pátek 26. dubna, 20:04 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Jedlé květy a části rostlin

Datum: 28.07.2013 11:51
 

Jelikož mě drahuška inspirovala, začala jsem se po tomto tématu pídit a docela mě zaujalo, co vše z našich zahrad, co máme jen na okrasu, bychom mohli také sníst a zpestřit tak svůj jídelníček. winking smiley

Abych nezaplňovala témata věnovaná opravdu pěstování a fotkám, zakládám extra diskuzi.Případné tipy a zkušenosti prosím sem. flower smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 3 z 7
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 31.07.2013 09:30
     

    tak jdu na to. Dokonce mám i ty lahve. winking smiley Tedy tmavé - od piva Bernard smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jedlé květy a části rostlin

     
     
  • Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 31.07.2013 09:34
     

    My měli normálního medu vždycky dostatek, tak jsme pampeliškový nedělali, přijde mi to náhražka, jen cukr, a ty květy vařením zrtratily dávno to co v nich bylo prospěšné. Moje maminka to hrozně odsuzovala. Med od včel je MED love smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 31.07.2013 09:53
     

    Mně ten pampeliškový med taky nechutná, je to taky dost zavádějící pojmenování, ale že by v něm zas nebylo nic hodnotného z pampelišek, to si nemyslím. Varem se ničí hlavně vitamín C, ale jiné složky ne (např. lykopen, obsažený v rajčatech, je lépe využitelný pro tělo z rajčat tepelně upravených). Ale ta řídká a přeslazená hmota mi prostě nechutná, to si radši tu pampelišku dám syrovou, nebo bych ji přidávala třebas do mletého masa a p., abych ji tedy do jídla propašovala. Nebo ji přidat do pravého včelího medu.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 31.07.2013 13:28
     

    Já ho dělávala dětem na kašel, ale samotné mi taky nechutná.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 31.07.2013 13:29
     
    dpp_4857.jpg

    Dnešní oběd - kromě květákových placiček s bramborem, také obalované denivky winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (31.07.2013 13:36)
     
  • Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 31.07.2013 15:04
     

    Drahuško, jako moučník na sladko, nebo jako řízek naslano? Jak ti chutnaly? eye popping smiley mls smiley winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 31.07.2013 16:07
     

    Na slano (sůl, pepř) a chutnaly, jako slabý plátek takto upravený, jiné zeleniny. Třeba tenoulinký plátek cukety nebo něčeho takového. Na mě je to trošku moc mastné, ale chuťově dobré, hned hotové

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 01.08.2013 08:07
     

    Drahuš thumbs down Uvidíme, jestli se tu druhý den objevíš winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 01.08.2013 09:06
     

    Objevila jsem se, ale měla jsem žlučníkové potíže. Jenže po květáku a po mastném angry smiley Manžel snědl všechno a je O.K. grinning smiley já se cpu febicholem a teda nic moc sad smiley Jenže žlučník mě bral už před pozřením denivky. vím, že mastné a nadýmací zrovna teď nesmím, ale když já květákové placičky miluju... stydlin smiley mls smiley No, tak jsem je milovala celou noc, no... angry smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 01.08.2013 09:08
     

    Drahuško, tohle znám, tak přeju ať je brzy líp flower smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 01.08.2013 11:45
     

    Drahuško, vím přesně jak ti bylo, ovšem květákový placičky mls smiley mls smiley ....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 01.08.2013 11:57
     

    Missi, ještě pořád je. Mám zimnici a je mi nedobře

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 01.08.2013 14:50
     



    jaja99 napsal(a):

    My měli normálního medu vždycky dostatek, tak jsme pampeliškový nedělali, přijde mi to náhražka, jen cukr, a ty květy vařením zrtratily dávno to co v nich bylo prospěšné. Moje maminka to hrozně odsuzovala. Med od včel je MED love smiley


    jájo, dám ruku na to, že mamka tenhle pampeliškový dělala ZA STUDENA!! Jako ostatně všechny šťávy - meduňkový sirup, bezový sirup atd. Nic nevaří. Jen vyluhuje, dá do lahví a konec. Nikdy se nám nic nezkazilo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 01.08.2013 14:55
     

    něco takového, jen si nejsem jistá tím citronem...

    sirup připravíme bez vaření kvítků. Tentokrát jich budeme potřebovat rovnou tisícovku. Květy probereme, abychom se zbavili všech nežádoucích podnájemníků, kteří by do výrobku přidali trošku masíčka. Litr vody svaříme s šesti sty gramy cukru a necháme trochu vychladnout. Do tekutiny vložíme květy, zamícháme a přikrytou nádobu odstavíme do tmy a chladu na půl druhého dne. Občas budoucí pampeliškový sirup promícháme. Nakonec tekutinu přecedíme přes pláténko a květy pořádně vymačkáme. Sirup již jen doplníme čirou šťávou ze tří citronů, rozmícháme a rozlijeme do vyvařených sklenic či lahví. Nic nepasterizujeme, ale lék proti nachlazení a na posílení imunity bychom měli uchovávat v lednici nebo velmi chladné spižírně.

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 01.08.2013 15:04
     

    Holky, včera jsem zblajzla asi 3 květy denivek a 1 poupě, to bylo nejlepší. Odvahu jsem měla jen u světlých, světle meruňková byla taky dobrá, ořech cítím, ale ten čerstvý syrový, co se odlupuje. papa

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.