sobota 27. dubna, 18:31 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: ilka
Status:

Pes utíká

Datum: 05.11.2012 22:32
 

tak holky a teď poraďte :-(, ten náš mamlas začíná sviňa utíkat - jak je příležitost a otevřeme bránu anglicky se vytratí za plot. když to zjistíme hned tak ho ještě vidíme a na zavolání se vrátí. nedávno takhle manžel nevědomě otevřel bránu znova a zjistil to "pozděj" a navíc za tmy. pes v čudu angry smiley angry smiley , myslela jsem že je u sousedů u fenky, nic, nakonec ho manžel nachytal jak se vracel z polí a chtěl ho vykmásat, napotřetí na něj čokl zavrčel a natvrdo chňapl po ruce - a co dál, doktore? angry smiley co s tím?? sad smiley tohle darebák nedělával...

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: mapei
    Status: nováček

    Re: Pes utíká

    Datum: 10.08.2015 09:15
     

    Zkušenost od prázdninových sousedů: jejich labrador jim doma zdrhal a zdrhal a my jim povídáme, chodíte s ním ven? Na procházku? A proč? Vždyť má zahradu.... Začali s ním chodit, pes se jim vylítal a byl klid..... Samozřejmě je to kus od kusu, ale většinou správně vychovaný pes nemá potřebu zdrhat, spíše chce být furt s Vámi.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pes utíká

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 10.08.2015 09:17
     

    Přesně tak Mapei thumbs down

     
  • Autor: ferda1548
    Status: nováček

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 10:59
     

    Já si myslím, že na každého psa platí něco jiného. Mám také psa útěkáře a mám elktronický ohradník a jsem naprosto spokojen. Pes neustále podhrábával plot a hledal skuliny. Ted už nenajde nic smiling smiley A nemyslím si, že je správné hanit lidi co mají elektronický ohradník, když tady na to tak koukám. Je to každého volba. Přijde mi to jak kdyby cyklisti nadávali na řidiče, že znečištují prostředí, když každý může jezdit na kole. A nevím co je za blbost že bych si nemohl pořídit psa, když na něj nemám čas 24hodin denně, nebo když před koupí psa nepřestavim barák podle jeho idálů.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 11:07
     

    já teda musím říct, že tak trochu nechápu, že někomu uteče pes.....moji psi jsou se mnou rádi, proč by ode mě proboha utíkali???

    pes je tvor společenský, a pokud je někde celý dny sám - at zavřenej, nebo na zahradě, ale sám, bez pána, je mu smutno a nudí se. Proto to dělá, poutá na sebe pozornost a uteče pryč.

    nikdy se mi nestalo, že by mi psiska utekli, nechodíme na vodítku, mají mě rádi, drží se mě jako klíště. Tenhle problém nechápu a je to jen lenost a pohodlnost lidí - souhlasím s Drahuškou - prostě mám na zahradě psa, na co by poslouchal....na co by šel ven.....a plesk, dám mu tam ohradník...

    chudák takové zvíře eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 11:20
     

    Romi, já už na to reagovat nebudu.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 11:26
     

    já taky nechtěla, ale dneska fakt, každej blb si pořídí psa a nevěnuje se mu......hrozně mě to štve!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 12:34
     

    Romi, nemůže to být plemenem? Troufám si říct, že nás psi rádi měli, ale nevím ani o jednom, který by bez povelu šel u nohy, jako to vídám např. u labradorů. Udělají tři kroky tam tři sem, a zase jsou páníčkovi po boku. To jsem asi nezažila. Jo, když jsem dala povel, tak u té nohy šel, ale když jsem dala Volno, tak se rozběhl po poli a neznal bratra. No a když mi jednou zdrhnul za srnou a již nebylo možné ho odvolat ani píšťalkou (drahuško, nečti to, stalo se to takhle asi dvakrát, prostě to byl lovec a když jsem si všimla zajíce nebo srny včas, tak šel zastavit, ale jak byl rychlejší, než já, tak to bylo v háji sad smiley ), přišel domů za půl hodiny. confused smiley Jazyk na vestě, lehl si před vrátka a dělal laní pohledy, aby nedostal sprdunk.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 12:52
     

    Anavi, něco jiného je, když ti pes zdrhne venku. KAŽDÝ pes má svůj limit - hranici, do které poslechne na přivolání a KAŽDÝ pes, dostane-li se za tu hranici, neposlechne. U některého psa (vychovaného) je to třeba padesát metrů, u jiného pětset metrů.. S tím ale musí majitel počítat a nedovolit psovi, aby tuto limitní hranici překročil winking smiley To, že ti pes nechodil u nohy není plemenem, ale páníčkem a důsledností, s jakou cvik trénuješ a následně provozuješ. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 13:12
     

    no ale přece když mu dám "volno", tak nepůjde u nohy, ne? Když měl povel "k noze" nebo ke kolu, tak se nalepil na nohu nebo na kolo a poslouchal, na to, že je toto plemeno trochu natvrdlejší winking smiley love smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 13:17
     

    Ano, na "volno" běhá, ale jen tak daleko, jak jde ovládat winking smiley Když se toto důsledně dodržuje stačí pak už jen u psa středního věku říct, ať počká a on nepoběží, kam nesmí. Jenže v mládí je to fuška a hodně trpělivosti a nepovolit. Vzdálenost se i věkem prodlužuje, protože psi nejsou hlupáci a časem i natvrdlí pochopí, že to vlastně ani nemá cenu. U loveckých plemen je to těžké...

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 13:20
     

    no tak to je jasný, pes, co je lovecký, má jiný pudy, než pes - plemeno společenský....

    moji nejsou lovci - no, jen hlásiči grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    ale i když jdeme venku, nejdou dál ode mě...i když mají volno, nejdou

    nemůžu se jim ani schovat, abysme si trochu pohráli...pořád na mě lepí zrak grinning smiley

    a taky panička občas nosí v kapsičce dobrůtky a neznám psa, který by odolal

    míváme občas na hlídání čubinu naší vetky (Míša, ta co mi fotí) a když jí hlídá, veme jí na večerní venčení ven.....je to "nevychovaný" pes, neposlušná, ale s náma jde bez vodítka suprově, má sice dlouhý rádius, ale na zavolání je hned zpět, páč následuje ňaminka....

    ale to, že není vychovaná, není její vina, žejo.....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 13:23
     

    Taky používám pozitivní motivaci. Je nejlepší a nesmí se v žádném případě pes potrestat, když se opozdí a nepřijde hned, ale nakonec přijde. Pak už by nechodil. Proč taky? Pro výprask?

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 13:28
     

    přesně tak! vše se dá naučit, ale sám se nic nenaučí!!! a odměna funguje jako motivace vždy thumbs down

    neutíká mi pes ani za háravkama, jen čuchá, písknu, když čuchá moc dlouho a letí za mnou....

    jednou mi nějaká babka vynadala - venčila pudlíka Bobíka grinning smiley a Jennynka mi hárala a on furt za náma......tak mě seřvala, prej: Nehárá?? a já: Jo, hárá..... Proč jí nemáte na vodítku????

    Já??? a proč?? jde se mnou, váš není vychovaný a obtěžuje nás!!

    grinning smiley grinning smiley

    obecně je pes rád se svým pánem....i když je venku, na zahradě, a lidi si ho nevšímaj celej den, dělá lotroviny, nudí se...jak tu někdo psal, od té doby, co berou psa ze zahrady ven, na venčení, je klid

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 13:50
     

    Musím říct, že náš pes pamlsky ignoroval, když ho lákaly dálavy a cokoli zajímavého eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes utíká

    Datum: 17.08.2015 13:55
     

    Anavi, některý pes se na pamlsek musí učit winking smiley Ale většinou je buď na pamlsek nebo na míček. To je právě o tom - rozumnět svému psovi a když rozumíš, zjistíš, na co reaguje

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.