úterý 30. dubna, 21:08 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a vše okolo
hodnocení: 4.30
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
 
 
Autor: Kashika
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Lodžie ve stylu Provence

Datum: 10.02.2008 16:54
 

Nevím, jestli jsem tenhle příspěvěk zařadila dobře, kdyžtak ho, holky, přesuňte, jo? Díky!

K věci:

 

Jelikož je naše zahrádka stále v nedohlednu, chceme si letos vybudovat krásnej balkón (lodžii). Vlastně jsme chtěly už loni, ale nestíhačka.

Krozně se mi líbí takovej jako středomořskej styl, jako příklad uvedu lavičku, natřenou modře, přes to bíle, a to bílý potom částečně setřený, jakože patina.

Tak bych uvítala, kdyby někdo z vás měl odkaz na nějaký pěkný stránky, nebo nápad - nějaký doplňky atd.

 

Celou lodžii bych chtěla modrobílou + potom nějaký kytky, třeba levanduli (ale hlavně budou rajčata, to se už osvědčilo)

 

Stávající situace:

Zatím musíme nivelační hmotou srovnat spád, pak nějakej asi podklad, to je vedlejší, a dlažba. Měla jsem představu tmavě modrou, spíš drobnou, takový ty mozaikový pláty, viděla jsem čtverečky cca 5x5 cm.

 

Mezi oknama je taková ta šedá skleněná hnusárna, tam chci dát dřevěnou mřížku (taky modrobílou s patinou) a nechat ji porůst popínavkou. Okna nám budou měnit až za rok, takže parapety na balkóně jsou zatím k nepoužití, plechový, křivý, na hovno. Budou na nich truhlíky s rajčatama, zatím.

 

Pak máme takový to skládací křeslo, kde vyměníme potah za modrobílý pruhy.

 

Jo, a celej balkón je zasíťovanej (takže nic visacího ven neraďte) a zasklennej (takže v zimě max. 0 st až -1.

 

 

No, asi to zkrátím - zkrátka - Majko, naval nějaký nápady, a vy ostatní taky grinning smiley

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Kashika (10.02.2008 17:12)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 9
  • Status:

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 11.07.2008 15:24
    Hodnocení fotografie "Lodžie ve stylu Provence": 5
     

    Kash, ten stolek je fakt paráda. thumbs down Máš můj obdiv, já bych se k tomu snad nikdy nedokopala, a hlavně bych na to asi neměla nervy. smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Lodžie ve stylu Provence

     
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 11.07.2008 18:34
     

    Nathanelo, díky.

    No, dneska jsem dodělala květináč, myslela jsem si, že to půjde od ruky stejně lehce, ale přišla jsem na podivnou zákonitost: Střep se neohne podle květináče, i kdyby ho člověk na kolenou prosil. grinning smiley

    Takže jsem mlátila na menší a menší, v půlce lepení jsem kvůli práci musela všechno zbalit a pak zase rozbalit, no, a podle toho to vypadá. Ale zase zkušenost navíc. grinning smiley

    Fotky dodám večer.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 11.07.2008 20:07
     

    Kashí,dodaj aj informácie o tých modrých mozaikových obkladoch.Čo je to zač?

     
  • Status:

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 11.07.2008 22:48
     

    a kde sú tie fotky,ved už je večerwinking smiley

    Kashika napsal(a):

    Nathanelo, díky.

    No, dneska jsem dodělala květináč, myslela jsem si, že to půjde od ruky stejně lehce, ale přišla jsem na podivnou zákonitost: Střep se neohne podle květináče, i kdyby ho člověk na kolenou prosil. grinning smiley

    Takže jsem mlátila na menší a menší, v půlce lepení jsem kvůli práci musela všechno zbalit a pak zase rozbalit, no, a podle toho to vypadá. Ale zase zkušenost navíc. grinning smiley

    Fotky dodám večer.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 11.07.2008 22:52
     

    Taky jsem zvědavá.... winking smiley

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 12.07.2008 00:18
     
    kvetinac1.jpg
    Další fotografie:

    Čauky, omlouvám se, já na to zapomněla. Asi podvědomě, protože není o co stát, moc se to zrovna nepovedlo grinning smiley A fotky se povedly ještě hůř. grinning smiley

    Sapho sice tvrdí, že se jí zrovna tedlecten květináč náramně hodí, ale Sapho je lidumil. Omlouvám se za fotky. Ty stříbrný barvy jsou stejný, ty modrý taky, na fotkách to, co má vypadat uceleně, je naopak rozbitý (nebo rozmazaný) grinning smiley Tak holt Indy a líp.

    Jo, Aní, na tu mozaiku se Ti zeptám bráchy, ale jak psala Zuzka - šíleně drahý, metr asi 3 litry, prodává se jako i jiná mozaika nalepený na síťce, pro lepší lepení, a ta síťka má rozměr jako klasická podlahová větší dlažka. Dovoz asi itálie.

    Ještě mám přírodní, bez lesku, nafotím v pondělí.

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 12.07.2008 00:20
     

    No hnus, že? grinning smiley

    Ta tmavě modrá není skoro vidět, myslím ten širokej rantl nahoře, jen decentně prosvítá skrz tu stříbrnou. A na fotce to řve jako kráva.

    Potřebuju novej foťák, hrozně rychle. grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 12.07.2008 11:13
     

    Náhodou dobrý...ty pomalovaná střepy jsou skvělé... thumbs down Já bych to nevytvořila ..

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 12.07.2008 13:12
     

    Já myslím,že dobrý. V celku rastlina-kvetináč,by mala byť tým dominantným estetickým prvkom rastlina,kvetináč by ju nemal potláčať.Keby si ho mala výraznejší ,už by sa rastlinka neuplatnila.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 12.07.2008 15:10
     

    Kash já čumím eye popping smiley thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down mě by u toho nebo z toho nebo dohromady jeblo do minutysmoking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 12.07.2008 23:21
     

    Evco, vidím to naprosto stejně jako ty grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Lennka
    Status:

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 13.07.2008 10:20
     

    Náhodou, mně se květináč moc líbí thumbs down Asi se pustím do toho stolku, ale je to dřevotříska a má to "lesklý" povrch, tak nejdřív musím vymyslet jak na to, takže to letos asi nebude grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 21.07.2008 15:09
     

    Oboji je moc krasny thumbs down stolek i kvetinac,ale taky bych asi nemela odvahu se do toho pustit. Tenhle typ obkladu...nebo spis pidi dlazdicek grinning smiley nalepenych a jednotlive pouzitelnych maji skoro v kazde prodejne obkladu ve vsech ruznych barvach....ale ta cena je opravdu hodne vysoka thumbs up

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 21.07.2008 15:26
     

    Lennko, to nic, já taky myslela, že tu lodžii doděláme letos. Času cisterna grinning smiley grinning smiley

     

    Suee, tak teda děkuju. Květináč jsem darovala kamarádce, tak snad to nebyl danajskej dar. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Lodžie ve stylu Provence

    Datum: 21.07.2008 15:34
     

    To bych tady radsi nepsala jinak ho budou chtit vsechny tve kamaradky...myslim ze s nejakou peknou kvetinou to je skvela dekorace!

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a vše okolo (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.