pátek 26. dubna, 16:36 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Čím krmíte psa?

Datum: 02.11.2007 18:40
 

Je tady mezi vámi několik odbornic, tak mě zajímá váš názor.

Krmíte třeba jen granulemi? Bez toho, aby pes někdy dostal maso?

A pokud maso ano, tak syrové nebo raději vařené?

 

Rádce ohledně krmiv:

[www.psikrmivoradce.cz]

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (04.02.2015 08:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 16
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.06.2009 19:49
     

    Věruš, já jsem kupovala v "Drůbežím světě" (Speciálka na drůbeží maso) buď biskupy (byly to celé zadky) nebo kůže a různé podřadné zbytky, které nebyly tak drahé, ale protože byly z obchodu pro lidi, předpokládám, že nezávadné a jak jsem psala - dávala jsem 1/3 vařeného masa s vývarem, 1/3 přílohy (těstoviny, nebo rýži) a 1/3 zeleniny. Přiznám se, že jsem kupovala v marketech tu nejlevnější kořenovou zeleninu mraženou a přidávala jsem jí do vařeného hotového jídla zamraženou a ona pěkně jídlo ochladila winking smiley. Myslím, že je důležité doplňovat vitamíny. - Roboran nebo něco podobného a asi bych jí dávala lžičku denně do žrádla. Taky se mi občas podařilo sehnat levně ryby nebo hlavy z nich apod., tak ty jsem taky vařila (syrové ryby psi nemají žrát, údajně jim to ničí ledviny)...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím krmíte psa?

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.06.2009 19:59
     

    Drahuš, dík za rady. Nakoupím ještě další suroviny. Maso mám, protože snacha krmí svého československého vlčáka syrovým masem, tak mi taky něco sežene. Má už své zdroje. Tak ještě seženu nějaké doplňky - roboran ap. A pak to uhlídat před bíglem, protože ten vše hned po ní dojí a byl by za chvilku jak koule. Není to jednoduché, když jeden pes žrát nechce a druhý by sežral všechno. Věra

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.06.2009 20:26
     

    Hihih Věro, tak tohle znám přesně.... dáváme pro ovčandu mísu s žrádlem na chodbu za dveře a stračeně v kuchyni, protože ta to zhltne a hned se vrhne vedle. Spěchá, aby stihla ještě užrat z misky té druhé. Tak jsme je začali oddělovat a stračenu učit, že z té druhé nesmí. Ikdyž dostávala každá svou dávku, tak ovčanda byla štíhloučká a bíglice začala být krabicoidní, hihihi. Už se to ale srovnává... stračena se to pomaloučku učí, ikdyž na nás vrhá smutný oko grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.06.2009 20:46
     

    Tak to znám, ty psí oči, kdy úplně žaluje celému světu, že ho držíme o hladu. Včera , když viděl, že nic nevyloudí, tak si šel dát naštvaně granule a rozhazoval je kolem misky, že toho bylo víc venku než v jeho bříšku. Je s pejsky dost legrace, ale usměrňovat se musí. Věra

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 06.06.2009 21:25
     

    Tak to u nás je to tak, že Baryk konkurenta při žrádle nemá, ale když jíme mi to je pak plnej barák hladových očí, jako kdyby jsme ho tejden nekrmili...a občas ho chytne "cosi" a když mu dám granule do misky tak do ní začne strkat, vytopí kuchyň vychrstlou vodou a strká do misky tak dlouho dokud ho to nepřestane bavit, pak granule sežeregrinning smiley Nechápu ho ale nechávám ho přitom, když ho to baví...grinning smiley Jinak mu tam přihazuju zeleninku a pak občas má svátek v podobě tvrdého sýra, ale to je asi nejčastěji když jdeme na cvičák....jinak dostává lipánek, páč máme vitamíny na kostru a jsou hořký a nechtěl mi je žrát tak je míchám do lipánka...a pak dostává taky vajíčko

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 06.06.2009 21:42
     

    Hlavní krmivo u nás jsou granule. K tomu konzervu - v zimě každý den s teplýma těstovinama, v létě míň a bez těstovin. Tak jednou týdně kefír, velkej bílej jogurt, nebo tvaroh - to naprosto miluje. Jinak mu, k mé zlosti, taťka občas hodí něco z talíře - jen tak na mls. Zeleninu a ovoce chroupe s náma.

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 11.05.2011 21:20
     

    máte někdo zkušenosti s krmivem Proformance ? pro velké psy? našemu budou 2 roky tak zvažuju ukončit purinu pro plan puppy a přejít na něco jiného - zůstat u puriny? nebo něco jiného - a mohlo by být i levnějšího? u tohoto proformance absolutně netuším ani co to stojí....confused smiley , díky za tip!

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 12.05.2011 07:06
     

    Já kupuju čubině Brit Care, teď už seniorskou verzi. Chutná jí a pro mě je finančně únosná.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 12.05.2011 08:24
     


    ilka napsal(a):

    máte někdo zkušenosti s krmivem Proformance ? pro velké psy? našemu budou 2 roky tak zvažuju ukončit purinu pro plan puppy a přejít na něco jiného - zůstat u puriny? nebo něco jiného - a mohlo by být i levnějšího? u tohoto proformance absolutně netuším ani co to stojí....confused smiley , díky za tip!

    Ilko, cenově dostupné a zároveň v prémiové řadě je Sportmix. Vždy několik druhů. Předpokládám, že bys mohla používat proteinový nebo zátěžový. Pak jsou obecně velmi dobrá krmiva od španělských firem. Cibau, Visán... jsou buď v prémiové nebo v superprémiové řadě a vždy si vybereš, co právě pro konkrétného pejska potřebuješ. Nemají tak velkou propagaci, proto nejsou tak obecně známé a tímpádem ani extrémně drahé. Vynikající je ProPac, Akana, ale to je nad tisícovku.

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 12.05.2011 08:46
     

    Dávám čubině pouze granule a střídám Proplan senior a Acana. Myslím, že to jsou vcelku kvalitní značky za přijatelnou cenu. Maso dávám zcela vyjímečně.. spíš zeleninu..Naše Ešina od mala ulítává na okurce, kapii atd...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 12.05.2011 10:10
     

    Já nyní dávám buď Propac senior nebo Optima light. Přiznám se, že víc Optimu, protože je cenově malinko níž a když krmím dva velké psy, mám dvacetikilový pytel na tři týdny. No, vydrží mi dýl, protože jim občas vařím. Klasicky - 1díl maso, 1 díl rýže, 1 díl zeleniny + vitamíny, no a pak každý den dostávají kefírové mléko nebo bílý jogurt a do toho léky, které musí pravidelně užívat

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 12.05.2011 11:36
     

    Betynku už nemáme, a náš Beník by sežral na co by kápmls smiley

    Po operaci močového kamene vyfásnul dietní granule.

    [www.veterinarnipece.cz]

    [www.veterinarnipece.cz]

    Máčím mu je vodou na konzervy mi jaksi nevychází (jsou mimo mojí cenovou skupinusad smiley)

     
  • Autor: adida
    Status: nováček

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 12.05.2011 14:33
     

    Muzete v ramci diskuze poradit i me? Krmim 4,5 mesicni stene eukanubou, ale nechtel mi zrat. Tak sem koupila K9, Chicoppe a jeste cosi (hodne levneho), at si vybere a druhy den mel zacpu (eukanuby se v mem testu ani nedotkl). Tak sem ho zacala krmit K9 a druhy den mel prujem-dokonce se nam poprve pokadil doma a vyzvrazel obsah strev (hovna). Samozrejme jsme hned jeli k veterinarovi, ten nam pichl nejake 3 injekce a dneska je na masu s ryzi. Urcite se zeptam veterinare, cim krmit, ale zajimal by me nazor i Vas...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 12.05.2011 14:41
     

    Můžu jen názor - hodně psů špatně snáší změnu krmení. Ten průjem je zřejmě ze změny krmení. Pozor! Štěně může skončit až se zánětem žaludku, což je závažné onemocnění.

    Nejsem veterinář, ale pokud chceš do budoucna krmit granulema, udělala bych to, co ti většina vetů asi zamítne - vařila bych a tebou vybrané granule (podle kvality a tvých finančních možností), bych po pár kuličkách začala do žrádla přidávat. Pomalinku, polehounku, až by nakonec byly granule, jen ochucené třeba konzervou, Jenže to chce fakt pomaličku zvykat a teď, po takových problémech bych počkala, až se naprosto vyzdraví

     
  • Autor: beraniste
    Status: začátečník

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 06.08.2011 00:33
     

    Podle mě není nad racionální stravu :-) Ovšem jako téměř každý nemám ani dost času, ani dost peněz, tedy krmím granulemi. Na mojí alergické, velmi citlivé labradorce, která ráda přibírá na váze jsem vyzkoušel všechno a nakonec zůstal u Kennels Favourite. Kvalita/výkon nemá konkurenci ... nakupoval jsem přes [caskrmeni.cz], vše OK grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.