čtvrtek 2. května, 07:08 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Kočky
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: megi
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Kočky-kastrace

Datum: 06.09.2006 09:01
 
Máte s tím někdo zkušenosti? Nás to čeká dneska,jen bych chtěla vědět jak to ta zvířátka snáší atd. 
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 2 z 8
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    nikola

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 03.03.2008 11:54
     
    my jsme kastrovali kočičku teď v sobotu jelikož je pondělí a s nikým se nebaví tak nevím myslím že je pekně naštvaná vzal ji vše takže spodek ma jen na čůrání ale nevím nechce anio jíst ani pít chodí a ani si nás nevšímá myslím že má pekelnou zlost stehy ma vnitřní a jeden venkovní ale ty ji vůbec nezajímají i když je má odkryté.mám asi divnou kočku jo a veterinář mi říkal den dopředu nejíst a 12 hodi předem nepít ale stejně se při operaci počůrala a pěkně smrdí ještě teď.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Kočky-kastrace

     
     
  • Autor: elza
    Status: nováček

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 03.03.2008 12:03
     

    Milá Nikolo, obávám se, že Tvoje kočička nemusí být v pořádku. Není přirozené, aby dva dny po kastraci kočka nepila. Kočka se většinou napije za chvíli po probrání z narkózy. U každého veterináře je pooperační průběh jiný, my jsme například všechny naše kočky dostali již probuzené. Ani jednou se nám však nestalo, že by kočky s námi "nemluvily". Kočka nemůže být na Vás naštvaná, naopak, po příchodu do domácího prostředí je ráda, že je zase doma. Měla by se chovat relativně normálně, zejména po dvou dnech. Všechny naše kočky se zajímaly nejen o vodu ale i o potravu hned v den kastrace. Doporučila bych, abyste kontaktovala veterináře, alespoň telefonem.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 03.03.2008 12:28
     
    My měli u jedné kočičky neobvyklou reakci na narkózu, po probuzení se snažila pomalu lézt po zdi, ale jak jí zadní nohy ještě nesloužily, byl to průšvih. Nakonec strávila zalezlá dva dny ve skříni, ani nepila, báli jsem se, že o ni přijdem. Nakonec to dobře dopadlo, ale od té doby mám vždycky strach, když musíme podstoupit nějaký takový zákrok.
    U naší staré kočky jsme volili při operaci mléčné žlázy narkózu do žíly, to nemělo chybu, hned po zákroku byla úplně při vědomí a v pohodě, jen jim tam sprostě vynadala. Asi to neumí všude, tenhle způsob uspání nám nabídli poprvé na klinice a je poměrně dražší, ovšem vyplatí se to. Kočička nemá po ní ty nepříjemné stavy. Vždyť to známe, skoro každý v životě prodělal narkózu a po probuzení tedy nic moc. Jen naše Leelou se po klasické narkóze šla hned nažrat a museli jsme ji bránit v tom, aby skákala na skříň. Pro ni byl ten zákrok jen odložením času pro dobré hamu.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Marta

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 03.03.2008 15:09
     
    Ahoj Tauro, my jdeme s kočičkou zítra na kastraci a také z toho máme velký strach. Je také ještě mladá, je jí 5 a půl měsíce, ale už mrouská (je více přítulnější, kňourá, předvádí se a vystrkuje zadeček). Dočetla jsem se v jedné knížce, že když je dobře živená a narozená v zimě, že může říje přijít na kočičku už pěti měsících. Máme ještě nekastrovaného kocourka, jejího sourozence (našli jsme je u benzín. pumpy),, tak se bojíme, aby jsme něco nezanedbali. Doktor nás uklidnil, že bude mít ránu zalepenou a na
    tělíčku navlečenou "košilku", že to bude v pořádku. Stejně ale máme obavy. Ahoj, Martina.
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Marta

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 03.03.2008 15:20
     
    Nám také nabídl veterinář dražší narkózu do žíly, říkal, že hned po zákroku bude kočička čilá. BUde to stát 1.550,- Kč (obyčejná narkóza 1.000,- Kč). Jsme rádi, že je tato možnost, pro zvířátko je to lepší. Martina
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    nikola

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 05.03.2008 20:02
     
    Ahoj Elzo naše kočička je už v naprostém pořádku veterinář je přítel mé kamarádky takže jsme si pořád psali o stavu kočky a říkal že je to normální , nemohla se bohužel uklidnit když přišla do domácího prostředí, jelikož u nás doma probíhala kastrace, kočka neměla ani nijak krytou ránu měla vniřní vstřebatelné stehy a jeden venkovní stehy jí vůbec nezajímaly a to jsme čekali je to opravdu skvělý veterinář udělal totiž kočce i liposukci, protože byla prý trošičku "vyžraná" a teď po nás opět skáče kouše nás a je opět v úplném pořádku.I když myslím, že si chvílemi uvědomuje co jsme ji to provedligrinning smiley Ale jinak děkuji za odpověďsmiling smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 05.03.2008 20:27
     
    ona se dělá liposukce už i kočkám confused smiley confused smiley grinning smiley
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 05.03.2008 20:35
     
    No naše Leelou ji měla málem taky, při operaci , kdy jsme si mysleli, že má kýlu a tlačí se jí střevo prasklou pobřišnicí ven, paní doktorka zjistila, že se jí tam tlačí sádlo grinning smiley Já myslela, že jí ho prostě sebere, ale ona ho našťouchala hezky zpátky a zašila. Takže prd liposukce.
     
  • Autor: elza
    Status: nováček

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 06.03.2008 12:19
     
    No, možná teď budu za diletanta, ale nevěřím, že by Nikolin veterinář, byť by byl známý přítele, provedl doma liposukci. Totiž vůbec nevěřím, že by se výkon, který je nazýván liposukcí vůbec za běžných okolností dělal kočkám. (Možná vůbec, ani za mimořádných okolností). Možná, že pan doktor ušmikl trochu tukové tkáně, ale liposukce? eye popping smiley No, ale třeba se dozvím něco nového. V tom případě bych taky měla doma jednu adeptku winking smiley
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil elza (06.03.2008 12:20)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 06.03.2008 13:16
     
    No já bych se taky hlásila, u veta to bude jistě levnější grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Nikola

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 08.03.2008 19:06
     
    Ahojte no liposukce to podle me je jak tady vise psala majka tak ze ji zatlacila sadlo tak nam ho vyndal rekl ze ji to tak akorad tizi a ze toho vzal pry celou dlan pritel byl u toho ja se radsi divala v obyvaku na televizi nedokazala bych se divat co mi s ni dela ale je mnohem hubenejsi pry by se k te deloze ani nedostal kdyby ji to nevytahl. jo a doma mi to fakt delal.smiling smiley a je supr doktor!!!!!
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 08.03.2008 19:10
     
    Já teda paní doktorce při té operaci asistovala, zjistila jsem při té příležitosti, že mám na blízko pořád ještě dobrý zrak, viděla jsem věci, které paní doktorka nepostřehla. Jsem ráda, že jsem byla u toho, protože teď bych šílela hrůzou, proč má Leelou na břiše bouli. Když jsem viděla, jak ji musela na tom místě seštepovat, je mi jasné, že je to z toho.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 08.03.2008 22:26
     
    Když jsme měli kocoura exota, (kamarádky dcera, když jí máma umřela, ho chtěla nechat utratit, tak jsem si ho vzala domů v jeho osmi letech), museli jsme mu nechat dát narkózu, aby mu veterinář mohl odstranit zubní kámen. Chudák se probouzel 24 hodin, pak vstal, mrsknul po nás nenávistně očima a utekl na dalších čtyryadvacet hodin pryč. Byl děsně naštvaný. Museli jsme si ho udobřovat smiling smiley
     
  • Autor: elza
    Status: nováček

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 10.03.2008 12:39
     
    Nikolko, výkon, o kterém píšete v žádném případě není liposukce. Liposukce je přesný název sloužící pro proceduru spočívající v tom, že se tuková tkáň pomocí podtlaku speciálním přístrojem z těla odsaje. Nezpochybňuji kvality Vašeho veterináře ani fakt, že zákrok prověděl v domácím prostředí. Protestovala jsem jen proti pojmu Liposukce. Váš veterinář ( a také Majčin) prostě odstranil přebytečnou (nebo překážející) podkožní tukovou tkáň, i když nevylučuji, že odebral i trochu tuku z okolí dělohy. I když jsem téměř vegetarián, myslím, že se tomuto tuku z dutiny bříšní na zabíjačkách říká "vnitřní sádlo " smiling smiley
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočky-kastrace

    Datum: 10.03.2008 12:42
     
    Můj veterinář nee, ona to tam nacpala zpátky, je to totiž ženská a asi by záviděla, že je moje kočička štíhlá bez diety grinning smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Kočky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.