středa 1. května, 02:08 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotosoutěž
 
Autor: Stano
Status:
Výsledné hodnocení: 5

FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

Datum: 27.01.2009 18:00
 

Vážení a milí, neseme vám překvapení. V tomto blogu budeme soutěžit. Nebudeme hledat ženskou ve vaně ani kraba v moři, nebudeme ani kreslit přísloví, jak tomu bylo v přežité minulosti zvykem. Budeme zde fotografovat. Principielně to bude (zkušebně) vypadat tak, že prvního dne v měsíci vyhlásíme fotografické téma. Budeme mít 10 dnů na to, abychom toto téma fotograficky pojednali a své snímky (maximálně v počtu tří) zaslali na k tomuto účelu určenou emailovou adresu tzv. sběrače (jím bude Lada). Pouze Lada bude znát autory fotek. Snímky bude dva týdny sbírat, následně je očísluje a vystaví v tomto blogu, a zároveň s tím aplikuje pod všechny soutěžící snímky anketu, kde bude moci každý z nás anonymně hlasovat pro jednu fotku, kterou si vybere jako nejlepší. (Kdo bude hlasovat sám pro svou vlastní fotku, pochopitelně propadne peklu.) Nezapomeňte se při posílání soutěžního snímku podepsat a přiložit název snímku. Na bodování fotografií budeme mít pět dnů (ne každý je vždy doma nebo připojen). Po ukončení hlasování bude vyhlášen vítěz, a dá-li Admin, budou tři vítězné fotografie vystaveny na čestném místě kdesi na hlavní stránce (on to chudák ještě neví).

První naše soutěžní fototéma všech dob zní takto: ČTIVO, ČTENÁŘ. Pojednejte fotograficky motiv novin, knihy,... Samozřejmě se můžete relativně dost vzdálit od tématu, není nikde psáno, že čtivo není třeba... Návod k použití nebo nápis na zdi. Není ani psáno, že čtivo leží vždy na stole úhledně nainstalováno s kávou a brýlemi..

Čili shrnutí:


Fototéma č. 1 - ČTIVO, ČTENÁŘ.

Termín pro posílání fotek do soutěže: 1. - 10. února 2009

Termín pro hlasování: 11. - 15. února 2009

adresa pro posílání soutěžních snímků: fotosoutezweek@centrum.cz

 

Pokud se někdo z vás ještě nenaučil zmenšit ani jinak upravit své fotky, máte nejvyšší čas. Doporučujeme z programů volně ke stažení např. Picassa 3, kde úprava je takřka primitivní. Fotografie o velikosti v řádech megabajtů prosím nechte doma.

 

Doufáme, že se zapojíte, všichni víte, že tu nejsme žádní přeborníci, známe svá "veledíla" z galerie, nemusíme se přec stydět. Na druhou stranu vezměte to jako výzvu ke svému zlepšení, přemýšlejte o každém záběru, učte se používat i jiné, než automatický režim. Hodnotíme tu spíš dobrý nápad a vtip, a ne dokonalou techniku, neboť všichni víte, že naše možnosti se velmi různí.

Vítáme každý námět do diskuse, pokud možno do půlnoci mezi posledním lednem a prvním únorem. U diskuse pod tímto textem se prosím držte tématu. Chceme vám vymyslet něco nového, zábavného a poučného, za hlavu se chytejte a že neumíte fotit říkejte jinde, ju?smiling smiley

 

Za tvůrčí team fotosoutěže

Stano



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Stano (27.01.2009 18:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 21
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 07.02.2009 18:24
     

    Anavi tématické diskuze ve fotografování už také jsou....kdy jsi tam dala nějaké fotky?

    Gabčo koukej něco cvaknout... winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 07.02.2009 20:39
     

    Lado, já pořád nevím, jestli si ROZUMÍME!? Já NECHCI nové téma ani v diskuzích o fotografování ani nový blog!!! Já celou dobu mluvím o novém tématu ve FOTOGALERII! Zatím tam je jen souhrnný název pod Zálibami, který se jmenuje FOTOGRAFOVÁNÍ. No a já bych prostě pod něj, zda-li to jde, dala ještě podsoubor FOTOSOUTĚŽ a tu pak ještě jednotlivě dělila na podsekce dle tématu. Podle mě je to naprosto nejjednodušší a nejpřehlednější! A je jedno, když tam někdo dá třeba JEN dvě fotky!! Prostě to bude součást galerie jako další fotky a je to šumák, že pod tím tématem není zrovna narváno.. z mého pohledu.

     

    Abych vysvětlila svůj myšlenkový pochod: winking smiley Posuzuji to z hlediska "náhodného čtenáře Weeku", který by se třeba pro zajímavost chtěl podívat, co jsme vytvořili za fotky na dané téma, ale absolutně nemá zájem zdržovat se čtením dvaceti stránek diskuze "okolo" a doufat, že tam sem tam narazí na nějakou fotku.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (07.02.2009 21:03)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 07.02.2009 20:43
     

    Aktuální kategorie: help Vše > Záliby a volný čas > Fotografování > Fotosoutěž fotky, které nám zůstaly v šuplíku

    Podkategorie:

    Čtivo, čtenář...

     

    Takto winking smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 08.02.2009 09:21
     

    Takto už to tam je...je tam přesunutej i tento blog..myslím, že je jedno, když prolistuješ tři stránky v blogu,(nebo diskuzi) nebo tři stránky v galerii...pokud nikdo nebude zasírat téma, jak je zvykem..tak by neměl být problém..tento blog bude klábosící a fotky by měli každé téma svůj..Navrhla bych ještě po ukončení soutěže, po hlasování..dát všechny soutěžní do galerie..Tam by každej mohl ohodnotit a vyjádřit se ke každé...Mám obavu, obychom pak galerii nezapráskali jen tematickejma fotkama..pokud by se dávaly pouze tam...Nevím..nechám to na vás všech...zněny se mohou dělat průběžně..podle zájmu o soutěže..

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 08.02.2009 09:34
     

    Tak já mám nutkání za sebe říct, že jsem s účastí velice spokojená a s počtem přihlášených fotek ještě víc, a že jsem takovou účast nečekala, a že všem, kdo se toho chopili bez studu a hany a poslali to nejlepší, co dokázali, předem děkuju.

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 08.02.2009 09:37
     

    A kde co bude, o tom už se nehodlám dohadovat. Tyhle debaty ostatně sem ani nepatří, na to máme autorskou neveřejnou, kde si může tvůrčí tým dát do huby. Už mi to leze trochu na nervy. Pardon.

     
  • Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 08.02.2009 10:17
     

    Holky, mám dotaz...až se bude hlasovat. Poté co dám hlas nějaké fotce, zobrazí se mi aktuální stav všech soutěžících fotek, bude vidět jak si která fotka stojí? Nebo stav ankety nebude vidět a odtajní se až po ukončení hlasování? Jen se tak ptám... zrovna mě to napadlo.

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 08.02.2009 12:47
     

    Nat, myslím, že po odhlasování se můžeš podívat na průběžné výsledky.

     
  • Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 08.02.2009 12:49
     

    Stano, díky za info. smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 08.02.2009 12:58
     

    Po odhlasování se mi to zdá o.k. thumbs down , kdyby byly výsledky viditelné průběžně, asi by mě to ovlivnilo v rozhodování komu dát hlas.

     
  • Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 08.02.2009 13:01
     

    Anavi, Stano asi myslela (teda si myslím), že pr. výsledky člověk uvidí až v momentě, kdy sám odhlasuje pro nějakou fotku. Teda aspoň tak jsem to pochopila já. confused smiley To jsou zmatky. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 08.02.2009 13:02
     

    Nath, to ji chápeme stejně winking smiley , dyk píšu, že takhle o.k.thumbs down

     
  • Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 08.02.2009 13:02
     

    Promiň už blbnu, tebe jsem zase pochopila, jako že až po uzavření hlasování. No nic, vůbec si mě nevšímejte. grinning smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 08.02.2009 13:58
     

    Nat, pochopila jsem ji stejně jako ty, zmátlo mě slovo "průběžně" - jako že myslí v průběhu soutěže. Pojďme se dohodnout na tom, že Ivča je trubka a námi to nebylo. Bereš? smoking smiley

     
  • Status:

    Re: FOTOGRAFICKÉ KLÁ(TĚ)NÍ

    Datum: 08.02.2009 14:11
     

    Stano, já ti nevím... confused smiley smiling smiley Pochop, nemůžu si to teď s nikým rozházet, když budu potřebovat hlasy. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotosoutěž (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.