pátek 26. dubna, 20:52 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Děti nečtou...

Datum: 19.02.2007 11:10
 

Dnes jsem na Seznamu četla tento článek, a bohužel mu musím dát za pravdu.

[www.novinky.cz]

 

Moje starší dcera čte. Sice míň, než dřív, ale čte. Zato mladší přestala. A to si myslím, že základ měla dobrý. Chodila se mnou do knihovny ještě než nastoupila do školy (protože už četla), bavilo jí to a já se těšila, že jí snesu z půdy další knihy. Teď prostě přestala, čte akorát to, co do školy potřebuje a nelze ji nijak donutit. Vzor má, my s mužem čteme. Čtení jí jde, ze třídy čte nejlíp. Ale jak ji k tomu přimět?!confused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 5 z 7
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 13:34
     



    Anavi napsal(a):

    dago, copak já si dokážu na zahradě sednout??? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     

    A když si ji vezmu do postele, usnu u druhé stránky smiling smiley

    A proč bys nedokázala? Ani hodinku? Nikdy? Proč máš zahradu?

    Není nic krásnějšího, než si sednout , koukat do své zeleně, poslouchat přírodu , odpočívat s knihou ....

     

    A já mám s knihou v posteli problém opačný, musela jsem se naučit knihu zavřít a jít spát, protože jinak bych si klidně četla do dvou do rána a to si ve svém věku nemůžu už dovolit, to bych usnula u počítače v práci angry smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Děti nečtou...

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 13:46
     

    dago, mě to na té zahradě opravdu baví a pořád vidím, co by se dalo vylepšit stydlin smiley winking smiley Takže si samo v létě sednu, obyčejně teda jen s tím časopisem. vydržím dvacet minut a už zase rejdím jak torpédo smiling smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 13:57
     
    Anavi napsal(a):

    dago, mě to na té zahradě opravdu baví a pořád vidím, co by se dalo vylepšit stydlin smiley winking smiley Takže si samo v létě sednu, obyčejně teda jen s tím časopisem. vydržím dvacet minut a už zase rejdím jak torpédo smiling smiley

    Tak mě to taky baví - zejména na jaře, v létě radši ten relax smoking smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 19:02
     

    Já četla a četal a kupovala si kvanta knížek. Neumím číst cizí knihy, raději mám ty svoje stále dokola, z knihovny jsem četla moc málo půjčených knížek. Bohužel, pro mě byl zlom když jsem dostala brýle, s brýlemi už nečtu, nejde mi to, bolej oči a celkově je čtení nekomfortní. Sem tam něco samo přečtu, ale ta vášeň už v tom není.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 19:50
     

    Matěj má mít zaveden čtenářský sešit, každý měsíc zapsat přečtenou knihu, namalovat obrázek a při besedě sdělit ostatním, o čem to bylo. winking smiley To bude boj. eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 19:52
     

    Jájo, přesně, trpím tím samým! Nerada čtu cizí knihy. Radši si ji koupím a můžu po ní sáhnout znovu kdykoliv chci. V práci, kde máme povolené půjčky to lidi prostě nechápou, proč si to kupuju.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 19:55
     
    Galad_Elen napsal(a):

    Jájo, přesně, trpím tím samým! Nerada čtu cizí knihy. Radši si ji koupím a můžu po ní sáhnout znovu kdykoliv chci. V práci, kde máme povolené půjčky to lidi prostě nechápou, proč si to kupuju.

    Tolik knih, kolik jsem za život přečetla, bych doma mít nemohla, nedosáhla bych na to prostorově ani finančně nono smiley grinning smiley grinning smiley

    Do knihovny jsem chodila celý život, na2 měsíec klidně 10 knih . Ale poslední dobou si knihy kupuji nové v levných knihách a ze serveru Databáze knih klidně i bazarové, mě to nevadí, že jsou jeté smoking smiley grinning smiley A pokud se mně kniha líbí , snažím se od autora - autorky sehnat další thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 20:05
     

    Jo, klidně antikvariátovou, ale musí být moje. stydlin smiley Cizí číst mě netěší.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 20:20
     

    Cizí mně neva , naopak v knihovně jsem sehnala knížky, které se už nedají koupit ani na inzerát smoking smiley A občas, pokud se mi knížka moc zalíbila, tak jsem si ji potom sehnala domů do své knihotéky.

    Ale pokud bych četla jen knížky, které jsou moje , tak bych byla o moc knih ochuzená , za život jsem jich přečetla vagony smoking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 20:26
     


    máme to stejně, to pro mě bude utrpení sad smiley Už dneska jsem se vyšťavila při angličtině... eye rolling smiley (nevím, proč by to nestačilo od druhého stupně) a představa čtenářáku mě bude budit ze spaní.

    Mona napsal(a):

    Matěj má mít zaveden čtenářský sešit, každý měsíc zapsat přečtenou knihu, namalovat obrázek a při besedě sdělit ostatním, o čem to bylo. winking smiley To bude boj. eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 20:31
     

    Anavi...no ono je to lepší teď...zvyknou si líp, než pak v prepubertě. :-)

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 20:53
     

    Od kolikátý se teď straší s deníkem? My ho měli až na druhym stupni. eye popping smiley A i tak to pro mě byl boj, mě prostě nebavilo číst na povel o volném výběru jsme si mohli nechat zdát. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 20:54
     

    Měli ho již loni, takže od druhé eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 20:56
     

    Nějak mě dnešní doba štve, jak se všechno šponuje. Dřív se chtělo u dětech po zápisu, aby věděly jméno, adresu, jak se jmenují jejich rodiče, řekly básničku a tak. Teď už chtěli sestavit z písmen slovo, poznat čísla a takové věci. Proto přece jde dítě do první třídy, aby se tohle všechno naučilo, ne? Když mi kamarádka vypráví, jak holka umí v pěti letech písmenka, čísla, psát, počítat, říkám si, co bude asi v té první třídě dělat, když tam bude nějaké pomalejší dítě... bude se zákonitě nudit sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (18.09.2013 20:57)
     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Děti nečtou...

    Datum: 18.09.2013 20:57
     

    Fakt? Tak to by nás to letos mělo potkat taky. eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.