středa 1. května, 19:01 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Převislý modřín

Datum: 02.04.2007 12:12
 
p1050580.jpg
Další fotografie:

Tak tady je ten můj úlovek, zatím to je jen taková změť klacků, ale pak by měl vypadat líp...

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 7 z 8
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Převislý modřín

    Datum: 21.06.2014 19:53
     

    Jakoze zarazim tycku a tam kde chci privazu? Jak dlouho tam ta tycka musi byt? Dokud vetev nezdrevnati? Ale to by muselo byt vic slahounu po obvodu, ne jen jeden, to by vypadalo divne, ne?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Převislý modřín

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislý modřín

    Datum: 22.06.2014 15:02
     
    img_20140622_135734.jpg
    Další fotografie:

    Neumim to popsat,posilam fota pro predstavu. Puvodne byl vysoky jen do vysky,kde je hodne rozvetveny.

     
  • Status: expert

    Re: Převislý modřín

    Datum: 22.06.2014 17:24
     

    Jak píše Iva, a když ho ve výšce zastřihneš, rozvětví se. Modřín tvoří hodně dlouhé převisy, takže je to dobré řešení. Já takto větve vyvazuji u všech převislých stromů, většinou jsou roubované hodně nízko winking smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Převislý modřín

    Datum: 22.06.2014 19:52
     

    Aha, dekuju. Ale je to pak nekolik let takovy rozcuch, ne?

     
  • Status: expert

    Re: Převislý modřín

    Datum: 22.06.2014 20:36
     

    Není, ukáži ti zítra, jak to vypadá třetím rokem, tedy 2 roky tahané nahoru. Není to sice modřín, ale je to tam docela dobře vidět. Budu ho tahat ještě výš. Zítra vyfotím, dnes už se mně nechce chodit ven grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislý modřín

    Datum: 22.06.2014 21:00
     

    Tak ja nevim,tohle je od lonska a nejak mi to neprekazi.



    Betas napsal(a):

    Aha, dekuju. Ale je to pak nekolik let takovy rozcuch, ne?

     
  • Status: expert

    Re: Převislý modřín

    Datum: 23.06.2014 11:09
     
    img_0750.jpg
    Další fotografie:

    Slíbená ukázka, opravdu je to za 2 roky a zvednuté o 50cm. Měli je, blázni, naroubované asi v 70cm a vyšší neměli. Ale prý kdyby byly, stáli by o pětistovku víc, což nechápu. Já ho chtěla stejně hned grinning smiley

    Snad je to z toho patrné, a tu tyčku tam nechávám, není prakticky vidět, jenom na vršku a tam to letos zvednu winking smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Převislý modřín

    Datum: 23.06.2014 15:55
     

    Iviku, dekuju moc. A co je to ten tvuj ker?

    Jen jeste - v jake fazi je nejlepsi privazat? Kdyz je slahoun jeste cely zeleny jako ted, nebo pockat, az bude delsi a mozna i trosku pevnejsi? Aby mi to ted neprasklo, jestli to neni krehky, takhle zeleny.... A tu tycku tam mate vlastne porad, protoze porad zvedate, je to tak? Ale kdybyste zvedat nechteli, tak za jak dlouho tu tycku odstranit? Po zdrevnateni uz drzi svuj tvar, nebo jeste pro jistotu nejaky ten patek / rok tycku ponechat...?

     
  • Status: expert

    Re: Převislý modřín

    Datum: 23.06.2014 16:11
     

    Já jsem zvedala vždycky, když mně to šlo. To si musíš vyzkoušet, až zdřevnatí, už to půjde hůř. Vybírala jsem vždycky větvičky, které rostly vhodně. Vyvazovala jsem víc větviček. A tyčku nechávám, třeba v zimě kvůli sněhu je to dobré. Mám tenký laminátový prut, je asi 1 cm v průměru, ale je krásně pevný. A jinak není vidět, je celý zarostlý, tak mně tam nevadí. Modřín časem zpevní, to poznáš. Nejlépe když je opadaný, tvarovala-stříhala jsem v předjaří a vyvazuji podle potřeby kdykoliv winking smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Převislý modřín

    Datum: 05.10.2014 09:56
     

    Holky prosim - jak dlouhe vam rostou vetve? Ja ho mam prvnim rokem a uz ma tak dlouhe vetve, ze jeste tak metr lezi na zemi... Je to normalni? Mam to normalne strihat? Chtela bych to mit jak destnik, vetve kousek nad zem...

     
  • Status: expert

    Re: Převislý modřín

    Datum: 05.10.2014 10:01
     

    Už to tu někde proběhlo, jak větve zastříhneš, rozvětví se.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Převislý modřín

    Datum: 05.10.2014 10:53
     

    No to ja prave ale nechci, mit dole chumel rozvetvenej....

     
  • Status: expert

    Re: Převislý modřín

    Datum: 05.10.2014 20:19
     

    Musíš střihnout na pár oček (na čípek) grinning smiley A vytahuj nahoru love smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ivik11 (05.10.2014 20:20)
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Převislý modřín

    Datum: 06.10.2014 11:09
     



    Betas napsal(a):

    No to ja prave ale nechci, mit dole chumel rozvetvenej....

    Betas přečti si str. 1+2 winking smiley . Jinak střih jak píše Ivik - šmiknout skoro celou větev, ponechat na pahýlku pouze pár oček .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislý modřín

    Datum: 06.10.2014 11:18
     
    p1170451.jpg

    Betas. co bylo moc dlouhé, vytáhla jsem do výšky, jinak jak píšou holky. Co už je moc na zem, to vezmu skoro u kmínku a zase si to vesele roste dolů.

    Aktuálně vypadá takto:

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (06.10.2014 11:22)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.