pátek 26. dubna, 09:51 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 1
Klikni pro filtrování

Čím vyčistit koberec

Datum: 22.01.2009 22:37
 

jsem opravdu hodně šikovná a při úklidu jsem půl flašky diavy rozlila na koberec v obýváku - zkoušela jsem to vyčistit jarem a kartáčem, něco sice pustilo, ale flek zůstává, máme sice koberec barvy vínověhnědé, takže to není na první pohled vidět, ale já to tam vidím angry smiley , co s tím please smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 28.01.2009 16:40
     
    Hm...k velkemu cisteniu kobercov sa radsej nevyjadrujem - caka ma to v lete..ale na male flaky a fliacky pouzivam zase tie mnou tak "ospevovane" cistiace vlhke utierky W5winking smiley...
    A "robievam" to dost casto sad smiley- pri kombinacii psy, deti a ..stari rodicia, ani necudo..Napr. prave v sobotu som vycistila "milion" malych cakancov z noveho behuna v kuchyni. Pretieram nimi aj miesta, ked sa nahodou Bibka vyzvracia na koberec a neostavaju potom ziadne mastne flaky, ktore by sa neskor spinili. Aj na svetlom plysaku tym cistim pripadne tmave flaky)..Staci tou handrickou to len parkrat pretriet a spina je prec..
    ---------------
    Libi, s tou diavou som podobne - prave na koberci za mnou - a nie raz, ale najmenej 3x, ale zase nie vela....dost dlho to bolo trochu vidiet, ale stale menej a menej a dnes uz ani nie (jednofarebny bordovy koberec)..
     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím vyčistit koberec

     
     
  • Autor: JitkaS
    Status: nováček

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 23.03.2010 20:38
     

    Používáme Šampon na koberce a čalounění od Amway ostatně od Amway používáme úplně všechno a úplně všechno je super a kvalitní.Stojí 240Kč,ředí se a hlavně čistí!!! Pokud máte nějaký dotaz ,nebo máte zájem ráda vám ho objednám a pošlu poštou. Kontakt na mě je: sklenickovajitka@seznam.cz Přeji hezký zbytek večera Jitka S.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 23.03.2010 23:23
     

    Möje polovička používala Vanish na koberce, fakt to vymydllo koberec ode všeho. Pravda není zrovna z nejlevnějších, ale je velice účinný .......... nanést na "postižené" místo, "vmasírovat" hubkou (špongiou), v případě silnějšího znečištění kartáčkem, a pak jen pěnu setřít. Lze opakovat, není-li výsledek uspokojivý ...... smiling smiley

     
  • Autor: kuldas7
    Status: nováček

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 21.06.2010 16:37
     

    doporučil bych vám šampon na koberce a čalounění. Pokud by jste něco o něm chtěla vědět tak mi napište na kuldas7@abn-mail.cz . Těším se na vaši odpověd. Cena je 180kč

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 22.06.2010 12:10
     

    Jestli máš nějakej dobrej tip, tak se tady poděl veřejně....Takovéto příspěvky jako tvůj bude smazán...

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 25.07.2014 12:38
     
    dsc_0205.jpg
    Další fotografie:

    Od snachy jsem si půjčila kartáč na vyčištění koberce od psích chlupů. A ono to fakt funguje!

    Ještě jsou tam vidět chlupy, ale to už jsou opravdu zbytky. Šlo to docela dobře, musí se tedy přitlačit, ale prohrábne se to pěkně do hloubky a chlupy se hrnou před kartáčem. Ty štětiny jsou z gumy a jsou to spíš úzké proužky. Jen teď budu muset počkat, až zas pojede na psí výstavu do Brna a koupí mi tam taky jeden kartáč. Na netu jsem nic nenašla (je na něm název Dragon a z druhé strany je psáno: GERMAN AND INTERNATIONAL PATENTS REG. )

     
  • Autor: Evicka
    Status: nováček

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 31.07.2014 16:27
     

    Zkusila bych HG prostředky (www.hgshop.cz). Sama je používám nejen na koberce a vyčistí snad vše smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 16.10.2014 13:25
     

    Tak už mám tenhle kartáč svůj vlastní. Dnes jsem ho použila. Koberec (mám jen malý před gaučem tedy cca 200x140) jsem vyluxovala a pak ještě čistila kartáčem. Kartáč z něj ještě dostal 4 hodně velké hromádky chlupů! eye popping smiley

    [multi-talent.cz]

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 17.10.2014 01:14
     



    SPIKE napsal(a):

    Tak už mám tenhle kartáč svůj vlastní. Dnes jsem ho použila. Koberec (mám jen malý před gaučem tedy cca 200x140) jsem vyluxovala a pak ještě čistila kartáčem. Kartáč z něj ještě dostal 4 hodně velké hromádky chlupů! eye popping smiley

    [multi-talent.cz]

    Spike, nezkoušela jsi vzít někdy koberec gumovým koštětem či gum. smetáčkem? Štětiny jsou též z gumy, jen jsou kulaté - tady na tom odkazu co jsi dala jsou ty štětiny jako do písmene V. Chtěla bych vědět, zda v tom je opravdu nějaký rozdíl.... mimo ceny winking smiley . [www.kadernicke.cz]

    [www.eva.cz]

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 17.10.2014 08:53
     

    Tak to jsem nezkoušela a rozdíl v ceně je fakt podstatný. Ony ty ploché štětiny budou mít svůj význam, ale je dost možné, že i kulaté štětiny tu práci taky zvládnou.

     
  • Autor: elizaB
    Status: nováček

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 26.11.2014 00:14
     

    Ahoj, já teda nejsem zastáncem názoru posypu to práškem a pak vysaju a hurá skvrna je pryč, ani si nemyslím, že by klasický čístící přípravekpomohl. Spíš si myslím, že pokud se otho oprvdu chceš zbavit, zkus něco jako úklidovou firmu, nebo kouknout na prostředky od nich. Neriskovala bych, že si zničím koberec. Jinak kdyby jsi chtěla kouknout na ty přípravky tak zkus třeba dát do vyhledávače: vybaveniprouklid . Já přes tento e-shop dělám ejndou měsíčně nákupy, protože nerada chodim po obchodech bere mi to čas, ale chci říct, že jsem s touhlou firmou spokojena smiling smiley

     
  • Autor: xTereza
    Status: nováček

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 11.01.2015 15:16
     

    My jsme na koberce dříve objednávali tu firmu, pak jsme si koupili ten vodní vysavač sami a nyní dokupujeme jenom profesionální výrobky a je to super!

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 30.01.2015 14:23
     

    Spike, ten kartáč vypadá dost dobře. Sestřenka měla kdysi takový smeták, protože při zametání neprášil a kluk byl alergický na prach.

    Já teď spíš zbírám odvahu na zakleknutí a vydrbání rejžákem a hodně velký kýbl vody. Máme letitý béžový koberec - jsou na něm skvrny od ingoustu, když manža chodil do 1. třídy grinning smiley grinning smiley grinning smiley, takže nějakých 40 let už mu asi bylo. Zatím se mi totiž nechce investovat do novýho, protože děťátko je stále neuvěřitelný čuně, takže krom jiného je tam zašlapaná čokoláda, rozlitý kakao, včera ho poblil, poté co snědl pomeranč, Samozřejmě funguje jako rohožka pro psa, protože to je vždy první místo, kam se utíká otřepat a nejlíp se tu drbou záda. Samozřejmě si sem tahá všechny pochoutky tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley Občas jsem ho brala vanishem (nic moc), jednou kyselým zelím, ale teď už to bude chtít něco účinějšího. Zvlášť po tom včerejšku mi tak zůstaly docela velký fleky akorát v prostředku, kde je to nejvíc vidět eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley Těšila jsem se, že napadne sníh a vyválím ho venku, ale jak to tak vypadá, tak marně. Nepadá a nepadá angry smiley angry smiley angry smiley

    Je pravda, že psí chlupy mi lezou občas na nervy, ale alespoň do sebe nachytají prach. U nás se totiž neuvěřitelně práší, když jsme ještě neměli psa, denně jsem měla velký chuchvalce prachu na chodbě, který se okamžitě rozlítaly po pokojích, Takže když se prcek narodil, denně jsem luxovala a 2x vytírala celý byt. a stále jsem měla pocit, že je všude bordel. Dneska jsou tu chuchvalce samozřejmě taky, ale ty dlouhý chlupy to brzdí, takže mám jen hromádky v místech, kde se zabrzdí průvan. Ty stačí jen shrábnout a mám "uklizeno"

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 30.01.2015 15:38
     

    Samanko, umíš si aspoň trochu představit co je roztočů a svinstva v tolik let starém koberci. Přiznám, se to jsem ještě nikdy neslyšela, aby měl koberec doma někdo 40 let. Sundali jste ho někdy? Aby jsi se podívala co prachu musí být pod ním.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Čím vyčistit koberec

    Datum: 30.01.2015 19:04
    Hodnocení fotografie "Čím vyčistit koberec": 1
     

    jo, já ho každý rok vypráším na sněhu, ale letos se ho nějak né a né dočkat,

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.