sobota 27. dubna, 14:02 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: HANA15
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

kaktusy

Datum: 15.03.2007 21:13
 
15-03-07_1624.jpg
Další fotografie:
za dva měsíce vyrostli o dvacet centimetrů je to dobře ?
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 9
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: kaktusy

    Datum: 17.06.2007 14:37
     
    1.jpg
    Další fotografie:

    navštívila jsem sestřino kaktusové království

     
  • Autor: Reklama

    Re: kaktusy

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: kaktusy

    Datum: 17.06.2007 14:45
     
    6.jpg
    Další fotografie:
    a další
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: kaktusy

    Datum: 17.06.2007 14:53
     
    11.jpg
    Další fotografie:
    koukám, že nemá jen kaktusy, ale i sem tam nějaký sukulent
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: kaktusy

    Datum: 17.06.2007 14:58
     
    16.jpg
    Další fotografie:
    a už fakt naposled winking smiley
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: kaktusy

    Datum: 30.06.2007 06:08
     
    Další fotografie:
    tak já přidám nějaké naše pichláčky
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: kaktusy

    Datum: 01.10.2007 21:19
     
    p1000841.jpg

    poradíte mi některá proč se takhle ohnul tento kaktus pořád byl pěknýrovný a najednou

    se takto skoro zlomil není to vysílením těch přírustku? confused smiley

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: kaktusy

    Datum: 21.10.2007 19:55
     
    Hani,ptala jsem se manžela.Je to způsobené špatným zimováním,musíš ho stejně jako jiné kaktusy zimovat při maximální teplotě do deseti stupňů,jinak se ti bude pořád vytahovat.Teď už s ním nic nenaděláš,jen ho dobře zazimuj a na jaře ty vytáhlé výhony odřež,z boku se ti udělají nové výhony.
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: kaktusy

    Datum: 21.10.2007 22:34
     

    Leni dík myslela jsem že mu to teplo neprospívá měla jsem ho v obyváku.Je to můj jediný pichláček ,ale když mi ho kámoška dávala říkala že roste vzhůru nahoru tak jsem myslela,

    ženemá mít boční vyrustky. Můžu na jaře odlomit jeden boční?Nerada by jsem o něj přišla srdeční záležitost.myslela jsem v případě že by mi ten odříznutý odumřel stydlin smiley

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: kaktusy

    Datum: 22.10.2007 07:46
     

    Určitě můžeš,na jaře se potom připomeň,já zase vypátrám,jak na to.Teď už jenom to zimování,aby to vytahování nepokračovalo.A nepřeháněj to se zaléváním,prostě v zimě je málo světla,a tak musíš zastavit růst.

    Jinak nezoufej,na jaře bude manžel rozesazovat kaktusy,má jich už mooooc a je problém s jejím uskladněním přes zimu,tak ti potom můžu nějaké poslat,pokud budeš chtít.

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: kaktusy

    Datum: 25.10.2007 16:24
     

    Leni tak jsem je dala do verandy je tam chladněji a uvidím ,pokud opravdu bude mít manžel

    nějaké na víc tak by jsem si z jaraplease smiley ,ale jen když je nebude mít kam dát ale musím pak vymyslet co dám na výměnuflower smiley

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: kaktusy

    Datum: 30.10.2007 05:53
     
    Hani, proboha nic na výměnu neplánuj, nebo ti Pepino nic nepošlegrinning smiley Já to už nemám kam dávat a on je na tom podobně. Ráda ti na jaře přebytky pošlu, ale budou to spíše větší mimina z přesazování.
     
  • Status:

    Re: kaktusy

    Datum: 30.10.2007 09:22
     

    Holky tak jsem si přečetla vaši diskuzi. Možná to víte, tak o tom nepíšete. Jde o zazimování.

    kaktus musí být před uložením do chladu absolutně vyschlý. Jinak choroby, škůdci apod.

    Mám jich taky pár a cca koncem srpna až začátkem září mají poslední zálivku a pak už se jen vysušují. Koncem října je zabalím každý zvlášť do novin a uložím v suchém, ale chladném špajzu (kolem 10st)

    Na jaře vyndám, nechám rozkoukat asi tak 14 dnů v teple, pomalu přisvětluji . Pak teprve zálivka. Přes léto jsou venku, zapuštěné v kačírku kolem domu.

     

    Taky ten ohnutý kaktusek nemá příliš vhodnou zeminu. Nejlepší je přímo substrát pro kaktusy. "Zalévá" se ponořením do vody až po okraj květináče. Přibližně co 14 dnů. Ale záleží na teplotě, velikosti exempláře atd.

    To samozřejmě nemám ze své hlavy, ale od známého kaktusáře. winking smiley

    Snad jsem trošku pomohla při opatrování bodlináčů. Mi absolutně vyhovují ! Hlavně, že nevyžadují každodenní zálivku ! thumbs down

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: kaktusy

    Datum: 01.11.2007 23:00
     
    kofilo dík za rady vždy se hodí, co to je kačírek to jsem jsště neslyšelagrinning smiley to zalévaní je opravdu zvláštní to fakt ponoříš květináč do vody ,já tak zalévám hořcový stromek protože se mi nechce zakopávat do země ikdyž to doporučují ,jak dlouho jej necháváš ve vodě až nejdou bubliny nebo délconfused smiley
     
  • Autor: RobenkQo
    Status: nováček

    Re: kaktusy

    Datum: 18.08.2008 21:21
     

    ahoj vsimol som si na tvoje fotky a videl som tam ze ty si tie kaktusy aj vrublujes je to pravda?

     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: kaktusy

    Datum: 04.09.2008 23:13
     
    p1020030.jpg
    Další fotografie:

    Anavi takto mi kvete,ta druhá je nějaká pomalejší,ale kvetla mi bíle obě jsou krásné dík a pokvete mi i popínavka s těma většíma lístkama jen mám obavy ze zalévaním pokud se to povede dám fotoconfused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.