pátek 26. dubna, 02:13 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Jak se žije handicapovaným?

Datum: 02.03.2007 10:08
 

Stane se vám někdy, že se při nějaké činnosti zamyslíte nad tím, jak to či ono dělá třeba slepý člověk? Nedávno jsem o tom přemýšlela třeba u vaření. Nikoho nevidomého osobně neznám, takže si život takového člověka nedovedu vůbec představit. Jak se upravuje,než jde ven, jak sladí barvy oblečení, jak je schopen si cokoli nakrájet, jak najde potřebné koření atd.

 

Známých syn utrpěl v osmnácti úraz, zůstal upoutaný na vozíku. Jeho rodiče se k němu chovají jako by se nic nestalo, nijak ho nešetří a je to asi dobře. Nedávno jsem viděla otce se synem vycházet z domu, syn někam odjížděl. Čekala jsem, že otec složí vozík, dá mu ho do auta, nic takového. Rozloučil se u auta a šel dál, ten mladej si to vše musel udělat sám. Na jednu stranu mi to přišlo líto, na druhou si říkám, že to je asi ten správný přístup...Jen nevím, jestli bych se takhle chovat dokázala.

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jak se žije handicapovaným?

    Datum: 02.03.2007 10:27
     

    Tak toto jsme měli jako úkol k zápočtu. Nechat si zavázat oči a hodinu tak ,,žít´´...plus samozřejmě pak popsat průběh, co nám činilo největší problémy a tak. Dost zajímavá zkušenost, zkuste si to. samozřejmě pod dozorem druhé osoby.winking smiley  Myslím, že nedávno o tom někde psali, že se pořádají takovéto akce a každý si to může vyzkoušet.

    Spolužačka zase dělala průzkum na vozíku po Praze. také dost zoufalá akce, tedy spíše její výsledky. thumbs up

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak se žije handicapovaným?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak se žije handicapovaným?

    Datum: 02.03.2007 10:30
     
    Mono, člověk nemusí mít ani vozík, stačí kočárek sad smiley. Obíhání úřadů s malým dítětem takřka nemožné. Buď musíš nechat kočárek někde před vrátnicí, kde ti ale rovnou řeknou, že za něj neodpovídají, takže při ceně dnešních kočárů pro některé matky dost "o hubu!". A pak vláčíš dítě v náručí a lítá ti někde po chodbě, než na tebe po těch dvaceti lidech před tebou přijde řada... sad smiley. Podobné zkušenosti například u doktorů apod.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jak se žije handicapovaným?

    Datum: 02.03.2007 10:37
     

    Anavi...no jo, dítě popadneš do náruče a jdeš...ale ten vozíčkář se tam nedostane vůbec!!

    (s tím kočárem...já měla v tašce vždycky takový ten zámek na kola).grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jak se žije handicapovaným?

    Datum: 02.03.2007 11:49
     

    Některé pomůcky pro handicapované...

     

    [www.multiweb.cz]

    [www.spektravox.cz]

    [www.ok.cz]

    [www.iporadna.cz]

     

    Pro sluchově postižené:

    [www.kompone.cz]

     

    Na té adrese Internetporadna.cz jsou pomůcky pro všechny typy postižení. Všimněte si cen. Nic moc.confused smiley

     
  • Autor: helen
    Status:

    Re: Jak se žije handicapovaným?

    Datum: 02.03.2007 12:06
     

    On to nemusí být ani vozík.Já jsem po banální operaci nohou chodila  pár týdnů o francouzských holích .

    To si pak člověk uvědomí , jak jsou do té doby naprosto jednoduché věci a úkony složité.Když si pak uvědomíš  pro kolik lidí  je to setrvalý stav , klobouk dolů.

    Když jsem je odhodila  stala jsem se pokornější.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jak se žije handicapovaným?

    Datum: 02.03.2007 12:46
     
    Nedávno jsem projížděla naše malebné město s kočárkem pro invalidní dítě. Byla to dřina jak prase. Dokud nemáš tu zkušenost, vůbec ti to nedojde, jaké bariéry existují. Psala jsem na město podnět, že by mohli spravit alespoň vykotlaný chodník, který navazuje na přechod přes silnici a je ohraničený zábradlím, takže nemáš kam uhnout. No co myslíte? Ano, uhádli jste. Nic!!! angry smiley
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    kačka

    Re: Jak se žije handicapovaným?

    Datum: 03.03.2008 17:35
     

    Ahojky,

    pokud se tím člověk narodí, žije si svůj život a nedokáže si ho představit jinak. Mám v rodině slepého a mentálně postiženého. Žije si svůj vlastní život a my to očima vidíme jako chudák, on se trápí... Je ale blbé, že mu jde život daleko rychleji a daleko rychleji ubývá, což je strašně zajímavé. Nyní je mu 12 let a má silnou stařeckou cukrovku, měl problém udržet stolici. Nyní už nemá protože jsme mu nasadili bylinky. Fakt hrůza. Nikdy by mě nenapadlo, že můžu vídět na vlastní oči život člověka zkráceně asi o 1/3.

    Ale musím uznat, že teď mám jít na laserovou operaci očí a jestli oslepnu tak to asík nedám. Mylsím, že to musí být pekelná rána, když se to někomu stane v polovině života. Ale je pravda, že bych vraždila na to jak si lidé kolem těchto lidí ještě pochichtávají ne li ukazují, za to bych fakt sřílela. Myslím si, že by jsme tyto lidi měli brát úplně normálně a ne se na ně dívat, že mají hendikep. Myslím, že každý z nás kdyby se mu něco takového stalo by si to nepřál. Jinak přeji krásný zbytek dne.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jak se žije handicapovaným?

    Datum: 03.03.2008 17:51
     
    Jé, koukám, jak to téma zapadlo. Vracím se k mému příspěvku a s radostí oznamuju, že nakonec jsem byla vyslyšena. Ten chodník je už v cajku. Ne vždy je příležitost pochválit, tak teď tak činím i zde.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak se žije handicapovaným?

    Datum: 04.03.2008 14:05
     
    Majko,tak to je dobrá zpráva!!!
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.