pondělí 13. května, 16:11 Svátek má Servác
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46
 

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

 

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

svaz-skolkaru.cz 

eagri.cz

[www.skudci.com

motyli.kolas.cz

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil LadaB (08.06.2022 11:03)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 27.06.2020 00:55
     

    Romčo, klídek, některé odrůdy cuket mají takhle "mramorované" listy.

    Anavi, že tě tu vidím a uvědomila jsem si, že jsem neodpověděla na otázku ze "zeleniny" ... nikdy jsem nepátrala proč se sází okurky nakladačky po dvou, brala jsem o jako "úzus", prostě, takhle se to dělá ... asi tak jako se hrách či fazole sází po 3-4 zrnech (krom naší "sedlácké", ta jen jedno semeno) ... ovšem, synátor neznalý věci - je mu 43 let, už by mohl něco vědět, debil love smiley , ví zas o jiném, co já ne, koupil v rámci mé kovirové izolace výsevný pásek okurek nakladaček v Lídlu (dopr.ele, tady ty interpunkční znaménka jsou opravdu vopruz, SPIKE se bude děsit) a tam byla semena po jednom a snad po 3,5 cm. Stejně nevzešla angry smiley . Naštěstí si neodebrali ti, kteří berou vždycky předpěstované okurky v květníkách vše a já, až se bude dát šlápnou do záhonu, konečně dosázím.

    Alenok, nesloužím, je to trochu relax, nabíjení baterek, (i když mne to někdy neskutečně se.e), bych se jinak s dědou a Tony snad úplně zcvokla. Zkušenosti s česnekovou dýmovnicí nemám. Zkoušela jsem rozdoče do skleníku proti sviluškám, super thumbs down , proti mšicím a molicím mívám nicandru - jednu rostlinu, dokáže narůst obří (máme trošku větší skleník), kamarádce "nefungovala", Měla jsem i pár rostlin marjánky, málem mne vytlačila ze skleníku, sm.děla jak bolavá noha a mšice si vegetily na paprikách dál. Psí kamarád nedá dopustit na levný tabák (na motání cigaret) a jeho zapálení ve skleníku ... viděla jsem loni ... obří úroda rajčar, paprik, okurek i při rostlinách zcela obalených molicemi. Matka příroda si prostě jede svůj program ... na KR se tomu říká ZZ.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (27.06.2020 12:48)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

     
     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 27.06.2020 12:57
     

    Anavi, Eli, děkuju 😊. Člověk se pořád učí a to je dobře

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 27.06.2020 17:40
     



    babkaela napsal(a):

    Bosku, okurky už jste měli parádní, pokud je nenapadla sviluška, odešly patrně na "vadnutí okurek" , někdo radí Previcur, já mám dobrou zkušenost při sázení nebo po vzejítí vysetých použít Polyversum, údajně má pomáhat i proti jiným houbovým chorobám. JanaV - vimrová, ho používala snad na vše, i růže .

    Anavi, jj měla jsem být v nadávací, ale nakonce moje rodina a jiná zvířena jsou taky škodná. A kamarádka dnes s velkou slávou konečně dorazila a větší část odvezla, konečně. Ještě kdyby se uráčilo i synátorovi. Pedpoklad je, že stále dost sazenic poletí na kompost, njn , když mám vždycky strach, že se na všechny nedostane.

    Eli,možná to byla příčina,ale objevili jsme ve skleníku mraveniště a ve stonku té sazenice byla vyžraná cestička.Je možné,aby to zavinili mravenci?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 27.06.2020 19:34
     

    Bosku jo - mravenci jsou swině. klidně se nalepí i na stonky růží u země. udělají si na tom stonku mraveniště , nevšimnout si - a je po růži . jednou mi vyžrali i hrubší stonek klematisu .

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 28.06.2020 11:44
     

    -

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (28.06.2020 11:45)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 29.06.2020 10:10
     

    teď jsi mě nepotěšila... u Caramelly měli taky mraveniště, říkala jsem si, že by mohli časem odtáhnout.. raději to tam teda zkontroluji a obsypu třeba práškem do pečiva, to nemají moc rádi. Nerada bych o ni přišla confused smiley

    kaaj napsal(a):

    Bosku jo - mravenci jsou swině. klidně se nalepí i na stonky růží u země. udělají si na tom stonku mraveniště , nevšimnout si - a je po růži . jednou mi vyžrali i hrubší stonek klematisu .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 02.07.2020 19:46
     

    Tak moje chlouba , plnokvětá hortenzie je celá ožraná. Květy pryč, listy různě ožrané. Tak jsem jí vyryla, kořeny prohlídka, proprala ve vodě , nic jsem nenašla, ani v zemině. Hortenzie ta samá i ostatní okolo v pořadku. angry smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 03.07.2020 07:41
     

    Kordul , momentálně se rojí chrousti . lítají večer a žerou . tak možná oni . našla jsem dva scíplé na betoně u garáže -

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 08.07.2020 21:34
     
    img_20200708_213233.jpg

    Tak jsem našla hned dva hajzlíci a za bílého dne

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 16.07.2020 12:38
     


    díky.. smiling smiley

    Momentálně jsou nakladačky taková džungle, že není poznat,kde která rostlina začíná a kde končí. Okurčičky jsou malé, snad půl centimetru... asi by potřebovaly víc tepla. Jinak zatím vypadají zdravě a mají se k světu,jen to sluníčko jim chybí. confused smiley

    Sklidili jsme jich jen pár...

    babkaela napsal(a):

     

    Anavi, že tě tu vidím a uvědomila jsem si, že jsem neodpověděla na otázku ze "zeleniny" ... nikdy jsem nepátrala proč se sází okurky nakladačky po dvou, brala jsem o jako "úzus", prostě, takhle se to dělá ... asi tak jako se hrách či fazole sází po 3-4 zrnech (krom naší "sedlácké", ta jen jedno semeno) ... ovšem, synátor neznalý věci - je mu 43 let, už by mohl

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 19.07.2020 20:26
     

    Chtěla jsem si koupit tu dýmovnici česnekovou ale prdím na to. Říkáte že je k ničemu. Zkusím tam zapálit ten tabák.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 19.07.2020 21:36
     

    Za dnešek a včerejšek jsem zlikvidovala kolem 100 slimoušů.👎 Letos jich teda je....

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 19.07.2020 22:51
     

    Tak aspoň k něčemu je to sucho dobrý. Slimejše tu nemám nono smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 20.07.2020 08:43
     


    ostříhala jsem docela razantně růže a jen zírám na spodní listy... tam je snad jen ta "osnova"... jinak úplně okousané... Nějaké housenky...? Nebo že by lalokonosec vyrazil i na růže? Ale ten dělá většinou jen krajky kolem, toto je fakt holožír. sad smiley

    gabca napsal(a):

    Za dnešek a včerejšek jsem zlikvidovala kolem 100 slimoušů.👎 Letos jich teda je....

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 20.07.2020 10:28
     

    Slimejše nemíváme,ale letos jsou i u nás thumbs up

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.