pátek 26. dubna, 10:29 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Čím krmíte psa?

Datum: 02.11.2007 18:40
 

Je tady mezi vámi několik odbornic, tak mě zajímá váš názor.

Krmíte třeba jen granulemi? Bez toho, aby pes někdy dostal maso?

A pokud maso ano, tak syrové nebo raději vařené?

 

Rádce ohledně krmiv:

[www.psikrmivoradce.cz]

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (04.02.2015 08:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 16
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 10.08.2011 13:00
     

    drahus....oni přidávají přesně to co píšeš ty..roboran, pangamin, olej z lososa a vaří jim sulc....U velkých plemen jsem četla, že dávají jednou ra dok Gs kondro (nebo jak se to píše) právě kvůli kloubům. Koukala si se na ceny masa u toho vetamexu? Je to vcelku levny a když si spočítáš krmnou dávku na psa tak se ani nekrmí nějakýma extra velkýma porcema..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím krmíte psa?

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 10.08.2011 14:36
     


    HelaB napsal(a):

    tak s tím Barfem je to tak, že krmím jednoho psa (pidi knírač 3,5 kg) je jí 8,5 let a přešli jsme na tuto stravu teprve před nedávnem. Maso kupuju od Vetamexu a je to v pohodě. Co jsem slyšela tak krmení barfem a kvalitními granulami je cenově srovnatelné. Přešli jsme na tuto stravu na doporučení veterináře a zatím nelitujeme......


    Můžeš mi napsat, co za maso kupuješ? Dokud jsem měla pitku, klidně jsem dávala hrubomleté, ovšem dávat to malému plemeni se mi jaksi ekluje . A pokud krmíš kusovým, tak tam není nijak malá cena.

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 11.08.2011 08:34
     

    missi...já krmím mletým i kusovým (ale víc mletým) kupuju telecí i kuřecí, ryby, vemeno.....+ samozřejmě zeleninu. V masně kupuju jen nožky na sulc a event.skelety nebo křídla...... Koupila jsem i neprané držky, ale to se ekluje mě...grinning smiley Pes nadšenej, ale prototože je to knírajda tak má od toho fousiska a po jídle musíme umýt...protože pak jí ta tlamka pěkně puší grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 11.08.2011 22:43
     

    Drahus...napsala jsem kravinu...není to GS kondro, ale chondro winking smiley 

     
  • Autor: beraniste
    Status: začátečník

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 22.08.2011 22:16
     

    Ani sám člověk si nedokáže pohlídat správnou skladbu stravy, jak to mohl dokázat u svého zvířete. Teoreticky by zdravá, racionální, přirozená, s láskou připravovaná strava byla tím nejlepším. Málo kdo má na to však čas a peníze. Pokud tomu někdo toto objetuje, pochybuji, že jeho znalosti jsou na takové úrovni, aby zvládl zohlednit všechny aspekty zdravé výživy a dal zvířátku, přesně to, co potřebuje, nebo to, co mu chybí. Nevěřím v platnost tvrzení "Co čech, to veterinář". Pro 99% lidí, jsou granule tím nejlepším řešením. Snažme se našim miláčkům co nejméně ubližovat. Pokud mu chcete dát stravu, která se bude co nejvíce blížit přírodě, asi vyberete nějaké za studena lisované krmivo. Cena těchto produktů je ale většinou neakceptovatelná (Až na vyjímky, ale musíte vědět, kde hledat). Tak sáhnete alespoň po nějaké kvalitní superprémiové alternativě. I já používám superprémiovku a to nesahám ani na průměrný plat. Ale jak říkám, musíte hledat, musíte zkoušet a časem také najdete stravu, která vám sedne. Když jsem si vzal svého Labradora z útulku, byl hubeňonký, jako z koncentráku, svaly nikde, fyzička nikde, pouze střevní potíže a potravní alergie. Nyní je v takové formě, že lidem vypadávají oči z důlků. Bez problémů s ním zdolávám dokonce 100kilometrové vzdálenosti během 24 hodin. Když jsme se účastnili 104km doktrekingu, s úsměvem pokořovala i německé ovčáky, nebo malamuty. Proč? Možná je to pravidelným běžeckým tréninkem, ale také výživou, kterou dostává v období regenerace. Já hledal a našel. Našel jsem stravu, která vyhovuje mě, nám. Mě a mému věrnému příteli Bertě, Bertě z útulku, která dokáže neuvěřitelné věci.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil beraniste (23.08.2011 09:22)
     
  • Autor: Denny
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.08.2011 08:03
     

    beraniste, musím ti oponovat, tohle určitě pro psa není to nej...pes je masožravec a když si přečtu složení granulí

    SLOŽENÍ:

    kukuřice, ječmen, dehydrované jehněčí maso, mletá rýže, dehydrované drůbeží maso, živočišný tuk, hydrolyzovaná drůbeží bílkoviny, hydrolyzovaná kuřecí játra, sušený extrakt z droždí (zdroj mannan-oligosacharidů), lecitin, minerály.
    **** S oxidace redukující látky tokoferol-bohatý extrakt přírodního původu (vitamin E) a konzervační látky kyselina citrónová, propionátu vápenatého a kyseliny sorbové, povoluje EU.

     

    na prvním místě kukuřice, ječmen. Pes opravdu není slepice. Navíc kukuřice obsahuje hodně cukru a často bývá příčinou cukrovky u pejsků.

     

    Nyní je třeba ve výborné kondici jak píšeš...ale až bude strší mohl by mít problémy.

     

    Spíš je to trošku asi reklama na toto krmivo, že ?winking smiley

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.08.2011 08:25
     

    Denny...dobře napsáno thumbs down ..a ano byl to zřejmě pokus o reklamu

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.08.2011 08:35
     

    Proto jsem ani nereagovala. něco jinýho je, když si napíšeme zkušenosti s konkrétním krmivem my, co jsme tu doma a známe se, taký víme, že to není úmyslná reklama, než když sem přijde nováček a začne tu zadarmo propagovat svůj kšeft. To je na pěst angry smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.08.2011 09:06
     

    Reklama to zřejmě je. Už se vnucoval 6.8.11winking smiley

     
  • Autor: Denny
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.08.2011 09:28
     

    Já teda jestli můžu, můj pes žere granule. Půl roku byl na Barfu + přílohy ale je opravdu hodně moc vybbíravej, takže po tom, co jsem začala maso vyhazovat jsem na granule opět přešla. Občas mu do nich míchnu konzervu.

    Já granule střídám, nejsem zastánce jedné značky. Pes nemá žádné problémy se srstí, ani odpadem winking smiley .

    Měli jsem FirstMate, Ardengrange, Belcando,Taste Of The Wild, nyní máme druhý pytel Magnusson Meat a Bisquit -ty doporučuju i jako pamlsky, nejsou tak tvrdé, ani mastné a jsou chutné (ochutnala jsem grinning smiley )

    A budu zkoušet další winking smiley

     
  • Autor: beraniste
    Status: začátečník

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.08.2011 09:31
     

    Jediný odkaz, který jsem uvedl jsem smazal. Reklama, jak se to vezme. Já granule neprodávám, proto si můžu psát, kde chci co chci. Pravda je taková, že jsem již něco vyzkoušel a pes neudržel nic jiného než Proplan a Kennels. Teď koukám, že skutečně na těch stránkách je na prvním místě kukuřice, ale není tam uvedeno kolik jí tam je. Mě to přijde, že na těch stránkách jsou texty o složení jen tak halabala fláklý, jelikož když se já kouknu na pytel, tak je tam výhradně maso.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil beraniste (23.08.2011 09:55)
     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.08.2011 09:36
     

    V žádných granulých není výhradně jen maso winking smiley 100% masa je jen v mase syrovém či sušeném. Granule jsou vždy maso s...něčím

     
  • Autor: beraniste
    Status: začátečník

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.08.2011 09:39
     

    Neber mě za slovo ... maso a složky, které tam jsou asi napsané, ne? :-)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.08.2011 09:43
     

    Já mám staroušky a kastrované, tak mají light krmení. Taky jim granule ochucuji, protože před měsícem mi dobroušek těžce onemocněl zápalem plic s vodou na plicích. Od té doby, nejen, že má trvalé následky na srdíčku, ale přestal žrát, jako dřív - jako popelnice - tak jim dávám buď konezrvu na ochucení nebo třeba olejovky a tak

     
  • Autor: Denny
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.08.2011 09:44
     

    beraniste zde jsou stránky výrobce [translate.google.cz]

    složení kukuřice......winking smiley nechci rejpat...ať si každý krmí čím chce winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Denny (23.08.2011 09:45)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.