neděle 28. dubna, 22:19 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Královská cibulovina

Datum: 19.04.2007 08:41
 

Loni jsem se zamilovala do řebčíků, tak jsem si objednala dva od Basíka a jeden jsem si vyžádala od našich. Ten od našich se zatím neobjevil vůbec - nevím, jestli jsem ho nedala příliš hluboko, asi 20 cm (byla to dost velká cibule), ty od Basíka sice vykoukly, ale počůral a pošlapal je pes, takže vám sem dám foto, jaký jsou z nich trosky sad smiley. Já se týhle kytičky snad nedočkám sad smiley!!!!

Jak rychle se množí?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 10.03.2008 07:47
     
    Holky, tak jsem včera byla u našich a už jim zase lezou ven řebčíky!!! Ale takový obrovský eye popping smiley . U mě zase ani památky...sad smiley . Nevím, jestli je do té jílovky nesázím moc hluboko angry smiley . Dala jsem je 20 cm pod zem, naši je ani tolik nedávají a mají písčitou zem. Množí se jim to tam jak plevel, já už měla jedny od Basíka, jedny od známé a zatím se pořád nedaří - u Basíkových jsem se dočkala jen mizerných listů, od známé zatím nevím, ty jsem sázela loni na podzim, ale zatím ani lísteček confused smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Královská cibulovina

     
     
  • Status:

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 10.03.2008 21:16
     
    Anavi neboj ,neni si v tom sama,ani u mňasa im moc nepáči,v jeseni som zas niečo zasadila,tak uvidíme,keď som ich kupovala,tak mi ta pani tvrdila že vylezú na 100% ale to som už počula veľa krát.........................
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 11.03.2008 07:58
     

    anino, včera jsem opět šla prozkoumat záhony - možná jeden leze!!!! Má to totiž jiné listy než tulipán nebo narcisy, tak doufám,ž e to bude on!!!! Ale měly být asi tři nebo čtyři, zatím se objevuje listí jen u jednoho, pokud to je tedy ono...confused smiley

     

    Holky, taky je sázíte těch 20 cm hluboko??? Nebo se můžou dát mělčeji?

     
  • Status:

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 11.03.2008 09:20
     
    ja to sadim rovnako ako ľalie
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 11.03.2008 09:26
     

    Anavi, u mne se jim také nedaří confused smiley . Koupila jsem jich už několik, první rok vylezou a kvetou a dál už většinou nic. Loni mi vylezl z pěti cibulí jeden a nekvetl, letos opět nic nevylezlo. Zkoušela jsem je sadit dle návodu 15 - 20 cm do hloubky, v tom asi chyba nebude. Nyní mi poradil zahradník, ať pod cibule dám prkno grinning smiley , že prý lezou příliš do hloubky a nemusí mít sílu na vylezení.

    Má se vykopat díra, tam položit prkno či plochý kámen (střešní tašku,..), na to dát drenáž (štěrk)asi 5 cm vysoko, pak 10 cm zeminy a cibuli a zasypat zeminou. Nad cibulí by mělo být dle velikosti cca 15 - 20 cm zeminy - moc nezalévat.

    Tak až seženu cibule, tak to zkusím ještě jednou winking smiley .

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 11.03.2008 09:28
     


    jaja99 napsal(a):
    Kvetly už loni a neboj draho jsem je nekupovala u nás je občas k mání v květeně asi od nějakého zarádkáře cibule po 10 Kč, tak Ti to pohlídám abys

    neměla obavy jo? Jinak zásilkovky chtěí i kolem 140,- Kč čož mě děsí.

     

    Jájo, pokud by si narazila na takto levné cibule, měla bych zájem o zakoupení winking smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 11.03.2008 15:25
     

    U nás je mají většinou kolem 120-130 Kč za ks, tak mi to přijde jako normální cena. Nikde jsem je levněji zatím neviděla confused smiley

     

    Missi, naši mají písčitou půdu, daly kdysi do země dvě cibule,teď jich mají tak deset.

     
  • Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 11.03.2008 16:23
     
    Missi juknu do květeny, třeba je zase budou mít. Já loni slibovala a skutek utek. O srazu Vám kdyžtak dám malinké alespoň si zvyknou mě to trvalo kolik let než začali, hlavně se prý s nimi nesmí hýbat.
     
  • Status:

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 11.03.2008 17:15
     
    dscf1142.jpg
    tak mne už jedna lezie,ale to bude asi aj posledná,lebo po ostatných ako by sa zem prepadla
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 11.03.2008 22:16
     
    co je to za zem? písek? nebo to máš zasypané pilinami?
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (11.03.2008 22:19)
     
  • Status:

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 12.03.2008 08:03
     
    mám tam piliny,v jeseni som to zasypala a teraz len rozhrabala
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 12.03.2008 13:31
     
    tak ten jeden mrňous, co mi vylezl, je už zadupnutej psem angry smiley , jestli se narovná, pánbůví sad smiley...
     
  • Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 16.03.2008 20:55
     
    p3160294.jpg
    Anavi takhle se klubou moje Řebčíky královské. Chtějí prý hlavně klid v zemi, tedy rozmyslet místo a už nepřesazovat u mě to trvalo asi 5 let než začaly kvést.
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (16.03.2008 20:56)
     
  • Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 16.03.2008 22:53
     
    zkouška
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 17.03.2008 08:10
     

    jajo, tak tiše závidím!!!! thumbs down Máš je krásně silné, já mám jen takový ubožátko sad smiley , kdo ví, jestli vůbec vykvete confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.