chudé" špagety se salámem a vajíčkem, postrouhané cihlou. Dneska za tu cihlu dám skoro padesátku, tak už je z toho docela luxusní večeře grinning smiley.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Jídla pro "chudé"

     
     
  • Status:

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 12.02.2008 08:20
     

    Kdysi u nás tato jídla byla velmi aktuální. grinning smiley

    I když byla levná, tak si myslím, že byla zdravější než nějaké jídlo ze sáčku.

    Třeba taková česnečka.

    Brambory na malé kostičky jsem dala vařit s kmínem a bujónem a troškou másla.

    Starý chleba jsem nakrájela na kostičky a opekla na sádle do úplného křupava a pak ještě nechala na plotýnce vysušit.

    Pak jsem to rozdělila na talíře, přidala podle chuti prolisovaný česnek a zalila těmi bramborami v bujónu.

     

    Jinak jsem osmažila téměř cokoliv (celer, kedluben, patizon atd) co vyrostlo na zahradě. K tomu brambory (opět ze zahrady) a salát taktéž.

    Teď si to vyčítám, jestli jsem tím nezadělala dětem na pozdější zdravotní problémy. Zatím se nic neprojevuje, ale já tuhle stravu odnesla operací žlučníku.

     

    Ještě jsem docela často taky dělala tohle.

    Jablka (vlastní) jsem pokrájela na plátečky či kostičky a hodila na pánev na máslo. Když trošku změkly, jakože je to velmi rychle, tak jsem je zalila směsí vajíčka- mléko - mouka a pomalu dopekla. Obrátila, nechala zezlátnout a hotovo. Když se to trhalo, tak to byl trhanec. grinning smiley

     

    No a o bramborách s kyškou či kefírem ani nemusím mluvit, že ? winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 12.02.2008 10:25
     
    Kofilo, tak kámoška ty jablka krájí na plátky, pak je hodí do hustšího těsta na palačinky a šup s tím na pánev. Opéct do zlatova a děti se mohou strhat mls smiley winking smiley (tuším, že chuťově to bude asi podobný, jak ta tvoje varianta).
     
  • Status:

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 12.02.2008 20:54
     

    Anavi tak to jsem dělala z jablek ještě toto.

    Okrájela jsem je vcelku. Vydlabala jádřinec a nakrájela na silnější kolečka s dírkou. Ty jsem namáčela do těstíčka a smažila. Každé jsem pocukrovala skořicovým cukrem a hotovo. thumbs down

    No a zase to bylo smažené. eye rolling smiley

     

    Ale tohle ne !

    dětskou krupičku smícháme s polohrubou moukou, špetkou soli, vajíčkama a lžičkou prášku do pečiva. Přidáme vodu, aby vzniklo hladké těstíčko, takové řidší.

    Pak zajdeme otrhat višně, vypeckujeme je a naházíme do těstíčka.

    Do vařící vody pak lžičkou nabírámě těstíčko tak, aby každý kousek obsahoval višni. Takové nočky s višněma.

    Necháme chvilenku povařit. Vybereme děrovanou naběračkou a přidáme máslo. Pocukrujeme a posypeme mletým mákem.

    Je to móc dobré ! mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 13.02.2008 13:38
     
    Kofilo, to první jsou "jablka v županu" nebo ne? mls smiley
     
  • Status:

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 13.02.2008 22:46
     

    Myslím, že ani ne. To jsou jen taková kolca v těstíčku.

    Kdysi jsem dělávala jabka v županu, ale to jsem je oloupané a vydlabané vařila celé ve víně. Pak jsem do toho otvoru dávala nějakou zavařeninu a celé zabalila do nějakého těsta a upekla v troubě.

    Je to už hodně dávno, ale bylo to dobrý ! thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 14.02.2008 07:45
     
    Kofilo, ale už moc složitý winking smiley
     
  • Status:

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 14.02.2008 10:06
     

    No jo, však jsem to od té doby nedělala ! grinning smiley

    Ale levný to bylo, páč i to víno bylo domácí !

     

    Ještě jeden hodně levný recept, zvláště když máme svá jabka.

    Dám ho sem, i když nevím jestli to vůbec někdo kromě nás dvou čte.

     

    Mám ho zkopírovaný, tak snad se nebude autorka zlobit.

     

    500g nahrubo nastrouhaných jablek smícháme se 140g hrubé mouky. To je základ pro těsto. Já to rukama pořádně propracuju, aby se vše spojilo. Nechá se odstát (nejlépe cca 2 hodiny), v časové nouzi je vyzkoušena i půl hodina. Z těsta tvoříme kuličky asi jako švestkové knedlíky, tvaruji je v hladké mouce (je to patlačka ..., je potřeba těsto pořádně spojit) a vařím v osolené vodě tak cca 8 minut. To je nutné vyzkoušet. Hotové polévám máslem, cukruji, sypu strouhanými ořechy, tvarohem, kakaem, skořicí..... Nebo polít kysanou smetanou, jogurtem, měkkým rozšlehaným tvarohem atd.
    My je děláme z minimálně kila jablek, někdy do základního těsta přidám skořici, někdy drcené ořechy....
    Vypadají jako "klouzáky", jsou ukrutně laciné (pokud máte svá jablka, je to skoro zadarmo....),

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 14.02.2008 14:22
     
    Kofilo, čtou, neboj winking smiley , jen jsou inkognito grinning smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 14.02.2008 14:35
     
    Taky čtu winking smiley
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 14.02.2008 16:24
     
    já taky poctivě pročítám a někdy se nechávám inspirovat.Anavi ,s tím sýrem máš pravdu.onehdy jsem koupila 4 plátky,jako,že rodinu odbudu "obyčejným "smažákem a platila jsem 82kč.thumbs up
     
  • Autor: LuciLei
    Status: nováček

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 20.06.2008 10:15
     

    no a vidíte to dneska mlíko za 15 máslo za 30(obyčejné) a nafta za 34kč/l no to je hrůza.

    fakt. je to hrůza a ještě si musíme platit doktora paráda.angry smiley

     
  • Autor: beruska007
    Status:
    www.jarcinystra..

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 20.06.2008 10:22
     
    dnes si myslím, že už se levné jídlo jen tak neuvaří, všechno co bylo levné je už pomalu luxussad smiley
     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 14.12.2009 14:35
     

    jj... levná jídla už dávno nejsou to co bývala... winking smiley člověk musí moc a moc přemýšlet, když chce vařit levně a dobře, ale hlavně se nesmí nechat nachytat na všemožné "náhražky" pod záminkou "skvělé ceny", jelikož tím si lze zadělat na problémy za všecky prachy nono smiley Zelenina ze zahrádky je skvělou možností, jak "ušetřit" - nám se třeba letos urodila spousta rajčat, dýní, kedluben, fazolí (a na příští rok už máme "zaděláno" i na masitou část jídelníčku)... a tak bych mohla pokračovat... a tak nezbylo než vymyslet, jak to zakonzervovat a "naředit" tím náklady na stravování... a dalším bonusem je, že víme, co jíme mls smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jídla pro "chudé"

    Datum: 25.12.2009 09:30
     

    Když zu možnos máš, tak je to fajn. Jenže my máme v lázeňské části města, téměř v centru, zakázáno chovat jakákoli domácí zvířata. I na psy a kočky musíme mít povolení. Nedovedu si představit králíkárnu nebo kurník. To už by lidé asi nerozdejchali grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co dům dal (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.