pátek 26. dubna, 22:52 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Dasa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: cuketa

Cuketa ...Lilek - směs k masu a jiné recepty

Datum: 27.07.2007 23:44
 

Protože začíná sezona cuket tady jsou moje dva oblíbené recepty:

 

Směs z cukety (na topinky, k masu, do guláše )

 

2 větší cukety cca 30 dkg, 3 lžíce oleje, 5 stroužků česneku, 6 středních cibulí, 1 lžička mletého zázvoru, 1 lžička pálivé papriky, 2 lžičky worchestru, 2 lžičky sovjové omáčky, sůl dle chuti, 2 dcl rajského protlaku nebo kečupu ( kdo má nadůrodu rajčat tak by asi stačilo nahradit jimi kečup)

Cibuli osmahnout na oleji, přidat oloupanou na hrubo nastrouhanou cuketu a ostatní přísady. Podusit 30 minut. Pak přidat protlak nebo kečup (pokud nepoužíjeme přímo rajčata) a dusít ještě 10minut. Horké hned lít do sklenic a strilovat 15 minut při 85 st.C

My používáme na topinky , ke grilovanému masu nebo na dochucení a dohuštění guláše či jiného masového pokrmu.

 

Cuketa á la Čína

3ks mladé cukety, 25 dkg sádla, 1 kg cibule, 1 lahvička sojové omáčky, 2 sáčky VEGETY á 16 dkg nebo podobného koření, 42 dkg rajského protlaku(nebo rajčat) 1-2 lžičky Chilli , 1 sáček mletého zázvoru, 2 palice česneku

Omytou a neoloupanou cuketu nakrájet na drobné kostky. Osmahnout na sádle na drobno nakrájenou cibuli , přidat cuketu, koření, na plátky nakrájený česnek, sojovku a vegetu a na mírném ohni dusíme 30 min. Pak přidat protlak a dusit ještě 5 minut.Hned plnit do předehřátých sklenic a sterilovat při 85 st.C asi 15 minut.

 

Kostky neoloupané cukety vypadají v pokrmu hezky.

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Dasa (24.07.2015 08:27)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Cukety - směs k masu

    Datum: 10.08.2008 08:29
     

    Libi ta cuketova hlavicka mls smiley mls smiley taky ji doma delame ale letos jsem jeste nemela sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cukety - směs k masu

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Cukety - směs k masu a jiné recepty

    Datum: 10.08.2008 08:37
     

    Tak jsem cekala nejaky novy recept a nic....cuket mame totiz hodne tak clovek zkousi vsechno mozne ale vypada to ze uz je vycerpano-hlavicka, ala cina, buchta,bramboraky vsechno vyzkouseno a vynikajici....ja mam jeste hrozne rada osmazene platky (nakrajena pulkolecka) cukety s cibulkou-ono to lehce zkaramelizuje....sul pepr bazalka,plechovku tunaka, uvarene spagety nebo ryze zamichat vsechno v panvi dohromady a mnam mls smiley nekdy pridam trochu kari ma to jinou chut ale taky moooc dobry!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cukety - směs k masu a jiné recepty

    Datum: 10.08.2008 08:38
     

    suee, mamka z nich tvoří něco pořád, tak se poptám, a něco přihodím. Ale až příští týden, dřív to nestihnu. TAk je zatím někde skladuj winking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Cukety - směs k masu a jiné recepty

    Datum: 10.08.2008 08:40
     

    Já dělávala zapečené cukety, pokaždé jinak, s jinou náplní. Fantazie. Co zahrada a dům dá nacpat do vydlabané cukety a péct. Na tom se snad nedá nic zkazit. winking smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Cukety - směs k masu a jiné recepty

    Datum: 10.08.2008 08:48
     

    Mám cuketovou kuchařku, ale taky mám vystěhovanou kuchyň, když pár hodin vydržíte, vyštrachám ji a něco z ní sem hodím.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Cukety - směs k masu a jiné recepty

    Datum: 10.08.2008 08:52
     

    Anavi nastesti vydrz dlouho v lednicce nebo v temnem sklepe grinning smiley

    Mono to musi vypadat pekne ty plneny....nikdy jsem to nezkousela prislo mi to moc pracny...ale asi je to o lenosti,ty ten vnitrek vydlabes a pak pridas do naplne?

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Cukety - směs k masu a jiné recepty

    Datum: 10.08.2008 08:54
     

    Tak jo, tady si vyberu na dnešek oběd. thumbs down

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Cukety - směs k masu a jiné recepty

    Datum: 10.08.2008 08:56
     

    suee...přesně. Cuketu rozpůlím, vydlabu a ty vnitřky pokrájím na malé kousky a přidám do náplně. Může to bát mleté maso, různé sýry, zeleninové směsi...cokoli.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Cukety - směs k masu a jiné recepty

    Datum: 10.08.2008 09:06
     

    Mono ted jsem nasla tvuj prispevek na grilovani...kolecka potreny tou smesi a grilovana +tzatziky mls smiley mls smiley mls smiley to je vynikajici,toho snim klidne misu...akorat v praze nemuzeme na balkone tolik grilovat grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Cukety - směs k masu a jiné recepty

    Datum: 10.08.2008 09:46
     

    suee...pravda, to je taky pochutnání. Ale ještě lepší jsou takhle grilované právě ty lilky. A šup do tzatziki... mls smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Cukety - směs k masu a jiné recepty

    Datum: 10.08.2008 10:13
     

    Jezis ja bych si dala.....a k obedu bude nejspis rizek se salatem yawning smiley(

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Cukety - směs k masu a jiné recepty

    Datum: 10.08.2008 10:17
     

    suee...já se taky těším, až dozrajou.

    K obědu budou brambory s tvarohem. Muž pravil - konečně normální jídlo.

    Ale zasírám cuketovou diskuzi. grinning smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Cukety - směs k masu a jiné recepty

    Datum: 16.08.2008 01:02
     

    Sekaná z cukety : cca 1/2kg cukety, 10 dkg tvrdého sýra (přidala jsem kousek nivy)

    20 dkg uzeniny dle fantazie , 1 cibule, 3 stroužky česneku, 2-3 vejce,

    cca 6 lžic hldké mouky ( mně se víc zamlouvá polohrubá ) a přidala

    jsem trochu strouhanky, 1 prášek do pečiva, koření jako do sekané

    nebo kupované do mletých mas, sůl, pepř , olej na vymazání pekáče.

    Cuketu nastrouhat na hrubo a vymačkat důkladně vodu ,přidat uzeninu a cibuli na kostičky, prolisovaný česnek, vejce, mouku smíchanou s práškem do pečiva ,okořenit a vše řádně promíchat, podle potřeby zahustit moukou , udělat šišku, povrch potřít olejem a dát péct do vymazaného pekáčku v předehřáté troubě při teplotě cca 180 stupňů dozlatova. Příloha -bramborová kaše , studená s pečivem a zeleninou (stejně jako masová sekaná) .

    Já jsem si přípravu zjednodušila tím, že jsem veškeré ingredience pomlela na masovém mlýnku ( místo uzeniny jsem použila zbylé maso z uzených žebírek- ale tady se asi fantazii meze nekladou). Místo šišky jsem naplnila vymazanou zapékací misku (viz obrázek) .

     
  • Autor: Atevi

    Re: Cukety - směs k masu a jiné recepty

    Datum: 22.08.2008 14:52
     

    Od sousedky - cuketa alá květákový mozeček: na pánvi zpěnit cibuli, pak přidat na kostičky nakrájenou cuketu, trochu orestovat a zalít rozšlehanými osolenými vajíčky. Nechat srazit a hned konzumovat. Rychlé a jedlé. coffe smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Cukety - směs k masu a jiné recepty

    Datum: 22.08.2008 14:55
     

    Ja si vcera udelala radost smiling smiley koupila jsem si knizku Lenky Prazakove Coz takhle dat si....dil CUKETA Mam jeji knizky moc rada,neni nejlevnejsi ale tech napadu na hrozne jednoducha jidlicka (slana,sladka,polevky,predkmy i hlavni smiling smiley )

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.