pondělí 29. dubna, 14:27 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Interiérový design
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Interiérový design
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Alena53
Status: nováček
Klikni pro filtrování

Plovoucí podlaha nebo Lino

Datum: 04.11.2009 18:47
 

Potřebovala bych vyřešit jedno dilema. Jedná se mi o podlahu na chalupě, kterou jsme dříve využívali jen k rekreaci, ale nakonec jsme se tam přestěhovali natrvalo, takže nám nyní slouží jako byt. Váhám mezi plovoucí podlahou a Linem, je pravda že v poslední době jsem slyšela mnoho názorů že plovoucí podlahu nikdy, vzhledem k tomu že máme 50ti kilového psa a je fakt že v některých frekventovanějších prostorech se za pěkného počasí nepřezouváme.

Spíš mi bylo doporučováno Lino. Původně jsem uvažovala o podlaze dřevěné, ale prý vzhledem k dnešní nabídce dřeva bychom brzy měnili a jak se jeden odborníik vyjádřil, takový pes podlahu zlikviduje do roka.

Nemáte zkušenosti? Díky moc za rady.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 2 z 8
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 09.11.2009 06:18
     

    Já myslím, že jste se rozhodli dobře. Lina jsou teď opravdu hezká a finančně docela snesitelná. Tak přeji šťastnou ruku při jeho výběru a ať vám vydrží dlouho. Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 09.11.2009 11:18
     

    My máme jak plovoučku, tak lino. Přiznám se, že levnější provenience. Plovoučku v ložnici a lino v kuchyni. Mně je sympatičtější lino. Plovoučka "chrastí" při chůzi (je hlučná) a je na ní všechno vidět.

    Lino jsem vybrala světlé, takže je taky choulostivé na smítka, ale pocitově mi připadá příjemnější, teplejší.

    A jak píše Majka - nic se neděje, vyleje-li se na něj trochu vody.

    Na plovoučce mám proutěný koš pro psa. Je tam několik let a pod ním je podlaha vyšisovaná confused smiley 

    Ono je dost předsudků z doby, kdy se lino cpalo do všech nových bytů a to v šílených barvách, ale dnes jsou lina krásná a myslím si, že si vybere každý.

    Jen je škoda, ře dnešní lina se dělají z čehosi podkladového a pak je různě silná nášlapná vrstva. Dřív bylo lino celé z jednoho matroše a proto vydrželo všechno. Vyhodilo se většinou jen proto, že se okoukalo, nelíbilo, ale ne proto, že by bylo úplně zničené. Holt se šetří sad smiley No a kdyby vyráběli až moc kvalitně, neměli by za chvíli komu prodávat, že? smoking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 09.11.2009 17:06
     

    kdykoliv narazím na tuhle diskuzi čtu....Plovoucí podlaha nebo Lipno......grinning smiley

    a já taky raději lino, než plovoučku.....hodně lidí ji moc nechválí

     
  • Status:

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 09.11.2009 18:10
     

    tak túto dilemu budem musieť zachvíľu riešiť aj ja,ale ešte vôbec neviem,ako sa rozhodnem,teraz mám lino v kuchyni a v chodbe a veru,je to ako hovorí Drahuška, lino už nemá tu pevnosť,je dosť rýchlo zničiteľné

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 09.11.2009 19:03
     

    No oni jsou ta lina kvalitou různá..Už jsem po nich před nějakým časem pokukovala, co je na trhu, v jaké kvalitě a ceně..,abych byla v obraze, až začnu řešit kuchyň..

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 09.11.2009 19:51
     
    Ano...treba si pozriet a precitat viac informacii, lebo fakt su tie PVC na trhu naozaj velmi rozne...kvalitou i cenou...
    -------------------------
    Ja ked som kupovala, tak som si to vtedy tiez nastudovala...napr. ako je to s hrubkou, kedy s podkladovou vrstvou a kedy nie atd....Hihi, ale aj tak si uz moc z toho nepamatam..
    Alee...hlavne som chcela tu protismykovu upravu!...
    To co som kupovala bolo dost drahe - stvorcovy meter asi nejak okolo 450Sk, teda podstatne drahsie ako napr. bezne laminat....Ale napr. sa na nom vobec dodnes nevytlacili nozicky ani od ockovej kovovej postele...Fakt super!
     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 09.11.2009 20:27
     


    Majka napsal(a):

    . Navíc u zátěžového lina je větší pocit chladu od nohou, asi jak je slabší než ta měkčená. Jenže ta měkčená zase lehčeji prorazíš.

     

    Přesně v tomto jsem udělala před léty "hovadinu",do týdne proražený,3 tácy v ......., já z toho na prášky. Moje blbost,vždyť šlo o kuchyň.Do dneška to jistí koberec.Ale do lina půjdu zase.

    pro Jabraka: díky za rady, ale v mém případě tohle vypadá na odborníka.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 09.11.2009 21:07
     

    Tak ačkoliv mám lino zátěžové, nožičky sedačky tam kolečko vytlačily, ale je fakt, že jsou strašně ostré. Teď jsem je ještě podložila, ovšem pozdě.

    Právě jsem objednala lišty, dost problém, když jimi chci vést kabely a jediný typ souhlasil jakžtakž barvou a dekorem.

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 09.11.2009 21:26
     

    No doufám,že mi někde v obchodě poradí co do té kuchyně.Podruhý vyhodit prachy do luftu,se mi fakt nechce.Zajímavý je,že 30 let starý lino v jedné místnosti mám netknutý!

    J

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 09.11.2009 21:29
     

    Vidím, že jsem jedna z mála, která hlasuji pro plovoučku. Možná je to tím,že jsem zatím neučinila žádnou negativní zkušenost. Vím, že se nedoporučuje jedině do panelových bytů, potom jsou prý sousedi chudáci, je na tom slyšet každý krok.

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 09.11.2009 21:55
     

    Neboj plovoučku doma máme,teda dcera dole v kuchyni,tak se chodím dívat, jak je krásná .A já si dojedu koupit lino grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 09.11.2009 22:03
     


    iriska napsal(a):

    kdykoliv narazím na tuhle diskuzi čtu....Plovoucí podlaha nebo Lipno......grinning smiley

    a já taky raději lino, než plovoučku.....hodně lidí ji moc nechválí


    Irisko, já jsem na tom úplně stejně - taky vidím nejdřív Lipno, než se zorientuji. grinning smiley

    Já, přestože jsme tu hlasovala pro lino, plovoučku mám a jsem s ní spokojená. Ale nemám takovou tu jednobarevnou, co vypadá děsně uměle a je na ní vidět každý malý šrám a každá šlápota i od bosých nohou. Dali jsme rustikální lehce drsnou, co vypadá jako dřevěná podlaha z hrubých prken. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 09.11.2009 22:04
     
    SPIKE napsal(a):

     

    iriska napsal(a):

    kdykoliv narazím na tuhle diskuzi čtu....Plovoucí podlaha nebo Lipno......grinning smiley

     

    Věrko, s tvojí cestovatelskou povahou není divu nono smiley winking smiley smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (09.11.2009 22:06)
     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 19.11.2009 15:17
     

    No já bych nevolila ani jedno spíše bych dala dlažbu a to i z toho důvodu, že tam chtějí chodit v botech a tím lino dost trpí. Stačí nějaké boty co dělají černé čáry a to pak furt je čistíš.winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Plovoucí podlaha nebo Lino

    Datum: 19.11.2009 16:49
     
    009.jpg

    tak tuhle dlažbu dávají mladí do obýváku a kuchyně. Poradili jim dlažbu, jelikož mají topení v podlaze. A mě se to moc líbí.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Interiérový design (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.