pátek 26. dubna, 13:48 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Co nám kvete v listopadu

Datum: 07.11.2011 22:35
 

Ač je to k nevíře kvete toho ještě spousta, tak se pochlubte :-)



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 14
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 14.11.2021 09:54
     

    Řeky, okno jak z pohádky

    Kiko držím palce , aby se to dceři brzo zahájilo,

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co nám kvete v listopadu

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 14.11.2021 10:18
     

    Krásné kvetení, at´ před okny, nebo za okny, super thumbs down Mě už na zahradě kvetou jen sedmikrásky winking smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 14.11.2021 10:27
     
    img_20211114_091132.jpg
    Další fotografie:

    Moje bramboříky,na tom okně se blbě fotí.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 14.11.2021 10:32
     

    No a další přehlídka krásy thumbs down, i přes to - jak píšeš- blbé focení, je vidět ta nádhera thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 14.11.2021 13:11
     

    Bosk, taky nádhera, pokoukání thumbs down . To máš svoje nebo nové. Pamatuju u nás kdysi paní, která jim dávala kravinec před kvetením a měla starý barák a chlad. I když venku něco kvete, je tam zima a utíkáme do tepla, tím je potřeba kytky doma. Už jsem viděla vánoční hvězdy, ale byly postříkaný třepením, mám raději čisté.

    Mě s bramboříky dráždíte, holt květinová závist. grinning smiley flower smiley

    Kiko, moc přeju dcerce uzdravení a pohodu celé rodině. flower smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 14.11.2021 13:14
     
    img-20211114-wa0003.jpg
    Další fotografie:

    Takhle já mulčuju, listím a materiálem, který ostříhám. Většinou ještě navozím kompost, to nevím, jestli letos stihnu, ale na růže ještě něco přidám.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 14.11.2021 13:33
     



    alenak napsal(a):

    Bosk, taky nádhera, pokoukání thumbs down . To máš svoje nebo nové. Pamatuju u nás kdysi paní, která jim dávala kravinec před kvetením a měla starý barák a chlad. I když venku něco kvete, je tam zima a utíkáme do tepla, tím je potřeba kytky doma. Už jsem viděla vánoční hvězdy, ale byly postříkaný třepením, mám raději čisté.

    Mě s bramboříky dráždíte, holt květinová závist. grinning smiley flower smiley

    Kiko, moc přeju dcerce uzdravení a pohodu celé rodině. flower smiley

    Jeden mám nový,ostatní už nějaký rok pěstuji.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 14.11.2021 13:42
     

    Bosk, dáváš je přes léto ven? Ještě prosím, čím je krmíš, jsou bohaté, nádherné, díky. smiling smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 14.11.2021 15:26
     

    Přes léto venku,ale nenechám je zatáhnout,mají pořád lístky,sem tam je pohnojím,pak doma je už nehnojím.Nevím,jestli je to správně,ale mě se to osvědčilo.

     
  • Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 15.11.2021 08:30
     

    Manco, taky listí nevyhrabávám, je to sice otrava když fouká, je to všude ale zase to obohatí půdu.

    Bosk, tvoje bramboříky to je úplně něco jinýho než moje. Ty je máš sama přechovaný. To je o několik tříd výš. Krásně se ti to daří. thumbs down 

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 15.11.2021 08:32
     

    Kiko, moc na vás myslím, ať je to brzy dobré. flower smiley

     

    Ty chryzantemy vám závidím. Letos jsem jich koupila snad 10 druhů, snad aspoň jeden přežije zimu a bude to "klasika" a ne ty podzimní jednorázové rychlokvašky. sad smiley nono smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 15.11.2021 12:55
     

    nedávno jsem byla po 5 letech ve spořitelně.. velká změna v interieru. Regi , škoda , že jsem neměla foťák . na jedné stěně až do stropu byly vertikálně vysazeny kytky.- bromelie , voděnky- jen tak namátkou . bylo tam toho spoustu- nahusto . myslela jsem že je to umělé , ale jedna ze zaměstnankyň mi říkala , že je to živé . že se jim tam o to stará jeden pán . vypadalo to skvěle. taky to asi není levné spinning smiley sticking its tongue out

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (15.11.2021 13:23)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 15.11.2021 20:44
     

    Kaaj, dlouho jsem takhle nikde nebyla, ale ... každé tohle rostlinné "krásno" mne vždy posadí téměř na zadek, užiju si to nesmírně, kochám se rostlými kytkami a ne umělotinami ... cením si lidí, kteří jsou do tohohle schopni investovat (a ne málo) thumbs down

    Kiko, já si taky bláhově myslela, že dcera už je doma, nelituju (lítost je opravdu kontraproduktivní ... moje letitá zkušenost nejen v naší rodině ... ať mne raději pomlouvají než litují) ... držím všechny pěsti, aby se vše v dobré obrátilo love smiley love smiley ... a každá ( pokupky rostlin), sebevíce drobná rodost, dodá sílu k dalšímu boji.

    Anavi, prosím, kde jsi nakupovala chrymky ? Jsem jetá, miluju tohle hřbitovní kvítí ... nekupuju květníky k domu (nějak výzdobu podzimní kolem baráku, proč, nestíhám jiné podstatnější), vždy jsem jen nějaké dostala ... nemusím .... chci je v záhonu a hlavně aby vydržely dlouho ... minulý týden jsem odkopla kus našich letitých pro kamarádku - nejsme pokrevně příbuzné, ale tak nějak jo ....nebudu vypisovat rodinné vztahy, ztratily bychom se v nich všichni (krom genealogogoů) ... tyhle kultivary opečovávám snad 30 let, o některých vím, že krutozimu nepřežijí, naštěstí jsem řízky "zaškolkovala" ve skleníku, neměly přemíru vlhkosti a přece jen o pár stupínků méně ... některé nakoupené přežily jen pár zim, ještě loni kvetla asi 4letá z vánoční "vazby" nařízkovaná, letos už ani nevylezla, nedala to. Fotky nemám ... počítač starý se rozhodl, že pracovat nebude, nedivím se mu, já jsem na tom stejně a fotky jsou v propadlišti dějin, nové nemám, nechce se mi .....

    Bosk, tvoje bramboříky eye popping smiley , měla jsem dva 30ti leté .... nějak jsme nezvládly covidová opatření ... teď jsou 4, asi semenáče? , já se začínám nějak ve všem ztrácet, mraky listí, popata žádná ... jsou důležitější věci ... např. co bude zítra dobrého?

     
  • Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 15.11.2021 22:28
     

    Kaaj, to je teď velký trend tyhle živé rostliny. Dávají to do mnoha instalací, pěstuje se hydroponicky, péče je docela věda jak dávkovat hnojiva. Ale začíná být problém, nejsou vzrostlé kytky.Laciná záležitost to věru není. Ale je to hezký. Jen si moc nejsem jistá, že to ocení třeba i většina zaměstnanců, že mohou být v takovém prostředí. Omladina s IT zaměřením na zeleň příliš netrpí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co nám kvete v listopadu

    Datum: 16.11.2021 08:20
     

    Eli, nakoupila jsem je v OBI a budu doufat. Nebyly to ty "kulaté", ale normální keříky. Nicméně je možné, že byly taky určeny jako ty rychlokvašky na podzimní okna... uvidíme.

    Taky je mám ráda. Mamka měla jeden letitý, který jsem te´d objevila při úpravě její zahrady. Ale zarostl ho Miscanthus, tak v koutku živořil sad smiley.Přesadila jsem ho jinam a uvidíme, jestli se zvetí.

    Ty, co odvezu před zimou ze hřbitova, vždy zasadím... ale většinou to dají tak 2-3 roky a finíto. confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.