pondělí 29. dubna, 20:29 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pěstování brambor v posekané trávě, listí, slámě

Datum: 18.05.2020 12:31
 

Jdu zase na radu...

Jelikož se postupně začínám věnovat pěstování zeleniny "ve velkém" smiling smiley a nechci se udřít, hledám různé alternativní postupy smiling smiley.

Nezkoušela jste některá toto?

[www.nasezahrada.com]

[www.mimibazar.cz]

[leva-net.webnode.cz]

[stastnilide.cz]

[www.zahrada.cz

Co jsem zatím koukla na net a různé diskuze k tomu, tak 80% lidí mluví PRO. Jelikož posekanou trávou bychom mohli opravdu dláždit (každých 7-14 dní - v závislosti na počasí - toho máme valník smiling smiley ). Snažím se ji využívat na mulčování, postupně přidávám do kompostu, ale stejně stále hodně zbývá různě rozhrabáno po zahradě, aby to proschlo a nebyla z toho zahnívající hmota.

Takhle by odpadlo každoroční orání pole (na podzim obrátit, zarýt zelené hnojení, na jaře rozdrtit hroudy + udělání řádků) a ještě bychom se zbavili trávy smiling smiley. Sázíme asi 40 kg brambor...!!! Když se to traktorem nařádkuje, tak se to sice jen do té rýhy pokládá, ale stejně se to pak musí potom vše ručně zahrnout, když to vyleze, tak zahrobkovat - docela vystaráno na pár odpolední smiling smiley. A pak to sem tam vyplet... jo, asi to není potřeba, ale já se prostě nerada koukám na metrový plevel sad smiley. Hledám tedy každý nápad, jak to zjednodušit. coffe smiley flower smiley Díky za tipy.

 
Upraveno 4 krát. Naposledy upravil Anavi (18.05.2020 13:24)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234
    Aktuální stránka: 4 z 4
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pěstování brambor v posekané trávě, listí, slámě

    Datum: 13.04.2024 16:50
     

    Já jsem dnes dala na kompost vyklíčené rané brambory z loňska. Měly už snad půl metru. Položila jsem je nebo stočila, zaházela hlínou, slámou, listím. Stejně bylo potřeba kompost přerýt a brambory by tam skončily tak jako tak. Čili očekávání žádné a mohou jen překvapit.

    Co jsem dala loni jinam, to neroste. Na části přišlo hodně materiálu, tam jsou asi pohřbené nenávratně, ale na kraji by mohly prorůst. Takže u mě rostou na kompostu krom plevelu jen dvě dýně. A s těmi si poradí mráz

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pěstování brambor v posekané trávě, listí, slámě

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pěstování brambor v posekané trávě, listí, slámě

    Datum: 13.04.2024 20:56
     
    20240413_191730.jpg
    Další fotografie:

    Dávám foto.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pěstování brambor v posekané trávě, listí, slámě

    Datum: 19.04.2024 12:16
     

    Kamarádka hlásí, že má brambory zhnědlé, uvadlé... tak to by mě mrzelo. Ale ony obrazí zase znovu. thumbs down Brambora je nezmar.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pěstování brambor v posekané trávě, listí, slámě

    Datum: 19.04.2024 12:44
     

    Moje kamarádka mi taky včera posílala foto jak u nich dopadly brambory. Zhnědlé spálené mrazem, oklepou se, ale bude to trvat trochu déle.... sad smiley Můj táta nechtěl nikdy sázet brambory před 1/2 dubnem, že je čas a studená země. Tak se tím řídíme.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Pěstování brambor v posekané trávě, listí, slámě

    Datum: 19.04.2024 13:49
     

    Taky je mám ještě v košíku, dám je na záhon az koncem příštího tydne. Loni jsem dávala pár brambor po hrachu, konec cervna, a ty byly super. Žádný mandelinky, žádná plíseň thumbs down

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pěstování brambor v posekané trávě, listí, slámě

    Datum: 21.04.2024 13:44
     

    Včera jsem sadila pár brambor do kompostu a zavezla materiálem. Teď už máme ve sklepě jen jeden druh, co klíčí nejpomaleji. Ty tam půjdou někdy v létě, když se nesní.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pěstování brambor v posekané trávě, listí, slámě

    Datum: 23.04.2024 13:53
     



    Anavi napsal(a):

    Kamarádka hlásí, že má brambory zhnědlé, uvadlé... tak to by mě mrzelo. Ale ony obrazí zase znovu. thumbs down Brambora je nezmar.

    Taky mi brambory pomrzly, ale ještě nebyly venku ze země všechny, tak věřím, že ještě v pohodě obrostou.

    Jo měla jsem je přihrnout, aby na ně mráz nemohl.

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.