pátek 3. května, 12:19 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Vánoční štola

Datum: 11.12.2010 11:53
 

Pečete některá?

Našla jsem jeden recept, chci vyzkoušet, ráda porovnám s vašimi recepty.

 

[vanoce-silvestr.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 19
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 12.12.2010 19:47
     

    to je nááápad.....zítra zaskočímgrinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční štola

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 12.12.2010 20:26
     

    Zítra zaskoč, ale štolu nedostaneš, až na Vánoce smoking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 12.12.2010 20:29
     

    Já ji jedla několikrát v Dráždanech na vánočních trzích, tam je to hlavní vánoční pečivo. pro mě to je sladší právě díky té krustě z cukru, ale kdyby tam nebyla a nebylo v ní tolik kandovaného ovoce ale pouze ořechy a rozinky tak je to hrozná dobrota mls smiley určitě je nebe a nudy ta tvarohová buchta a Drahuščina rozleželá kynutá, to se nedá srovnávat....

     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 12.12.2010 21:22
     

    To rozhodně nelze porovnat, ale na tu Drahuščinu už je pozdě to už se do vánoc nerozleží smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 12.12.2010 21:27
     

    Tak k ní zajedeme na Silvestra.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 13.12.2010 07:43
     

    Blbísku, můžeš já pekla už v říjnu, rozležená je dost winking smiley Jen holky jí nestihnou. Tedy stihnou, ale jíst by se mohla až někdy koncem ledna nebo v půlce února. Štola se musí plánovat dopředu, jak pětiletka grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.12.2010 12:33
     
    img_2401.jpg

    Sice je i v galerii, ale tam časem zapadne. Sem patří smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.12.2010 12:55
     

    Ta by zapadla do mého bachoru, jdu si lehnout a nechám si o tom zdát.

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.12.2010 17:10
     

    jojo, určitě sem patří thumbs down byla jsem na štolu docela zvědavá. říkala jsem si, jestli ji cvakneš a k receptu přidáš i vzorek. vypadá dobře, a to ovoce a ořechy uvnitř ...... hned bych si dala

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.12.2010 18:20
     

    Evano, ořechy jsem nedávala. Jsou tam mandle. Ovoce je jak kandované, tak sušené, proslazené a rozinky. Bezvadný na štole je, že díky tomu, že se roluje z placky, tak dobroty neklesnou ke dnu, ale zůstanou pěkně v celém prostoru

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.12.2010 19:02
     

    drahuško, už kdysi jsem pravou štolu ochutnala, v německu, myslím, že to byl podobný recept jako ten tvůj a stejně dlouhá doba pro odležení. je to opravdu lahůdková věc. teď, jak tady sedim si říkám, že ji příští rok upeču, a určitě ten úmysl nemám sama, tak bys mohla příští rok dát avízo, až budeš péct štolu ty. mohla bych si to napsat do kalendáře, ale to není ono. tvoje připomínka mě spolehlivě vyprovokuje k činu grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.12.2010 19:10
     

    Evano, zkus si jí aspoň jednou před tím. Jestli budeš spokojená. Já jí dělám několikrát do roka - Na velikonoce, na jarní sraz a pak Vánoce. Někdy ještě jen tak na léto

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.12.2010 19:28
     

    a ty máš pravdu thumbs down mám doma všechny potřebné suroviny včetně ovoce a mandlí. ještě zkontroluju, jak jsem na tom s kořením. na to odležení mám chladnej špajz, tak ji zkusim ještě teď v zimě, po novym roce. v létě ji máš v lednici? já mám v létě ve špajzu dost teplo.

     
  • Autor: Ivka
    Status: nováček

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.12.2010 20:00
     

    Drahuško,ta štola vypadá nádherně thumbs down

    Já ještě nikdy pravou štolu neochutnala,jen kupovanou-do té Tvé bych se hned s chutí pustila,ale udělám to jako Honzík-až si lehnu,nechám si o ní zdát grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.12.2010 22:00
     

    Evano, nedávám jí do lednice. Teď jí mám na chladné chodbě, v létě jí mám na teplé chodbě grinning smiley Ne sluníčko a přetopeno, Prostě normání teplotu.

    Koření je vlemi důležité a nemáš-li kardamon, nepouštěj se do ní. Pak už to nebude štola winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.