neděle 5. května, 12:44 Svátek má Klaudie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Co vy a očkování proti chřipce?

Datum: 08.01.2009 16:32
 
Anketa
Dáváte se očkovat proti chřipce?
Hlasovat mohou pouze registrovaní uživatelé.
V anketě již hlasovalo 20 uživatelů.
Ano 3
 
15%
Ne 12
 
60%
Uvažuju o tom 2
 
10%
Nikdy bych se nedal/a 3
 
15%

Chtěla bych si přečíst Vaše názory na tohle očkování. Díky smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 09.01.2009 10:18
     

    Lado, ty sem nepiš nono smiley , ty se vymykáš jakýmkoli statistikám winking smiley grinning smiley

     

    Očkovaná nejsem, a přiznám se, že mě to proti chřipce ani nenapadlo. Vnímám to jako banální onemocnění - možná blbě eye rolling smiley - prostě to je pro mě rovno kašli, rýmě a proti tomu mi přijde zbytečný se nechat očkovat... Myslím, že by se organismus měl trochu snažit sám...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 09.01.2009 10:39
     

    Ja se taky neockuji, chripku si nepamatuji, jen od te doby co delam mezi lidma mam behem zimy nekolikrat rymu,kasel proste klasicke nachlazeni, bez horecky....je to divny ve skole jsem nebyla nemocna nikdy sad smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 09.01.2009 15:29
     

    taky se neočkujem,jen mladý se očkoval,páč to měl zdarma,loni jsem mu to už platila,ale letos jsme nedostaly pozvánku od lékaře,tak jsem to úplně zazdila.sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 09.01.2009 16:12
     

    Anavi to není očkování proti běžnému kašli a nachlazení, je to očkování proti pravé chřipce kterou nám teď vyhrožují. Ta přichází vždy v epidemiích a vir se pokaždé trochu zmutuje takže tělo nemá z minulého onemocnění vytvořené ochranné látky proti novému typu. Napsala jsem to krkolomě, ale snad budu pochopena.

    Chřipka je nebezpečná zvláš't pro malé děti, chronicky nemocné a pro starší generaci.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 09.01.2009 17:41
     

    Nathy a nechávají vás zaměstnavatelé očkovat? Většinou probíhalo očkování před vánoci.

     
  • Status: expert

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 09.01.2009 23:33
     
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 09.01.2009 23:37
     

    Chripku jsem v zivote nemela, tudiz ne. Navic pry se ty potvory meni, takze ta vakcina za nimi pokulhava. Co je na tom pravdy, nevim.

     
  • Status: expert

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 09.01.2009 23:55
     

    Oni se trefují a poměrně úspěšně protože ta epidemie obejde celý svět dokola tak mají i čas to vyzkoumat a vyrobit celkem na míru

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 14.01.2009 09:12
     

    Také se neočkuji, protože jsem už nějaký ten rok na mateřské, ale kdybych pracovala ve větším kolektivu, neváhala bych. Včera zkolabovala moje mamča, během chvilky zvracení, zimnice, teplota ale jen 37,5 st. (ona ale v životě snad neměla teplotu vyšší jak 38 st. - ale to už bývá na umření), bolesti kloubů, hlavy, závratě, teď momentálně úplně bezvládná, nedojde sama ani na WC.

    Mám dilema - nevím, jestli ji brát k lékaři (dnes to rozhodně nevzládne, je fakt na umření a co když to není chřipka!), brouzdím po netu, někde píší

    - do 48 hodin k lékaři předepsat antivirotika,

    - antivirotika prý ale mají plno vedlejších účinků a můžou být nebezpečná,

    - rozhodně nechodit k lékaři - roznášení chřipky a možné přivození dalších komplikací

    - chřipku léčit megadávkami vitamínu C (nezjistila jsem, jak velká dávka to je), klid na lůžku (to ani jinak nejde) a pít čaj s citronem.

    Poslední varianta se mi líbí ze všech nejvíce, ale vzhledem k věku maminky (přes 60, léčí si pouze vys.tlak), mám strach, aby se něco nezanedbalo.

    Letos na podzim jsem rozhodnutá nahnat k očkování proti chřipce oba rodiče!

    Na prevenci proti chřipce je hodně přípravků, ale tyhle mě docela zaujaly, nemáte někdo zkušenost?

    [prirodni-leciva.cz]

    [www.prozdravi.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 14.01.2009 11:07
     

    hanelo, co maminka - už je to trochu lepší?

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 14.01.2009 13:23
     

    Anavi - děkuju za optání, jsi hodná flower smiley. Je trochu lépe, ráno ani mluvit nemohla, teď už mluví, snědla trochu polévky, tak už to snad půjde k lepšímu. V jednu chvíli jsem byla fakt vylekaná.

    Jen přidám doplňující info z lékárny - jako prevence vitamín C s postupným uvolňováním stačí 500mg denně (1 tableta), při potížích v rozpustných tabletách bez postup. uvolňování (aby se to dostalo hned do těla) 1000mg (1 tableta) až 3x za den. Tak se braňte! winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 14.01.2009 19:10
     

    Neteř v Brně, 40 horečku a chřipka jako když vyšile, bohužel musela dostat antibiotika bo měla cosi v moči.

     
  • Status:

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 14.01.2009 19:16
     
    hespa napsal(a):

    Nathy a nechávají vás zaměstnavatelé očkovat? Většinou probíhalo očkování před vánoci.

    Zaměstnavatel nám to nehradí. A i kdyby jo, tak bych se stejně očkovat nenechala. Já chřipky vůbec nemívám, jen rýmu a kašel. Takže se mi to zdá zbytečné, navíc kde je jistota, že nechytnu jiný druh chřipky, než proti kterému bych byla očkovaná.

     

    Jájo, ajaj. sad smiley Tak až je neteři brzy líp.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 10.06.2009 14:35
     
    angry smiley..pred mesiacom som pocuvla moju doktorku a dala sa zaockovat..Nielen ju, ale aj mna uz "nebavi"... ze staci aby okolo presiel nejaky potvorsky virus a uz je so mnou kamarat (po pravde kolkokrat su chore vnucata, vzdy aj ja - od vianoc som 3x brala antibiotka, lebo som vzdy skoncila nakoniec so zapalom priedusiek..)
    Noooo..nooo..a mozem skonstatovat, ze po dvoch skusenostiach s ockovanim proti chripke uz viac zaockovat sa nedam angry smiley!!!! Myslim, ze bud organizmus na to aby sa ubranil ma...alebo nema a ..vtedy taketo ockovanie je aj tak na "p..."...eye rolling smiley
    Pred par rokmi mi to tiez nepomohlo - chripka ma neobisla a dokonca s mimoriadne vysokymi horuckami niekolko dni- taka silna ako som nemala ani nepamatam.....
    Nooo...a teraz som zase tam ...Minuly tyzden starsieho vnuka nosili mladi k druhej babky - kvoli teplotam ...a mensieho k nam...dokial ho to tiez ta viroza nepolozila.. eye rolling smiley
    A po dvoch dnoch som uz aj ja citila skrabanie v krku....a..postupne je z toho chripka ako hrom - teploty, nos, usi, kasel...a este k tomu priserne pichanie v klboch, ze mam obavy obcas urobit krok, alebo pohnut rukou..
    Hm....tak nadavam....a liecim sa... vytiahla som zo suplika nielen PanadolGrip, ale konecne aj ten pripravok na posilnenie imunity( co som si na odprucanie doktorky este minule kupila...)...a ..uvidim ako to bude ucinkovat...A OCKOVANIU proti CHRIPKE uz absolutne neverim...
    ...a pred par dnami som nasla v poste toto coffe..
    [www.bio-life.cz]
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    vld

    Re: Co vy a očkování proti chřipce?

    Datum: 29.06.2009 09:45
     

    Zdravím.Na všechny zde popsané problémy se teď objevily nové,účinnější preparáty,Sám jsem je vyzkoušel.

    Pro více mi kdyžtak napište na aachj1 zavinac gmail tečka com.Vláďa

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.