pátek 26. dubna, 02:33 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: anny
Status:
Klikni pro filtrování

Bylinky

Datum: 31.03.2011 15:53
 

Pestujete bylinky ? U nás je bazalka takmer povinnosťou. A samozrejme máta,na mochito. Chcem sa však opýtať na saturejku. Vlani som ju pestovala. Podla štítku by to mala byť jednoročka,ale já som teraz strihala staré stonky a zdá sa mi,že raší. Je to možné? Alebo je ešte eventualita,že mi raší nejaký plevel ,ktorý vyrástol u saturejky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 18:11
     

    Mám jen tenhle záhonek, ostatní jsem pro nedostatek času zrušila. Tady jsou maliny, ale zatím je jich málo, tak jsme využila místo pro bylinky. A ještě je tam větší strom sakury. No větší - to teprve bude, ale je vysoký a zatím nemá moc velkou korunu, tak ani moc nestíní. Ty bylinky jsou zatím chudinky, protože jsem je tam dala z truhlíků asi před 10 dny. Jen ten libeček je tam už druhým rokem.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bylinky

     
     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 18:19
     

    Spike já jsem teprve letos našla místo na nějaké bylinky, ale lepší dříve než později grinning smiley . Mezi bylinkama mám ostružinu, ale ta se pne mezi dírovanou zídkou, takže to tam nějak neruší nono smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 22:15
     
    dsc02617.jpg

    Meduňka od loňska neuvěřitelně narostla. Přemýšlela jsem, že na zimu zmrazím do kostek ledu. Mohlo by to i dobře vypadat.

    Mně bylinky v květináčích nikdy nešly. Máme na zahrádce nově vysazenej libeček, pažitku a petržilku. V předzahrádce mám ještě šalvěj a to je asi tak všechno.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 07.05.2014 07:21
     

    gabčo, potvrzuji, vypadá to výborně, natrhej si ty nejmenší nejmladší lístečky. Ještě jsem zamražovala nerozkvetlé květy levandulí. V létě velmi efektní, když tyhle kostky naházíš do pití smiling smiley. A hlavně mám pocit, že ta vůně byla mnohem intenzivnější flower smiley

    Koukám, že ti pažitka už jde taky do květu. Já všech pět trsů seřízla u země a už zase rostou nové. mls smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (07.05.2014 07:23)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Bylinkoviště

    Datum: 07.05.2014 22:49
     
    p1160735.jpg
    Další fotografie:

    současný stav bylinko-růžoviště winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinkoviště

    Datum: 07.05.2014 23:13
     

    Koukám, že máte velkou spotřebu šnitlíku winking smiley Nebo jsi to jen zastřihla, aby nebyl přerostlý?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinkoviště

    Datum: 07.05.2014 23:17
     

    Věrko, obojí winking smiley .Velkou spotřebu máme, ale v týdnu jsem to ostříhala a podělila se s kolegyněmi, protože začínal kvést. Myslím, že po deštíku zase rychle hravě doroste.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 07.05.2014 23:20
     

    Tak to já kvetoucí šnitlík ráda. Moc hezky kvete. flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 07.05.2014 23:30
     

    Když mi ho radši jíme smiling smiley, květy mi u bylinek stačí až na podzim winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 09.05.2014 18:09
     
    dsc_0499.jpg
    Další fotografie:

    Dnes jsem vyfotila kustovnici cizí (nevím proč cizí, když je to právě naše domácí) [www.kvetenacr.cz]

    a mařinku vonnou, které se prý teď říká svízel vonný [cs.wikipedia.org]

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 18.05.2014 12:50
     
    dsc_0708.jpg
    Další fotografie:

    Moje bakonové bylinoviště - 1. tymián, rozmarýna, saturejka, šnitlík a petrželka

    2. máta a meduňka, každá ve svém rohu, ale ony se bryz sejdou vprostřed

    3. oregáno, smil italský(tzv. magi-koření) a šalvěj (a to maličké je obyčejný popenec)

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 18.05.2014 14:44
     

    Ivčo, květy pažitky jsou pěkné i dobré v zeleninovém salátu, stejně tak květy medvědího česneku

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 18.05.2014 14:58
     

    Květy pažitky jsou pěkné i ve vázičce winking smiley a vydrží dlouho

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 18.05.2014 15:42
     

    Iviku,dik.to jsem nevedela,ze jsou kvety take jedle.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 08:37
     

    Už podruhý jsem dělala mátový sirup. Měl veliký úspěch. Užívání po lžících ráno, v poledne a večer. Je z něj výborná limonáda i čaj. K výrobě jsem použila třtinový cukr a citron.

    Na zahradě mám obrovský trs i když ho každoročně odrýpávám. Teď řeším problém, protože máta je prostřílená malinkými dirkami a jsou v ní miniaturní broučci. Proto jsem si teď koupila marockou mátu a zasadila jí do velkého květníku na balkonu (aspoň bude po ruce). A ještě mám objednanou pomerančovou nebo citronovou (výběr jsem ponechala na zahradnictví) a meduňku. Taky přijdou do nádob na balkonu.

    Holky, na zahrádkách máte pěkná bylinkoviště. A Spike taky pěkný bylinkový balkon :-) thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.