neděle 28. dubna, 21:12 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Mangold

Datum: 30.08.2006 10:01
 
Právě jsem na zahradě odrbala mangold. A co teď s ním dál?? Prý jako špenát. Ale: mám vykrojit řapíky, nebo i s nimi? Dochutit jako normální špenát? Díky předem.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Mangold

    Datum: 30.08.2006 15:12
     
    Pejsku...no však já to taky zavařovat nebudu...ani v nejhlubším omylu!!!grinning smiley Petr si je prý namrazí a v zimě budou mít ryby mňamku.winking smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Mangold

     
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Ališa

    Re: Mangold

    Datum: 30.06.2008 20:48
     

    mangold pravidelně dostávám od kolegyně, která si s ním neví rady, připravuje ho pouze jako špenát, osolený s česnekem, do palačinek.. já si listy vždy pokrájím na proužky, nezabere tolik místa, a dávám zamrazit, miluji ho zapečený v těstovinách, lasagních, s kolečky rajčat, opečenou slaninou a balkánským sýrem, který dodá chuť.. stejným způsobem, s rajčaty, slaninou a balkánským sýrem ho přidávám i na pizzu. Nemá chybu winking smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Mangold

    Datum: 02.07.2008 17:42
     
    mangold-topinky.jpg

    V jednom angl. seriali o ekologickom zahradniceni na malej farme - manzelka majitela davala recept na topinky s mangoldom:

    Natrhala niekolko listov, zbavila ich stopiek a natrhala na take vacsie kusky, kratko sparila v horucej vode . Na na panvici na oleji opiekla par topiniek, ked ich vybrala, tak tam pridala niekolko cesnakov nakrajanych na kolecka, trochu ich poprazila a potom k nim dala ten mangold, osolila, popreprila a podusila do makka. Tuto zmes dala na topinky...

    ... a s tanierom si vysla do zahrady, sadla na lavicku a s chutou to pojedala v zapadajucom slnci....

    ------------------

    Hihi..mam k tomu receptu aj "fotodokumentaciu" z cias ked som cez maily ucila dceru niektore recepty..( ta sunka tam je pridana- manzel v tom obdobi by sa na veceru ani nahodou neuspokojil s niecim tak "vegetarianskym" ..)

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Mangold

    Datum: 02.07.2008 18:14
     

    Kéria,zdravím manžela,a mám pre neho plné pochopenie!winking smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Mangold

    Datum: 02.07.2008 18:24
     

    Anny, haha... a pozdrav aj mna ...dnes sme mali sice vegetariansky obed, ale "predjedlo" o jedenastej som mala kus Herkulesa.mls smiley.

     
  • Autor: mihule
    Status: začátečník

    Re: Mangold

    Datum: 05.07.2008 14:29
     

    Hele děcka, ukázala jsem mu fotky od Kerie - mangold topinky - a musím vám napsat reakce:

    - "co to je?"

    - "mangold"

    - "to nechci!"

    grinning smiley Njn, není to to jeho "standardní" jídlo grinning smiley

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.