čtvrtek 2. května, 14:38 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotosoutěž
 
Autor: Stano
Status:
Výsledné hodnocení: 5

FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

Datum: 27.01.2009 18:00
 

Vážení a milí, neseme vám překvapení. V tomto blogu budeme soutěžit. Nebudeme hledat ženskou ve vaně ani kraba v moři, nebudeme ani kreslit přísloví, jak tomu bylo v přežité minulosti zvykem. Budeme zde fotografovat. Principielně to bude (zkušebně) vypadat tak, že prvního dne v měsíci vyhlásíme fotografické téma. Budeme mít 10 dnů na to, abychom toto téma fotograficky pojednali a své snímky (maximálně v počtu tří) zaslali na k tomuto účelu určenou emailovou adresu tzv. sběrače (jím bude Lada). Pouze Lada bude znát autory fotek. Snímky bude dva týdny sbírat, následně je očísluje a vystaví v tomto blogu, a zároveň s tím aplikuje pod všechny soutěžící snímky anketu, kde bude moci každý z nás anonymně hlasovat pro jednu fotku, kterou si vybere jako nejlepší. (Kdo bude hlasovat sám pro svou vlastní fotku, pochopitelně propadne peklu.) Nezapomeňte se při posílání soutěžního snímku podepsat a přiložit název snímku. Na bodování fotografií budeme mít pět dnů (ne každý je vždy doma nebo připojen). Po ukončení hlasování bude vyhlášen vítěz, a dá-li Admin, budou tři vítězné fotografie vystaveny na čestném místě kdesi na hlavní stránce (on to chudák ještě neví).

První naše soutěžní fototéma všech dob zní takto: ČTIVO, ČTENÁŘ. Pojednejte fotograficky motiv novin, knihy,... Samozřejmě se můžete relativně dost vzdálit od tématu, není nikde psáno, že čtivo není třeba... Návod k použití nebo nápis na zdi. Není ani psáno, že čtivo leží vždy na stole úhledně nainstalováno s kávou a brýlemi..

Čili shrnutí:


Fototéma č. 1 - ČTIVO, ČTENÁŘ.

Termín pro posílání fotek do soutěže: 1. - 10. února 2009

Termín pro hlasování: 11. - 15. února 2009

adresa pro posílání soutěžních snímků: fotosoutezweek@centrum.cz

 

Pokud se někdo z vás ještě nenaučil zmenšit ani jinak upravit své fotky, máte nejvyšší čas. Doporučujeme z programů volně ke stažení např. Picassa 3, kde úprava je takřka primitivní. Fotografie o velikosti v řádech megabajtů prosím nechte doma.

 

Doufáme, že se zapojíte, všichni víte, že tu nejsme žádní přeborníci, známe svá "veledíla" z galerie, nemusíme se přec stydět. Na druhou stranu vezměte to jako výzvu ke svému zlepšení, přemýšlejte o každém záběru, učte se používat i jiné, než automatický režim. Hodnotíme tu spíš dobrý nápad a vtip, a ne dokonalou techniku, neboť všichni víte, že naše možnosti se velmi různí.

Vítáme každý námět do diskuse, pokud možno do půlnoci mezi posledním lednem a prvním únorem. U diskuse pod tímto textem se prosím držte tématu. Chceme vám vymyslet něco nového, zábavného a poučného, za hlavu se chytejte a že neumíte fotit říkejte jinde, ju?smiling smiley

 

Za tvůrčí team fotosoutěže

Stano



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Stano (27.01.2009 18:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 09.02.2009 23:17
     
    Stano, nebud labut...dovtedy vam tu vyrastie kopec zdatnych superov, ze sa budete mat co obracat!!
    ...hej, aj ja pokial dozijem, tak si konecne vytiahnem tu minibibliu a nastudujem ako na to...fotografovanie winking smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 09.02.2009 23:27
     

    A čo je to také... fotografovanie? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 09.02.2009 23:43
     
    Majko...nerob si zo mna srandicky..... ved nepoznas to?... ze vraj nestaci mackat len ten cudlik... stydlin
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 09.02.2009 23:44
     

    Já už jsem tak zblblá.. eye rolling smiley V upoutávce v galerii je to jasně napsaný..10.2. 18,00 hodin... grinning smiley jsem si myslela, že jsem to tam nenapsala.. grinning smiley(ale nešla jsem se tam kouknout.. eye rolling smiley)

    Smolím omluvu, že jsem to jako neuvedla, pak si nejsem vůbec jistá, co, že je za den a kolikátého.. grinning smiley

    Jsem totální tele...jdu si dát jedno orosený.. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 10.02.2009 00:01
     

    Lado, ať ti chutná Drinks irish drinking beer

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 10.02.2009 00:18
     

    Chutnalo... winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 10.02.2009 08:24
     

    Ještěže jsem tu včera nebyla a nezmatkovala ještě já grinning smiley. Dneska asi do půlnoci nevydr, mám spací sekeru ze včerejška, ale budu se těšit na ráno 11.2.!!!! winking smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 10.02.2009 12:16
     

    Anavko, ale vydr. Já i kdybych si měla dát buďoše.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 10.02.2009 12:50
     

    Kdyby přece ne, tak si to neberte osobně please smiley winking smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 10.02.2009 14:00
     

    Kočky,já sa fotenia nezúčastním. Dnes som sa zmierila s tým,že starú nabíjačku proste nerozchodím a nerozchodím.Odišla do večných lovišť. Síce som počítala s tým,že do uzávierky zakúpime novú,ale nedostali sme sa k tomu. sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 10.02.2009 14:06
     

    aničko, tak to mě mrzí... ale určitě to neskončí u jedné soutěže, příště budeš už připravená! winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 10.02.2009 14:21
     

    Určitě už tady tahle otázka padla, ale nechce se mi všechno číst znova? Platí pořád toto?:

    Snímky bude dva týdny sbírat, následně je očísluje a vystaví v tomto blogu, a zároveň s tím aplikuje pod všechny soutěžící snímky anketu, kde bude moci každý z nás anonymně hlasovat pro jednu fotku, kterou si vybere jako nejlepší.

    Mě přijde halsovat jen pro jednu fotku hrozně málo, byla bych aspoň pro 3 fotky, při takovým množství.please smiley

    Ale jestli je to jinak, tak mě nekamenujte, jo?winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (10.02.2009 14:22)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 10.02.2009 14:30
     

    Gabčo, tohle je první kolo, tak zatím jen jednu fotku obodovat....

    Další kolo to snad už bude vymakaný, ale admin nebyl k dispozici, až nyní a musíme se zeptat, jak a co technicky půjde. Příště bude bodování zřejmě u každé fotky. Jenže by se nemělo dávat všude pět bodíků, jak jsme zvyklí v normální galerii, ale pořádně se rozmyslet.....

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 10.02.2009 14:34
     

    Já jsem tak zdebilněla, že tady chodím po Weeku, v levý ruce myš, jezdím s ní strašně polehoučku, protože je málo světla a závěrka musí být hrozně dlouhá, a když mám kliknout, tak zatajím dech, aby to nebylo rozmazaný. eye popping smiley thumbs up

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 10.02.2009 14:36
     

    Drahuš, díky,.....nebylo mi to jasný, jen jsem si říkala, že to bude hodně těžký, vybrat jen jednu.winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotosoutěž (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.