středa 1. května, 15:52 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: veverka1
Status: nováček

Kopretina na kmínku

Datum: 12.04.2012 07:16
 

Ahoj děvčata,včera jsem si koupila kopretinku na kmínku.Chtěla bych se zeptat,jak často stříhat-upravovat korunku-A také protože není roubovaná,jestli vyroste. confused smiley .Moc děkuji za vaše rady a odpovědi.Hezký den všem

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 16:01
     



    jaja99 napsal(a):

    [fficial&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=Qs-GT4e7L4nGtAabnsnCBg&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBIQ_AUoAQ&biw=1429&bih=987">www.google.cz]

     

    Myslíte tyhle? Loni jsem měla žluté, ale jako keřík stromkové se mi nelíbí.

    Jájo, když zrovna tyhle žlutý jsou takový vytáhlý. Kopretina na kmínku musí mít pořádně hustou korunku, aby se na ni dalo koukat.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kopretina na kmínku

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 16:02
     
    kopretina-perkussion-cymbals-chocolate.jpg



    babkaela napsal(a):

    Kopretina Percussion Fire - Zahradnictví Jaroslav Kratochvíl Ty jsou moc pěkný, jen je umět zapěstovat.

    Kdo sem dal tenhle odkaz, si to odskáče. grinning smiley

    Mám cukání. Je podobná tý mojí.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 17:09
     

    Hihihi, taky mám cukání, a mají tam taky moc pěkný muškáty, že já tam vůbec lezla angry smiley . A kdyby to bylo aspoň blíž, nerada objednávám.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (12.04.2012 17:10)
     
  • Autor: veverka1
    Status: nováček

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 13.04.2012 18:31
     
    p4130629.jpg

    Ahoj holky,tak tady je ta moje kráska.Děkuji za rady,přiznám se,-já myslela,že přezimuje venku-tak se s ní už pomalu začínám loučit grinning smiley To jsem zvědavá.Myslíte,že jí můžu zasadit rovnou do země a pak tedy vyrýt a zazimovat,nebo ji nechat raději celoročně v květináči confused smiley ?

     
  • Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 13.04.2012 19:12
     

    Když ji sadíš přímo do země nádherně Ti naroste a pak ji vyrej a zasaď a udělej si pro jistotu řízky abys měla na náhradu.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 13.04.2012 21:58
     

    A kdyby ses přeci jen rozhodla ji dát do květináče, přesaď ji do většího a nezapomeň přihnojovat tak 1x týdně.

    Tak ať dělá radost. flower smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 28.04.2012 11:23
     

    Prosím o radu, včera jsem si koupila krásnou kopretinu na kmínku , chtěla bych ji nechat před domem jako okrasný prvek, takže v květináči. Květináč nemá moc velký, cca 20 cm v průměru , takže při větším větru by určiě se kopretina poroučela k zemi, neublížím jí, pokud jí přesadim do většího - podstatně většího - cca 50 cm v průměru květináče ? Když zde radíte do země, tak by jí to asi mělo spíš prospět, ale radši se ptám, protože fakt v tomto směru - zahrada a kytičky - nemám zkušenosti.

    Díky moc.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 28.04.2012 11:33
     

    Ono zase když jí dáš moc prostoru, bude se snažit prokořenit a nahoře se na vyprdne.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 28.04.2012 13:28
     

    Majko , takže jí spíš šoupnout do většího květináče, aby se nezkácela a přihnojovat Kristalon květ?

     

    A jak si připravujete hnojivo? Ja zálévám vodou dešťovkou ze sudů a to jako zamícháte hnojivo v konvi a hned zaléváte nebo připravíte dopředu?

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 28.04.2012 20:13
     

    nasypat do konve, řádně promíchat a hned zalít.....a neboj se dát i víc toho Krystalonu winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 28.04.2012 21:11
     

    Dago, určitě ji přesaď do většího. Možná že by byl lepší hranatej květináč, se tolik nekácí. winking smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 28.04.2012 22:37
     

    Holky, tak přesadit nebo ne, se dohodněte grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     

    Větší květináč mám a je stabilní - vyzkoušeno, byl v něm hořcový stromek - takže taky lehoučkej a nepřevracel se , bohužel mi ze dne na den stromek scíp sad smiley , netuším proč , to bylo teda už loni na jaře. thumbs up Celou zimu byl doma O.K., zjara jsem ho dala ven , že by ho spálilo slunko? fakt netuším, mrazy už nebyly nono smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 28.04.2012 22:42
     

    Víš co bude nejlepší? Vyfotit a pak budem radit.

    A to že ti odešel hořcovej stromek mohlo způsobit jarní sluníčko. Je hodně ostré a na nově vytvořené lístečky působí jako oheň. Ze začátku chce tyhle přezimované kytičky nechat nějakej ten den ve stínu a slunci pomalu přivykat.

    Já jsem dnes koukala na chryzantému a je taky nějaká divná. Přeci jenom tyhle vedra jsou na ně moc.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 28.04.2012 22:47
     



    gabca napsal(a):

    Víš co bude nejlepší? Vyfotit a pak budem radit.

    A to že ti odešel hořcovej stromek mohlo způsobit jarní sluníčko. Je hodně ostré a na nově vytvořené lístečky působí jako oheň. Ze začátku chce tyhle přezimované kytičky nechat nějakej ten den ve stínu a slunci pomalu přivykat.

    Já jsem dnes koukala na chryzantému a je taky nějaká divná. Přeci jenom tyhle vedra jsou na ně moc.

    Gabčo - tak já zítra vyfotím, ať květináč vidíte smiling smiley smiling smiley smiling smiley Ale myslela jsem to ze srandy ... stydlin smiley grinning smiley

     

    A když ho spálí sluníčko, už neobrazí? Asi to bylo slunko, loni taky bylo brzo zjara palermo .... sad smiley I když jsme se tuším snažila ho dát někam , kde nesvítí celý den eye rolling smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 29.04.2012 09:19
     

    Já ti to řeknu rovnou, přesaď do o něco málo většího a jeslti se ti líbí víc ten velikej, tak to šoupni do něj jako do obalu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.