sobota 27. dubna, 01:55 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: nováček

Dělenná strava dle Mudr. Haye

Datum: 12.01.2014 14:30
 

Dobrý den dělenky nedělenky,

přišla jsem na tyto stránky za dělenou stravou, ale bohužel vše se točí většinou olem Lenky Kořínkové. Tímto bych chtěla přispět jinou formou dělenné stravy a to podle doktora Haye. Nejsem žádný expert a Kořínkovou jsem taky držela ale po čase jsem ji nemohla ani cítit natož jíst... Narazila jsem na toto jné uspořádnání a je mi opět zase fajn i když zatím jedu tyhle jídelníčky jen krátce.

Doufám, že budete rády i za tuto diskuzi a časem se tu můžeme scházet a podporovat častěji.Ráda bych zde uváděla nejen recepty pro začínající, ale i jídelníčky pro představu ostatních ...

Děkuji za pozornost a ještě přikládám rozdělení této dělenky:

Dělená strava - dle dr. Haye

Skupina BÍLKOVINY
1. TEPELNĚ UPRAVENÉ MASO -

drůbež, hovězí, jehněčí, skopové, zvěřina, ryby, plody moře.

občas kvalitní šunka s vysokým podílem masa a pod.

 

2. SOJOVÉ PRODUKTY -

sojové boby, soj.mléko, sojová mouka, tofu a veškeré výrobky ze soji

3. OVOCE, ZELENINA

CITRUSY - pomeranč, grep, pomelo, kiwi, mandarinka, citron

EXOTIKA - mango, papája, maracuja

OSTATNÍ - jablka, hrušky, meruňky, broskve, hroznové víno, ananas, třešně, jahody, maliny, ostružiny, rybíz, angrešt
vařená rajčata

4. SÝRY

sýry do 50% tuku v sušině, tavené sýry - eidam, feta, balkán a pod. typy

5. NÁPOJE

neperlivá voda, ovocný čaj, ovocné šťávy, vodou ředěné šťávy,

bílé a červené víno, suché šampaňské.

JEN OBČAS KONZUMACE VEPŘOVÉHO MASA! PREFERUJEME BÍLÉ MASO A RYBY

NEDOPORUČUJÍ SE:
tučné uzeniny, reveň, brusinky, nakládané produkty
========================================

Skupina ŠKROBY A SACHARIDY

1. PŠENIČNÉ VÝROBKY
pšenice, žito, ječmen,špalda, oves

kukuřice, proso, jáhly, natural rýže, pohanka,

obilné vločky, celozrnná mouka, celozrnný chléb a pečivo

OSTATNÍ -

celozrnné nebo bezvaječné těstoviny ,luštěniny kromě soji, kuskus, polenta

 

2. OVOCE, ZELENINA
banány, sušené ovoce-kromě rozinek (ty jsou neutrál), datle, fíky

brambory, kapusta, cukrová kukuřice, sušená rajčata, hrášek, černý kořen-řepa

 

3. SLADIDLA

med, javorový sirup, třtinový cukr, fruktoza

 

4. OSTATNÍ

Pivo
Hustá ovocná šťáva,sirupy,pivo

Bramborový škrob, prášek do pečiva, pudinkový prášek

NEDOPORUČUJE SE
bílá mouka, hotovky, instantní polévky, bílý rafinovaný cukr, marmelády, želé, instantní jídla, šlehačka ve spreji

- marmeládu jsem si v létě udělala domácí s ovocným cukrem pro diabetiky a myslím že mi to nevadí...
----------------------------------------

 

Skupina NEUTRÁL - lze kombinovat s bílkovinami i sacharidami nebo jíst samostaně

1. TUKY

rostlinné oleje za studena, neztužené margaríny, máslo

 

2. KYSANÉ MLÉČNÉ VÝROBKY

SÝRY s min. 60% t.v.s

TVAROHOVÉ SÝRY

- tvaroh, jogurt, kefír, podmáslí, zakysaná smetana,

- niva,rokfor, brie, horácký sýr, smetanová gouda, camembert, hermelín, jadel, tvarůžky

- ovčí, kozí, mozzarella, cottage


3. OVOCE, ZELENINA, HOUBY

- borůvky, melouny, rozinky (nesířené), avokádo
- lilek, brokolice, květák, fazolky, okurky, kedlubna, r. kapusta, červené bílé zelí, špenát, rajčata, cibule, česnek, cuketa,

saláty, čínské zelí

- hlíva, žampiony, lišky, hříbky a pod.

 

4. MARINOVANÉ A UZENÉ RYBY

 

5. OSTATNÍ

výhonky a klíčky, olivy, ořechy (ne arašídy!), semínka, mák,

želatina, agar-agar, droždí,
Bylinky,česnek,křen,všechny druhy koření

bylinkové čaje

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Miskulka2010 (05.02.2014 08:43)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678
    Aktuální stránka: 8 z 8
  • Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 24.04.2014 11:03
     

    Ahoj,

     

    Rebo, ano jídelníček je v pořádku thumbs down

     

    Můj dnešní jídelníček .... u mě je to skoro pořád to samé pokud jsem v práci...

     

    Snídaně: 2 celozrnné chleby s ředkvičkovou pomazánkou ( nastrouhané ředkvičky na hrubo, tvaroh, smetana, sůl, pepř) , 1/2 papriky

    Oběd: zeleninové rizoto

    Svačina: bílý jogurt, banán

    Večeře: jako snídaně

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

     
     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 26.04.2014 18:38
     

    Čau holky, jste dobrý thumbs down . Já jsem se zas nějak rozežrala, řekla bych, že mi začíná růst pupek sad smiley . Asi fakt budu muset jít do detoxu na nakopnutí. Když mně tak strašně chybí pevná vůle - v detoxu nemám problém, ale pak se začnu pomalu a plíživě rozežírat thumbs up thumbs up thumbs up chjoooo

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 27.04.2014 11:58
     

    Ahoj holky,včera jsem napsala obsáhlý příspěvek,sekl se mi počítač a vše se mi vymazalo. thumbs up sad smiley sad smiley Už jsem neměla nervy,znovu něco vymýšlet,tak jsem to zabalila a píšu alespoň pár řádek dneska. nono smiley Trino,s tím detoxem tě obdivuju,já bych to s tím mým žaludkem asi nezmákla.Mám problémy i se syrovou zeleninou,o mléčných výrobcích ani nemluvím.To už jsem ale psala.Osmihodinovka dobrý,asi 3 x jsem porušila,byly oslavy.Snad se umravním. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 27.04.2014 18:52
     

    Rebeko, já tu osmičku teď porušuju pořád sad smiley . Od 1. května se chystám s tím pěkně zatočit grinning smiley . Teď celej duben jsem se cpala sladkým, jako bych potřebovala dohnat tu dobu s AM.

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 27.04.2014 19:31
     

    Trino,popiš mi,jak s tím porušováním chceš zatočit, a pokud to nebude AM,tak se k tobě přidám. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: robi
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 28.04.2014 12:07
     
    dscn0575.jpg

    dscn0575  kopie .jpg dscn0575.jpg

     

    Dnešní oběd : pohankové rizoto

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 01.05.2014 17:17
     



    Rebeka007 napsal(a):

    Trino,popiš mi,jak s tím porušováním chceš zatočit, a pokud to nebude AM,tak se k tobě přidám. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

    Rebeko, no je to AM, njn grinning smiley . Dnes jsem začala a zároveň držím osmičku. Právě jsem snědla řepovej salát a jsem nafouklá jak žok, jak už jsem psala do detoxovýho vlákna grinning smiley

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 02.05.2014 19:08
     

    Ahoj Trino,já jsem včera taky zostřila Haye,tak snad se mi podaří nehřešit.Vměstnala jsem dělenku do osmihodinovky,zatím ty dva dny mi to vyšlo na 10,00-18,00. grinning smiley Ráno si dávám hrnec ovocného čaje,zatím hlad není,asi jdem zvyklá předtím.Spíš jsem měla problémy odpoledne a večer,tak si myslím,že po tom posunutí o hodinu bych se mohla chytit. confused smiley Nechám se překvapit. nono smiley Co vy ostatní?Jak vám to jde? flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 02.05.2014 20:59
     

    Rebeko, já jsem to zas naopak z 10 přesunula na 9 - 17. Sice jsem nejdřív byla spokojená, ale je fakt, že do těch 10 to bylo dlouho, už jsem pak měla hlad. A po večeři v 18 jsem pak byla dlouho taková plná. Takže momentálně mám tento interval a zatím dobrý.

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 03.05.2014 19:00
     

    Ahoj Trino,já zatím od prvního tedy 10-18,ale to neznamená,že to nemohu po vyzkoušení přesunout. grinning smiley Zase mi to líp vychází na oběd ve dvanáct,jím po dvou hodinách trochu a to by mi nevycházelo. confused smiley Já mám zase za tři hodiny velký hlad,kor když si dám ráno jen ovoce.No všechno se musí vychytat,aby nám to vyhovovalo. love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: Trina1
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 03.05.2014 22:28
     

    Rebeko, to je fakt. Já to taky ale občas posouvám o hoďku až hoďku a půl - s ohledem na večerní cvičení. Ale dnes jsem zhřešila večer kusem sýra grinning smiley

     
  • Autor: Rebeka007
    Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 06.05.2014 18:57
     

    Trino,občas se to stane,že zhřešíme,jsme jen lidi a ne stroje.A i ty mají občas poruchu. tongue sticking out smiley Nejhorší pro mně je,když je venku ošklivo a musím být doma. nono smiley Tak to občas šmejdím.Myslím si ale,že to není nic hroznýho,že se to stane každému.Hlavně si to nevyčítat. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Status:

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 23.05.2014 08:14
     

    Ahoj holky,

     

    já jsem se přesunula už na klasické zdravé stravování, jelikož mám postavu jakou jsem mít chtěla.

     

    Všem mnoho úspěchů flower smiley

     
  • Autor: vladka123
    Status: nováček

    Re: Dělenná strava dle Mudr. Haye

    Datum: 16.09.2014 13:34
     

    Dobrý den milé dámy, prosím Vás o radu. Začínám s DS a potřebovala bych o Vás poradit, kam by jste zařadily sterilovanou zeleninu. Děkuji a přeji hezký den smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.