čtvrtek 2. května, 01:43 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník

dreviny na kmienku

Datum: 17.02.2009 14:09
 

Dievčatá máte nejaké dreviny na kmienku? dobre sa pestujú? treba ich aj stále tvarovať?ukážte prosím fotky. Ďakujem úplne som podľahla kmienkovým formám drevín.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 09:25
     
    cytisus_scoparius.jpg

    [images.google.com]

     

    Neboj se té mrazuvzdornosti, myslím, že ho má na zahradě Hanela i Lenka, určitě přežívá bez problémů v našich podmínkách... Možná je ten na kmínku méně odolný, ale troufla bych si říct, že nezajde!!!

     

    Přikládám fotku jediného skoroodkvetlého, co jsem našla - takový košťátko, no winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: dreviny na kmienku

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 09:29
     


    anny napsal(a):

    Ivy,já teda neviem,ale ten tvoj odkaz vyvracia všetky moje istoty. Já som bola presvedčená ,že je mrazuvzdorný a naopak neznáša pody s vyšším obasahom vápnika. eye popping smiley

    Idem to ešte preveriť na iných odkazoch.

    Mrkni na odborný text od Havlise, tam udávají mrazuvzdornost do -27, což je u nás, myslím, dostatečné.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 09:33
     

    Zkusím to risknout, pokud nedotanu typ na levnější variantu nějakého stromkového keříku. Přeci jen 600-700,- je dost. Ještě mě napadlo koupit neroubovaný, ale dal by se udržet v nějakém užším tvaru - tak do 120 cm? Ten by byl cenově přeci jen přijatelnější. Musím se pochlubit - objevila jsem nedaleko Plzně zahradnictví, kde mají roubované modříny pendula na kmínku 100 cm za 300,- Kč. Volala jsem tam, abych si ověřila jestli jsou skladem, ale zastihla jsem pána někde za volantem s blbým signálem a mám se ozvat k večeru, tak jsem napjatá co mi řeknou.eye popping smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 09:41
     

    555: záleží, do jakého místa ten modřín chceš, ale metr je docela málo, když si uvědomíš, že pak dolů převisají větve... Mám modřín vysoký cca 160 cm,a už jsem si říkala, že bych šla klidně i do vyššího.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (11.03.2009 09:41)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 10:02
     

    Tenhle modřín by měl mít kmínek jen 100 cm. Tak snad by se nerozrostl do většího průměru než 100 cm nebo jo? To už by pak byla docela nepěkná koule. To bych snad raděj odstřihávala z koruny větve, aby nebyl tak tlustej. (jestli bych ho tím tedy neumořila). Lepší by byl na vyšším kmínku (zkusím zjistit, jestli za rozumný peníz nemají vyšší). Tenhle "můj" prozatimně "vyhlídnutý " je roubovaný, tak by se vyvazováním asi nedal zvýšit.

    Anavi, ještě se vrátím k tomu čilimníku. Jak je ten tvůj vysoký? A dá se korigovat šířka keře - třeba vystříháním výhonů u země - tak aby se keř udržel v max. šířce do 150 cm?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 10:05
     

    555, mám ten čilimník úplně mrňavý, ten druh, co jsem koupila, by měl narůst jen do maximální výšky 150 cm, šíři neodhadnu. Ale myslím,že se udržet dá, když budeš razantně stříhat. Jen se nedoporučuje stříhat do starého dřeva.

     

    A máš pravdu - myslím, že roubovanec už se do výšky vyvazovat nedá, vznikl by z toho asi nějaký patvar eye rolling smiley

     

    Tady je ten můj

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (11.03.2009 10:07)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 10:13
     

    Anavi, móóóc pěkný!!!! Jak tak přemýšlím - metr je safra málo, nevynikla by jeho krása, tak z původní radosti, že jsem objevila modřín za rozumný peníz asi nic nebude a ještě vyčkámcoffe smiley . Eventuelně se v tom zahradnictví zeptám, jestli nemají vyšší.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 10:16
     

    A ten jilm love smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 10:31
     

    thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 11:53
     

    Anny, k čilimníku :

     

    Ty, kt. se prodávají v zahradnictvích, jsou plně mrazuvzdorné.

    Nepatří mezi mé oblíbence, myslím si, že parádu dělá pouze krátce ( v květu ) a pak už je nic moc. Použila bych ho pouze v případě hodně suchého jižního záhonu ( taková ta iluze Středomoří ).

    Někde jsem četla, že ty hybridní ( vícebarevné, příp. jiná barva než žlutá ) jsou krátkověké keře ( nikdy nevíš, jestli přežijí zimu, naše vlhká jim moc nesedí ).

    600 bych za něj nedala, ale to je opravu věc osobního názoru.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kveta (11.03.2009 13:18)
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 11:57
     

    ad modřín - dá se vyvázat pro zvýšení výšky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 12:10
     

    Květo, dá se vyvazovat i ten roubovaný na kmínku?

    Ten, co mám já a dala jsem sem jeho fotku, by určitě vyvázat šel, ale sousedka má roubovaný na kmínku, tedy větve převisají téměř z jednoho bodu na kmeni a nevím, zda-li by to nevypadalo divně - ale nepřu se, možná to lze.

     

    Nesprávný odkaz jsem vymazala, Květo díky za info. flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (11.03.2009 12:12)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 12:14
     

    Květo, po tvém rozboru čilimníku nezbývá než s tvým názorem souhlasit. Toho jsem se právě obávala, že bude pěkný jen v době květu. Kdybych o něj za tyhle peníze měla přijít (mě se navíc líbil žlutooranžový a ten stál 780,- Kč), tak mě asi klepne. Koupím případně neroubovaný keřík, který je za úplně jiné peníze.

    Můžeš mi dát typ na nějaký pěkný roubovaný keřík nejlépe s tm.zeleným listem, který by se barevně neztratil před habrovým plotem?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 12:44
     
    Další fotografie:

    Libi má pěkný skalník na kmínku. Ještě sem dávám foto caragany.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 12:50
     
    3878-gleditsia-triacanthos-sunburst-1.jpg

    Tento nemá tmavé, ale naopak zlatavě žluté lístky, když raší - dřezovec (Gleditsia)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.