neděle 28. dubna, 07:17 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Truhlíky, květináče, nádoby

Datum: 21.04.2007 21:54
 

[www.lebis.cz]

[www.lebis.cz]

 

Musím říct, že mě zaujala ta žardiniéra na stojanu. Tam by se toho vešlo! winking smiley grinning smiley . Navíc mám jedno místo v zahradě, kam nelze nic sázet, protože pod tím vedou trubky k čemusi smiling smiley, tak bych tam mohla postavit ten osázený stojan a určitě by to vypadalo hezky!!! Budu si šetřit do prasátka.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 20
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 31.05.2012 23:39
     

    Drahuš, vypadá to moc pěkně thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

     
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 17.06.2012 23:25
     
    17.06.2012 015.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsem se konečně dočkala a přivezla si ze Zlína dřevěné truhlíky, které mi dělal brácha. Koupila jsem zednické kalfasy za 135 Kč kus a udělal mi to na míru. Mám jich celkem 5 ks.

    Zítra je musím natřít a do středy i osázet, pak zas odjíždím a do neděle budu mimo, což se mi vůbec nechce...

    Omlouvám se za nekvalitní foto, mám to složené ve stodole..

    Mám do toho nějaké kytky, musím to nějak nakombinovat....ale zatím nevím, jak...mám nějaké jehličnany, azalky atd...Můžu to dát k sobě, nebo co byste doporučily k azalkám????

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 18.06.2012 07:07
     

    A co nějaké vřesy, event. travičky? K jehličňanům na kmínku jsem jako podsadbu dávala i barvínek. Pěkně přepadal přes okraje nádoby a vypadalo to dobře..

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 18.06.2012 07:19
     

    Marjanko, nezapomeň udělat do kalfasů díry na odtok přebytečné vody a jestli můžu doporučit, tak ne do dna, ale kousíček nad dno, do boků, když bude hodně sucho, aby zemina tolik nevysychala. Stejně budeš jistě dělat drenáž, že? Tak to vadit nebude a pro rostliny bude malá záloha vlhka na "horší" časy (třeba dovča nebo jiná nucená absence)

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 18.06.2012 07:32
     

    ... Mery, to si tedy pěkně mákneš, ale bude to stát za to thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 18.06.2012 08:20
     

    ... někde jsem viděla tohle to eye rolling smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 18.06.2012 08:24
     

    To je pěkný thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 18.06.2012 08:25
     

    Marjanko, paráda, brala bych všema deseti thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 18.06.2012 10:03
     



    555 napsal(a):

    A co nějaké vřesy, event. travičky? K jehličňanům na kmínku jsem jako podsadbu dávala i barvínek. Pěkně přepadal přes okraje nádoby a vypadalo to dobře..

    Díky za tip thumbs down

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 18.06.2012 10:05
     



    drahus napsal(a):

    Marjanko, nezapomeň udělat do kalfasů díry na odtok přebytečné vody a jestli můžu doporučit, tak ne do dna, ale kousíček nad dno, do boků, když bude hodně sucho, aby zemina tolik nevysychala. Stejně budeš jistě dělat drenáž, že? Tak to vadit nebude a pro rostliny bude malá záloha vlhka na "horší" časy (třeba dovča nebo jiná nucená absence)

    Jo, přesně to máme v plánu, čili díry z boku tak 5 cm ode dna a drenáž- na to jsem myslela- podle toho mi taky brácha přizpůsobil dno truhlíku. Na všechno jsem myslela ( alespoň doufám...) smiling smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 18.06.2012 20:17
     

    mysli ještě na izolaci proti chladu i vedru a dej pod ten kalfas i po obvodu nějakou izolaci, třeba polystyren, bublinkovou folii...

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 18.06.2012 20:51
     



    HanaK napsal(a):

    mysli ještě na izolaci proti chladu i vedru a dej pod ten kalfas i po obvodu nějakou izolaci, třeba polystyren, bublinkovou folii...

    .......žádnou izolaci bych nedávala, už několik let chodím okolo podobných truhlíků, jsou tam jehl. na kmínku a ostatní sem tam mění, myslím,že i zapomenou zalít a ja to stále pěkné. Vřes Ti vymrzne i na záhonku a kdoví, co by ta izol. delala s tím dřevem confused smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 18.06.2012 21:12
     

    Nevidím důvod, proč by mělo vložení izolace do kastlíku nějak ovlivnit jeho životnost.

    Nemám vlastní zkušenost s pěstováním čehokoliv v nádobách, co jsou venku i v zimě, vše jsem vyčetla či převzala zkušenosti jiných.

    V oblastech s mírnější zimou by to mohlo být jedno, ale v oblastech s tvrdší zimou by se mohlo stát, že zemina promrzne skrz naskrz a rostlina nebude moci sát vodu a vytranspiruje a izolace by mohla trochu pomoc. Zároveň pomáhá proti přehřátí a příliš rychlému vysychání v létě.

    V každém případě určitě nemůže nijak uškodit (zajištění odtoku vody je samozřejmost)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 18.06.2012 21:17
     

    Hani, při velkých mrazech promrzne stejně a venkovním, mrazuvzdorným rostlinám to nevadí. Pokud je kalfas vložený do dřevěného truhlíku, tak se ani v létě nepřehřeje - vlastní zkušenost. Dřevo je dobrý izolant thumbs down

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Truhlíky, květináče, nádoby

    Datum: 18.06.2012 22:41
     

    Marjanko, to jsou parádní truhlíky.... nádhera... fakt jo... thumbs down thumbs down thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.