pátek 26. dubna, 06:56 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Čím krmíte psa?

Datum: 02.11.2007 18:40
 

Je tady mezi vámi několik odbornic, tak mě zajímá váš názor.

Krmíte třeba jen granulemi? Bez toho, aby pes někdy dostal maso?

A pokud maso ano, tak syrové nebo raději vařené?

 

Rádce ohledně krmiv:

[www.psikrmivoradce.cz]

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (04.02.2015 08:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 16
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 15.11.2007 10:01
     
    drahus, my ještě občas dáváme tvaroh, syrové vejce i se skořápkami dostává taky.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím krmíte psa?

     
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 17.11.2007 23:10
     
    ..to ze nasa Biba ma rada surovu kyslu kapustu ( zeli) som vedela...ale vcera sa tym krmila aj ta mala civava Nelly . V skutocnosti som im dala len malinko - tak akurat spitku medzi prstami...ale v momente to zmizlo z misiek ...Asi potrebuju nieco take "zelene" , ked travy moc v zahrade uz na okusovanie nemaju...
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 18.11.2007 00:33
     
    naši mají taky rádi zelí i fazole, ale kdo s nima má potom vydržet? grinning smiley
     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 18.11.2007 09:59
     
    Vejce i se skořápkou? eye popping smiley A nepláče, když potom kadí? Já dávám jen žloutek, bílek prý se psům nemá dávat, údajně znehodnotí to, co je ve žloutku dobrého.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 18.11.2007 13:13
     
    A proč? Skořápka se rozpustí a je to přirozený zdroj vápníku a to máš vidět, jak opatrně vajíčko vyndá z misky (venku) jemně prokousne skořápku a rychle vajíčko vychlemtá a pak sní i skořápku - čuba. Pes ho prokousne rychle přímo v misce a slupne natotata, prý aby mu ani maličko nevyteklo někam pryč grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 19.11.2007 10:26
     
    Otázko, nám řekla chovatelka, že do roka mu máme dávat pouze žloutek, od roka už může celé vejce a kolem roka a půl, že mu to máme dávat i se skořápkou - jako přirozený zdroj vápníku, přesně jak píše drahus. Nikdy jsem nepozorovala, že by mu to dělalo nějaký problém sežrat... nebo to druhé grinning smiley .
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (19.11.2007 10:27)
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 15.02.2009 20:57
     

    Vytahuju diskusigrinning smiley

    Mám dotaz, které z těchto krmiv jsou zaručeně dobrý pro skoro 14ti letou pejsku?

    Acana,

    Anka Senior,

    Calibra Senior,

    Fitmin,

    Agil Senior,

    Brit Care Dog Senior All Breed.

    Děkuji za odpověďflower smiley flower smiley

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 16.02.2009 08:20
     

    Hespo tak v tomto já neporadím. U nás jsou granule ee.

    Už druhý pes nám odešel na rakovinu vnitřních orgánů a vet nám normálně řekl, že je toho teď strašně moc a že je to hlavně z granulí. Chemikálie obsažené v nich zůstávájí v organismu a zamořují ho a pak je to hned.

    Zbylý pesan dokonce odmítl i konzervy. Byla jsem dost dlouho nemocná, tak je jedl denně a pak šprajc a ne a ne a ne ! Tak jsme přešli na syrovou stravu tzv. BARF. Zvykl si okamžitě, chutná mu a to je hlavní. Přidávám i doplňky a tak doufám, že touhle, vlastně přirozenou stravou pro něj, mu prospívám daleko víc.

    Ale k tvé otázce. 14cti letá feňule už přeci něčím krmena být musela, tak bych jen upravila krmnou dávku do více porcí za den. Pokud tloustne tak snížit a naopak. O těch granulích fakt nic nevím. confused smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 16.02.2009 08:26
     

    Hespo, a čím jsi krmila dosud? Jestli granulema, tak bych značku neměnila, jen bych koupila senior verzi, pokud je k mání.A jestli jsi vařila, vař dál, hlavně bych omezila tuky a sůl a rozdělila krmení na dvě dávky, ráno a večer + nějaké doplňky, např. na klouby.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 16.02.2009 10:37
     

    Heli,ešte by si mala brať do úvahy aj vzrast psa . Záleží tiež na tom,čo si krmila doteraz. Je možné ,že si vyberieš tabulkovo najvhodnejšie krmivo,ale pes ich žrať nebude,lebo mu jednoducho nechutnajú. Pokial krmíš výlučne granulami,tak by som vyberala zo superprémiových značiek.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 16.02.2009 12:47
     

    Díky za rady.flower smiley

    Asi jsem dotaz blbě formulovala.

    Doposavad měla Acanu, Calibru a Delikan Supra. Všechno pro seniory. A aby měla stravu střídmou tak jsem jí značky vždycky po několika dnech střídala. Protože mi tohle žrádlo dochází a potřebuju znovu objednat (nechávám si to posílat z inter.obchodu), tak proto hledám nějaké info o jiných značkách, aby zase dostala něco jinýho, ovšem kvalitního a ne nějaký odpad. Hlavně, aby to bylo trochu dietní a byla tam i kloubní výživa.

    Betynka bývala původně na vařené stravě. Původní majitelka ji dělávala delikatesy, (např zadělávané ledvinky, vařená kuřátka atd) Zpočátku jsem jí taky vařila, ale z časových důvodů (chodila jsem ještě do práce) jsem přešla na granule. Tak už kolik let (si ani nevzpomínám) je na granulích. Nevypadá, že by jí škodily(zatím).

    .

     
  • Autor: JamaicaSi
    Status: začátečník

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 16.02.2009 14:09
     

    Já krmím našeho bíglíka granulemi Proplan, dále přidávám zeleninu a ovoce (je mu 5 měsíců) pak ještě lipánek, a dostává výživu pro zdravý růst kostí ...granule máčím teplou vodou, a někdy vodou z vývaru..

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 04.06.2009 11:58
     

    ..naše holky jsou od začátku na Acaně, občas dáme konzervu a jednou za čas jim uvařím. Denně každá sežere syrovou mrkev.,...ikdyž z ní nic nemají, aspoň jim pročistí střeva. No a ovčanda miluje vajíčka.... stračena je nemusí.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.06.2009 17:13
     

    Naši pejsani přešli na sp. light granule od CIBAU a Alavis už berou permanentně. Jen kloubní výživu od stejné firmy mají s tříměsíčníma pauzama. Pak ještě dvakrát týdně roboran. Přes sezónu klíšťat dostávají denně pangamin.

    Vařím už jen sporadicky, protože začali oba přibírat na váze, což je problém. Takže jsou na odlehčených granulích a jen občas si vyhodí z kopýtka a pochutnají si na vařeném. Vajíčka dostávají stále.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.06.2009 19:27
     

    Já musím začít naší fence vařit. Potřebuje po operaci přibrat a granule moc nežere, ještě tak konzervu. Vždycky jí nejvíc chutnaly kuchyňské zbytky, tak jí začnu "na stará kolena" (tedy její, ne mojegrinning smiley ) vyvařovat. Koupili jsme těstoviny a do toho dostane trochu namočených granulí a povařené mleté psí maso od řezníka. Syrové nikdy nechtěla. Věra

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.