neděle 28. dubna, 22:50 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Sagina subulata

Datum: 15.05.2007 21:53
 

Nalákala mě Keria, tak jsem sháněla a sháněla, až jsem sehnala. Zatím jsem koupila tři zlaté a dvě zelené a zkusím je dát někde pod rododendrony a azalky jako okraj záhonu. Keria, myslíš, že se to bude k těmto rostlinám hodit? Zatím moc nemám představu, jak to bude vypadat, až se to pod nimi rozroste... Ale tím bych se potom vyhnula i mulčování rododendronů, když to nemají moc rádi a rozhrabování kůry psem smiling smiley. V zahradnictv mi řekli, že se rozrůstá dost rychle, tak uvidíme.


Sagina subulata Aurea

Klikněte pro zvětšení Nízká kobercová skalnička s velmi jemným a hustým olistěním, výška 2-5 cm. Jarní přírůstky jsou žluté. Květy drobné bílé. Slunce až polostín, vlhčí písčitá půda. Ideální pro vyplnění skalních štěrbin a mezer.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 14
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 30.07.2007 23:32
     

    Tych druhov materinej dusky je velmi vela, ja mam tiez niekolko, aj dva s citronovou vonou, aj pansovanymi listkami.....

    A mam aj dalsiu tiez nizku plazivu - co kvitne nadherne do cervena..Zajtra ti nafotim pre porovnanie obidve...mozno podla toho budes vediet posudit..

    Ten druh co tu povodne spominam - thymus lanuginosus je trochu viac do sivozelena, listocky vyslovene drobucke a vytvara uplne kompaktny pokryv... a kvety ma take svetlofialove.

    Ten cervenokvitnuci ma listocky trosicku vacsie, olistenie nie je tak huste, ale zase ma krajsiu sytozelenu farbu...celkove je dekorativnejsia rastlinka, ale na taky velky pokryv menej vhodna, lebo po odkvitnuti sa dost vyholuje a musi sa zastrihavat, co prvy druh nie...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sagina subulata

     
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 31.07.2007 09:25
     
    thymus.jpg
    Další fotografie:

    Toto je porovnanie dvoch nizkych plazivych materinych dusok - ten prvy je thymus lanuginosus, u druheho nazov neviem, kupila som ho na trhu..

    Na dalsom obrazku je sagina, ktoru som sadila vlani o takomto case do predpolia novozalozenej skalky, za ten rok sa plocha celkom slusne zaplnila..

    ( neviem ci som to uz tu spominala, ale ked sagina kvitne na vacsej ploche, tak siri hlavne za slnecnych dni do okolia nadhernu omamnu - sice trochu sladkastu- kvetinkovu vonu)

    Na poslednom obrazku je plocha, kde som zacala lilkvidovat travnik( dnes budem pokracovat) a budem ju zaplnat t materinou duskou.

    Pod stromom uz je zasadena obycajna z lesa a este k tomu iny druh o nieco nizsi...ale minule som to nechtiac nacala kosackou, takze som to nakoniec skosila uplne...to bola nadherna vona, ked som to kosilaaaaa..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 31.07.2007 10:03
     

    Tak ať se dílo daří.

    Tu svoji nafotím taky a šoupnu sem.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 02.08.2007 08:45
     
    p1060899x.jpg
    Další fotografie:
    slíbené fotky
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 02.08.2007 08:46
     
    p1060885x.jpg

    mateřídouška dopadla vinou psa tragicky sad smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 11.10.2007 17:14
     

    Pestovatelkam saginy chcem pripomenut, ze na jesen je dobre ju zlahka zasypat napr. raselinou, alebo inym lahkym substratom....cez zimu ju potom mraz tak lahko nevytlaci na povrch a neposkodi.....

    ....a este nezabudat priebezne pocas celej sezony plochu obcas lahko prislapavat, prospieva to dalsiemu zakorenovaniu vyhonkov a zahustovaniu- vytvaraniu kompaktneho koberca ...Je to dobre robit hlavne ked sa viac rozbehne a vidiet, ze bujne rastie... napr. po obdobi dazdov..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 11.10.2007 21:38
     
    keria: o zadupávání se poctivě stará pes (váha 70 kg je o.k., ne? smiling smiley ) mám totiž saginu na okrajích záhonu. děkuji za tu radu ohledně zasypání.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 30.10.2007 07:50
     

    Keria:

    zasypala jsem ji zbytkem hlíny na rododendrony a azalky, to asi snese, ne? Jinak by se mi asi líbilo dát mezi ni nějaké kameny, myslím, že tak víc vynikne.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 30.10.2007 08:14
     

    smiling smiley ...urcite ten substrat bude OK. Ja som tu moju " vykapanu" v predzahradke zasypavala zmesou raseliny a kompostu v septembri a uz sa zacina rozrastat...ale aj tak je tam este vela holej plochy angry smiley ..a tiez machu a buriny. Este to teraz skusim zas s raselinou..

    Jasne, ze kamene sagine svedciathumbs down ...da sa s nimi vytvorit nadherna kompozicia..Ja ju mam prave preto v skalke a aj v jej predpoli....pekne zaplnuje prechody a vyzera to mooooc prirodzene...Napr. v kombinacii kamenov s minidrevinami taka krajinka v malom...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 09.11.2007 11:50
     
    jsem zvědavá, jak se zase na jaře bude mít k světu
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 09.11.2007 12:00
     

    Anavi, uz nejaku dobu sa tu chystam upozornit, ze na sagine by nemala byt cez zimu ziadna prikryvka..napr. stalo sa mi, ze som raz nevyhrabala listie, lebo som si myslela ze dobre urobim cerstvo zasadenym minikrickom...a na jar sagina bola takmer chcipnuta ..

    Vcera som obzerala jednu plochu - v kute pri dome- polotien...a namiesto saginy mam naozajstny machangry smiley, je taky husty, ze sa ho tam uz sotva zabavim....

    Aj v predzahradke sa ta plocha , ked sagina v lete odisla, sice pomaly zatahuje...ale mach tam tiez riadne utoci..angry smiley angry smiley angry smiley , ale tam to budem vyskubavat, aj ked je to piplacka..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 09.11.2007 12:06
     
    sagina je odkrytá, je mezi rododendrony, které neopadávají
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 27.05.2008 14:14
     
    p1100378sagina subulata.jpg
    Další fotografie:
    začala kvést
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 27.05.2008 14:33
     
    p5270007.jpg

    ..a ta vona co sa z nej sirieye popping smiley ...Clovek by neveril, ze take male nic moze v zahrade tak omamne vonat..flower smiley

    T.r. aj moja rastie fantasticky bujne ( ako davno uz nie...ale aj tak ma co dohanat, aby zaplnila miesta co vlani vyschli..) Nezabudnite ju zlahka prilapavat - takto sa lepsie zakorenuju vyhonky, zahustuje a aj siri sa dalej...

    smiling smiley - takto vyzera jedna plocha, kde je ako nahrada travnika - pod kuchynskym oknom - teraz musi zaplnit este plochu kde predtym rastli nizke chryzantemy...a psy maju kde pobehovat a mne nic nezavadzia,ked vesiam pradlo..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 27.05.2008 21:26
     
    keria: to je plocha eye popping smiley Já je chci spíš ze stran uštipovat, aby z nich zůstaly ty bochánky, to mi zatím dostačuje a líbí se mi to thumbs down
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.